Prohrou s Tišnovem pro pečecké basketbalistky sezona skončila

Pečky – Za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy nastupovaly prvoligové basketbalistky Sokola Pečky proti Tišnovu ke třetímu utkání čtvrtfinálové série play-off.

28.3.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michaela Hasíková

Pouze jejich výhra by přinesla prodloužení této série.   Favoritem utkání ale byly basketbalistky Tišnova, které  přivezly do Peček čtyři hráčky z nejvyšší soutěže, zatímco domácí nasadily do utkání  pouze dvě.

Proto příliš nepřekvapilo, že domácí hráčky od  začátku zápasu musely dotahovat vedení soupeřek. Sokolky hrály v úvodní čtvrtině nepřesně, zkažených přihrávek využívaly moravanky k zakončování z rychlých protiútoků. Hráčky Valosunu přitom ještě zahodily celou řadu vyložených  příležitostí, a tak v poločase vedly pouze o 7 bodů.

Brzy po zahájení druhé poloviny zápasu získal Tišnov desetibodový náskok. Pečky sice bojovaly, ale zkušené soupeřky si vedení a postup do dalšího kola vzít nenechaly.

„Po utkání jsem musel hráčkám Tišnova poblahopřát k postupu,“ přiznal trenér Peček Zdeněk Švec. „Sezonu hodnotím kladně. Celkově sedmé místo bylo naším maximem,“ dodal.

Pečky – Tišnov 55:64
Body:  Bičišťová 15, Věchtová 14, Taucová 8, Pumprlová 7, Nováková 5, Mazurová 4, Řezníčková 2. Šestky: 12/10:20/13. Trojky: 6:3. Fauly: 16:13. Čtvrtiny: 16:21, 10:12, 19:22, 10:9.

(Jiří Katrnoška)

Autor: Redakce

28.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

13

Na dovolenu bez starostí? Odpojte sporák a pusťte alarm

Skanzen tentokrát připravil večerní program.

Tipy na kulturní akce na Kolínsku. Vyberete si?

Kouřim - Bylinky a pověry hrály prim ve večerním programu, který byl na Svatojánskou noc přichystaný v kouřimském skanzenu.

Kateřina Šafránková na ME družstev sedmá

Kolín - Poslední prodloužený červnový víkend patřil vrcholné evropské soutěži týmů – Mistrovství Evropy smíšených družstev mužů a žen. Český tým postoupil do nejvyšší ze čtyř skupin, tzv. superligy, v níž se po vyloučení Ruska utkalo 11 nejlepších týmů Evropy.

Hudební slavnosti zakončil koncert v Plaňanech

Plaňany /FOTOGALERIE/ - Plaňanský kostel sv. Jana Křtitele hostil závěrečný koncert Podlipanských hudebních slavností. Ačkoli koncert začínal v pět hodin odpoledne, lidé se před kostelem scházeli už mnohem dříve. Krátce po páté pak za potlesku diváků nastoupili všichni hudebníci.

On-line rozhovor: ptejte se členů Relentless

Kolín /PTEJTE SE/ - Relentless si dává za cíl přinést do Kolína kulturu, aby mladí lidé nemuseli dojíždět do Prahy na koncerty. Co dalšího členové chystají? Ptejte se Adama Herese a Terezy Kopelentové v on-line rozhovoru, který se odehraje v pondělí 26. června od 11 hodin.