Sokol Pečky – SBŠ Ostrava 88:52

Utkání s předposledním celkem tabulky příliš basketbalové krásy nepřineslo. Pečky potřebovaly k zajištění postupu zvítězit, a to se jim bez většího úsilí podařilo. Již po úvodní čtvrtině domácí vedli o 15 bodů a svůj náskok neustále zvyšovali.

Body: K. Nováková 19, E. Šípová 16, Staňková 12, Kulhánková 11, A. Frohlichová 8, Mazurová 8, Taucová 7, Horáková 4, Vavrošová 2, A. Nováková 1. Šestky: 19/17:27/16, trojky: 3:1. Čtvrtiny: 28:13, 22:14, 25:12, 13:13.

Sokol Pečky – UP Olomouc 79:59

První polovina zápasu ve kterém na obou stranách nastoupilo několik hráček z nejvyšší soutěže přinesla vyrovnaný basketbal. Olomouc, která ještě neměla jisté první místo, těžila z rychlých protiútoků, domácí byli úspěšnější ve hře z pod koše.

Rozhodující pro výsledek byla třetí čtvrtina. Tu vyhrálo domácí družstvo po téměř bezchybném výkonu o 17 bodů. V poslední čtvrtině Pečky kontrolovaly svůj náskok. Olomouc zaskočená vývojem zápasu a kvalitní hrou domácích nedokázala v poslední desetiminutovce nic převratného vymyslet a smazat z dvacetibodového manka.

„Proti prvnímu družstvu jsme zahráli velice dobře. Vyvarovali jsme se hluchých míst, zbytečných ztrát, zodpovědně jsme bránili a v útoku jsme předvedli celou řadu pěkných akcí. První ligu hrajeme druhým rokem a tak šesté místo beru jako velký úspěch pečeckého basketbalu,“ řekl trenér Peček Zdeněk Švec.

Body: E. Šípová 23, L. Šípová 13, Taucová 10, Staňová 8, Horáková 7, Kulhánková 6 Mazurová 6, K. Nováková 6. Šestky: 19/13. Čtvrtiny: 18:19, 17:11, 26:9, 19:20.