VYBERTE SI REGION

Basketbalistky Peček skončily v prvním kole play-off

Pečky /FOTO/ - Pražankám k postupu mezi čtyři nejlepší družstva první ligy stačily dva zápasy.

23.3.2011
Fotogalerie
2 fotografie
Eva Šípová (v bílém č. 4) blokuje střely hráček Sparty.

Eva Šípová (v bílém č. 4) blokuje střely hráček Sparty.Foto: Jiří Katrnoška

Pro Pečky, které se před utkáním rozloučily se dvěma hráčkami s Evou Šípovou, která v příštím roce již nemůže hostovat a Petrou Kulhánkovou, která odjíždí dlouhodobě do zahraničí, sezona vyřazením skončila.

Bez čtyř hráček základní sestavy neměly Pečky proti vítězkám základní části naději na dobrý výsledek. První utkání tak prohrály o 39 bodů.

Do odvety nastoupily Pečky v téměř kompletním složení. Proti předcházejícímu utkání, ve kterém od začátku pražské basketbalistky vedly, byly domácí hráčky v první půli rovnocenným soupeřem.

Po změně stran Sokolky až příliš často chybovaly, nedařilo se jim příliš střelecky, chyběla i větší bojovnost. Toho jejich kvalitní soupeř plně využil a bez problémů dovedl zápas do vítězného konce. Výhrou si zajistil postup do dalšího kola.

„Chtěli jsme se našim divákům odvděčit dobrým výkonem, ale zápas se nám příliš nepovedl, zejména v druhé polovině utkání jsme nehráli dobře. Sparta byla lepší a zaslouženě postupuje. S konečným osmým místem v soutěži jsme spokojeni,“ řekl po utkání trenér Peček Zdeněk Švec.

BA Sparta - Sokol Pečky 102:63
Čtvrtiny: 29:14, 25:20, 26:10, 22:19

Sokol Pečky – BA Sparta 50:74
Body: L. Šípová 15, Faflíková 9, Horáková 7, E. Šípová, 4, Staňková 4, Novotná 4, K. Nováková 3, Taucová 2, Kulhánková 2. Čtvrtiny: 15:12, 14:19, 11:20, 10:25.

(Jiří Katrnoška)

23.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Právě jsme se narodili
10

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

Kam vyrazit na ples?

Kolínsko - Plesová sezóna je v plném proudu, kam vyrazit na ples?

Prusičtí se sejdou s odborníkem, Jevanští mají terminál

Kolínsko - Jaké jsou novinky v obcích napříč regionem? Nenechte si je ujít.

Začaly velké úpravy úřadů ve městech

Kolínsko - Na řadě radnic se během letošního roku dočkají obyvatelé změn a úprav, které by jim měly zvýšit komfort při vyřizování potřebných záležitostí a třeba i ušetřit trochu času.