Liberec – Sokol Pečky 70:71

Proti poslednímu družstvu soutěže se pečecké basketbalistky v úvodní čtvrtině střelecky nedokázaly prosadit. Na začátku druhé čtvrtiny zaznamenaly Pečky několik rychlých košů a utekly soupeřkám o deset bodů. Tento náskok si hosté drželi až do poloviny poslední čtvrtiny.

Domácí hráčky se snažily zvrátit výsledek zvýšenou bojovností. Často se však dopouštěly nedovolených zákroků. Hosté ale nedokázali trestné hody proměňovat. Liberec toho využil a v poslední minutě vyrovnal na 69:69. Z následných čtyř trestných hodů vytěžily Pečky pouhé dva body. Šest vteřin před koncem měli pro změnu domácí možnost po faulu hostů dvěma trestnými hody vyrovnat, ale podařilo se jim proměnit pouze jeden.

V dramatickém závěru hosté nepřesným vyhozením nabídli Liberci šanci na výhru. Střelecký pokus domácích v poslední vteřině zápasu skončil ale na obroučce.

Body: Taucová 21, Nováková 16, Vavrošová 7, Faflíková 6, Kulhánková 5, A. Nováková 4, Horáková 4, Frohlichová 4, Mazurová 4. Šestky: 18/11:28/17, trojky: 6:6, fauly: 24:21. Čtvrtiny: 13:12, 19:27, 18:22, 20:10.

Nová Paka – Sokol Pečky 87:84

Domácí družstvo posíleno o tři hostující hráčky z extraligového Trutnova vedlo od začátku zápasu.

Nová Paka těžila především z výškové převahy svých podkošových hráček. Hosté spíše spoléhali na střelbu z dálky, která se jim začala dařit, ale až v poslední čtvrtině. V té Pečky prohrávaly již o jednadvacet bodů.

Ještě tři minuty před zazněním závěrečného klaksonu vedli domácí o 15 bodů a vypadalo to na jejich hladkou výhru. Fantastickým závěrem se Pečkám podařilo v poslední minutě snížit na rozdíl jediného bodu. Jelikož do konce zápasu chybělo pár vteřin, snažily se pečecké basketbalistky získat míč i za cenu faulu. Rozhodčí faul skutečně odpískal a domácí dvěma trestnými hody jistili vítězství. Snaha o tříbodový koš v poslední vteřině k vyrovnání nevedla.

„Výhra na hřišti soupeřů je vždycky důležitá. Proto si vítězství na palubovce posledního družstva soutěže ceníme. V Liberci děvčata tak trochu podcenila závěr utkání, kdy se domnívala, že když vedou o patnáct bodů, nemůžou o výhru přijít. Domácí využili naší nepřesné střelby a v závěru utkání mnoho nechybělo, aby se dočkali první výhry v soutěži. V Pace tomu bylo naopak. Celý zápas jsme prohrávali. V závěru, kdy už se zdálo, že je o bodech rozhodnuto, jsme domácím výrazně zkomplikovali cestu k vítězství. Škoda, že v době, kdy jsme dotáhli na rozdíl jediného bodu, do konce zbývalo tak málo času,“ okomentoval obě utkání trenér Peček Zdeněk Švec.

Body: Kulhánková 18, Mazurová 14, Vavrošová 13, K. Nováková 11, J. Horáková 10, Faflíková 10, A. Nováková 6. Šestky: 20/15:32/27, trojky: 4:5, fauly: 22:19. Čtvrtiny: 22:16, 19:18, 24:19, 22:31.