Basketbalisté Kolína předvedli obrat z říše snů

Kolín - Poslední utkání první poloviny základní části Mattoni NBL odehrál Kolín na pražské Folimance.

20.11.2010

Z utkání BC Kolín - NH Ostrava (76:64).Foto: Deník/Michal Bílek

USK Praha - BC Kolín 69:70

USK měl jen o jedno vítězství horší bilanci než kolínský tým. Duel sliboval dramatickou podívanou a na tu nakonec došlo. Že se naplní předzápasová slova kouče Predraga Benáčka – do Prahy jedeme pro výhru – věřil po třiceti odehraných minutách snad už jen největší snílek.

Kolíňáci totiž po třetí čtvrtině prohrávali o 17 bodů. Do té doby utkání jasně ovládali domácí. Poslední čtvrtka začínala za stavu 63:46. K obratu zavelel kolínský kapitán David Machač, který nasadil ke střele z trojkové vzdálenosti a ta bezpečně našla svůj cíl.

A potom už se celá Folimanka nestačila divit. Se svými koši se přidali Jiří Jelínek, Luboš Stria, Terry Smith a Kolín stáhl na 63:57. Teprve po necelých čtyřech minutách poprvé skórovali domácí. Pak ale přišly další velké chvíle Davida Machače, který zaznamenal nejdříve trojku a v 5. minutě snížil na 65:62. V 8. minutě svítilo na tabuli poprvé vyrovnané skóre. Zařídil ho samozřejmě David Machač a jak jinak než z trojkové vzdálenosti.

Domácí získali vedení opět na svou stranu díky přesným trestným hodům Milana Bjegovice. V dalším útoku Terry Smith proměnil nájezd, při němž byl ještě faulován. Trestný hod ale nedal. Do vedení 67:68 poslal hostující celek Brad Jones, když proměnil jeden trestný hod.

Do konce utkání zbývalo 44 sekund a trenér Benáček si vyžádal oddechový čas. Po něm se však domácím podařilo srovnat na 68:68 šestkou Bjegovice. Klimeš rovněž z čáry trestného hodu zvýšil na 69:68.

Kouč Predrag Benáček svolává svůj tým k další poradě. Kolíňáci mají ještě 20 vteřin na to, aby otočili stav. To se jim daří, když Terry Smith proměňuje svůj nájezd a otáčí na 69:70 a oddechový čas si pro změnu bere Kenneth Scalabroni. Kolínské hráče dělí od výhry pět vteřin, ale u míče jsou domácí. Poslední střelu vysílá na koš Tomáš Vyoral. Míč se jen dotkne obroučky. Neuvěřitelný obrat je na světě. Kolín závěrečnou čtvrtinu vyhrává 24:6 a raduje se z jednobodového vítězství.

Body: Kotas 20, Bjegovic 16, Klimeš 11, Hruban 6, Vocetka 5, Hanke 4, Šotnar 3, Slavík 2, Vyoral 2 – Machač 21, Smith 17, Jones 11, Stria 5, Zuzák 5, Miles 4, Hubálek 3, Jelínek 2, Marko 2. Rozhodčí: Lukeš, Karásek, Kučerová. Střelba za 2 body: 36/20:46/20. Trojky: 13/3:15/7. TH: 26/20:13/9. Doskoky: 33:24. Po čtvrtinách: 20:16, 39:28, 63:46. Nejlepší hráč: David Machač (Kolín).

(Jana Kubartová)

20.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Z krajského finále starších přípravek v Čáslavi.
137

Gólové dostihy v krajském finále starších přípravek zvládl Kolín se ctí

Starostka Hvožďan Markéta Balková.
56

Vesnicí Středočeského kraje roku 2017 je obec Hvožďany

KRÁTCE: Hasiči ze Zibohlav hostí další kolo hasičské ligy

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu, včetně pozvánek ze kulturou.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

OBRAZEM: Kalendářním rokem prošli během jednoho dne

Brník – Zástupci jednotlivých měsíců čekali na stanovištích na děti, které se vydaly do pohádkového lesa, kde plnily nejrůznější úkoly. „Vzhledem k počasí byla účast překvapivě velká, když nebudeme počítat miminka v kočárku, prošlo startem 107 dětí," řekla Milena Danešová.

Holčička narazila do kola projíždějícího auta

Týnec n. L. - K nešťastné události došlo ve středu ráno krátce po sedmé hodině v Týnci nad Labem. Dítě vběhlo do silnice ve chvíli, kdy zrovna projíždělo auto. Holčička, podle našich informací sedmiletá, narazila do kola vozu.