FOTOGALERIE: Basketbalisté Kolína po výhře nad Ostravou postoupili do čtvrtfinále Českého poháru

Kolín/ Basketbalisté Kolína mají v poslední době formu jako hrom. Nejenže vítězí v Mattoni NBL, ale vítězné tažení pokračuje i v domácím poháru. V úterý zdolali na své palubovce NH Ostrava třináctibodovým rozdílem a postoupili tak do čtvrtfinále této soutěže. To je na pořadu již tento čtvrtek. Kolín se na domácí palubovce utká od 17.45 hodin s Prostějovem.

3.3.2009

Z pohárového utkání BC Kolín - NH Ostrava (90:77).Foto: DENÍK/Michal Bílek

BC Kolín – NH Ostrava 90:77

Do konce zápasu chybí něco málo přes minutu. Kolínský trenér Predrag Benáček ze hry postupně stahuje Johna Rogerse a Jonase Browna. Diváci je vyprovázejí skandovaným potleskem. Zaslouženě. Byli to právě tito dva hráči, kteří se největší měrou zasloužili o výhru nad Ostravou. Dohromady nastříleli pětačtyřicet bodů. Přesně polovinu svého týmu.
Kolín sice nezačal zápas zrovna moc dobře. Víc jak jednu čtvrtinu prohrával. Do přestávky už ale vedl. Klíčem k úspěchu byla třetí část, kterou domácí vyhráli o 14 bodů. Celé utkání pak o 13. „Pohár bereme vážně. Chtěli jsme vyhrát,“ uvedl po zápase šťastný kouč Kolína Predrag Benáček. „Vůbec se v poháru chceme dostat co nejdál.“
Nejen ale domácí hráči bavili přítomné diváky. Svým uměním je pobavili i hokejisté. Ti v rámci družby mezi oběma těmito kluby zavítali na toto pohárové utkání a sami si vyzkoušeli, jaké to je házet na koš. O poločasové přestávce se do boje s mladými hráči z týmu U 16 postavili Josef Malý a Karel Nedbal. V soutěži v hodu šestek a trojek nakonec zvítězili „profíci“ 3:2. Odveta je na pořadu v neděli, kdy se zase pro změnu na kolínském ledě představí v roli hokejistů kolínští basketbalisté.

Body: Rogers 25, Brown 20, Pavlík 13, Ames 11, Lepinaitis 10, Machač 7, Zuzák 2, Mihailovič 2 – Bohačík 19, Arnold 18, Mielczarek 15, Mitchell 10, Stuchlý 9, Procházka 3, Mužík 3. Rozhodčí: Macela, Hruša. Střelba za 2 body: 42:20/38:15. TH: 19:14/12:11. Trojky: 29:12/23:12. Fauly: 13:20. Doskoky: 33:31. Čtvrtiny: 19:25, 27:20, 27:13, 17:19. Diváci: 320. Nejlepší hráč: John Rogers (Kolín).