Prohrou s Tišnovem pro pečecké basketbalistky sezona skončila

Pečky – Za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy nastupovaly prvoligové basketbalistky Sokola Pečky proti Tišnovu ke třetímu utkání čtvrtfinálové série play-off.

28.3.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michaela Hasíková

Pouze jejich výhra by přinesla prodloužení této série.   Favoritem utkání ale byly basketbalistky Tišnova, které  přivezly do Peček čtyři hráčky z nejvyšší soutěže, zatímco domácí nasadily do utkání  pouze dvě.

Proto příliš nepřekvapilo, že domácí hráčky od  začátku zápasu musely dotahovat vedení soupeřek. Sokolky hrály v úvodní čtvrtině nepřesně, zkažených přihrávek využívaly moravanky k zakončování z rychlých protiútoků. Hráčky Valosunu přitom ještě zahodily celou řadu vyložených  příležitostí, a tak v poločase vedly pouze o 7 bodů.

Brzy po zahájení druhé poloviny zápasu získal Tišnov desetibodový náskok. Pečky sice bojovaly, ale zkušené soupeřky si vedení a postup do dalšího kola vzít nenechaly.

„Po utkání jsem musel hráčkám Tišnova poblahopřát k postupu,“ přiznal trenér Peček Zdeněk Švec. „Sezonu hodnotím kladně. Celkově sedmé místo bylo naším maximem,“ dodal.

Pečky – Tišnov 55:64
Body:  Bičišťová 15, Věchtová 14, Taucová 8, Pumprlová 7, Nováková 5, Mazurová 4, Řezníčková 2. Šestky: 12/10:20/13. Trojky: 6:3. Fauly: 16:13. Čtvrtiny: 16:21, 10:12, 19:22, 10:9.

(Jiří Katrnoška)

Autor: Redakce

28.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Petra Janů.

Krátké zprávy z Kolínska, aneb kam za zábavou

Policisté kontrolovali řidiče na výpadovce z Kolína směrem na Prahu. V rámci preventivní akce ty vzorné odměňovali reflexními vestami.
4

Policisté rozdávali reflexní vesty

Maškary prošly městysem Cerhenice

Cerhenice - Už v sobotu v devět hodin ráno vyšel průvod maškar do spodní části Cerhenic.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Začaly prázdniny! Kam za zábavou?

Dnes začaly dětem na Kolínsku jarní prázdniny. Někteří se svými rodiči vyrazili za sněhem a užívají si lyžování a dalších zimních sportů. Co však mohou dělat ty děti, které zůstaly ve městě?

Kozlové otočili duel s Pelhřimovem a na čtvrtý Nymburk ztrácí už jen jeden bod

Pelhřimov - Ačkoliv byl Kolín od začátku zápasu aktivnější, neproměnil své šance a do kabin si nesli vedení domácí. Ti nejprve využili dorážku do prázdné, pak přesilovku a jediný gól Kolína, kdy Krajňák připravil pro Pipka gól zpoza brány, Kolínu na vyrovnání nestačil.