Nymburk - Kolín 111:67 (30:18, 55:36, 82:54)

Hned od začátku utkání bylo patrné, že nymburští basketbalisté posíleni důležitou eurocupovou výhrou v Podgorici oplývají vysokým sebevědomím a s lehkostí svého soupeře přehrávají. Již v první minutě vedl obhájce titulu 7:0 a své vedení navyšoval, v poločase vedl už o 19 bodů. „Ze začátku jsem si myslel, že jsou moji hráči zbabělci, ale postupem času jsem pochopil, že se zalekli jména soupeře a vůbec si nevěří,“ řekl při hodnocení utkání kolínský trenér Predrag Benáček.

Nymburský kouč Muli Katzurin do hry vůbec nenasadil svého ústředního rozehrávače Arthura Lee, jehož pošetřil na úterní rozhodující bitvu o postup ze základní skupiny Eurocupu, ve které se Nymburským postaví srbský Vršac. Přesto všech devět hráčů, kteří v nymburském dresu zasáhli do utkání, zaznamenalo nejméně osm bodů a sedm z nich se dostalo do dvouciferných čísel v kolonce vstřelených košů.

Kolínští ve zbytku utkání drželi s mistry z Nymburka přijatelný bodový odstup, až na závěrečné 3 minuty, které prohráli rozdílem 14 bodů! „Bohužel výsledek je až příliš krutý, ale když naši cizinci začnou hrát poslední tři minuty na statistiky, tak ten výsledek musí být takový, jaký je,“ uzavřel rozhovor bývalý nymburský trenér Benáček.

Body: Jagodnik 20, Schilb 15, Chán 14, Sokolovský 13, Venta 13, Nečas 10, Gray 10, Benda 8, Slezák 8 - Brown 14, Rogers 14, Machač 13, Lepinaitis 10, Pavlík 9, Vorlíček 5, Zachrla 2. Rozhodčí: Vyklický, Rozsypal, Znamínko. Trestné hody: 20/17 - 21/18. Trojky: 19/8 - 22/5. Fauly: 20 - 22. Diváci: 550. Nejlepší hráč: Pavel Slezák. Čtvrtiny: 30:18, 25:18, 27:18, 29:13.