Mládežníci BC Kolín mohou sezonu hodnotit kladně

Kolín - V sezoně 2010/2011 reprezentovalo basketbalový klub BC Kolín v krajských přeborechsedm družstev. Čtyři týmy hájily kolínské barvy v celostátních ligách. A jak si vedly?

5.7.2011

Mladší minižáci mají důvod k oslavě. Právě zaznamenali první výhru v letošním ročníku soutěže.Foto: Lída Soudková

„V právě skončené sezoně bylo naším hlavním cílem co nejvíce rozšířit mládežnickou základnu. To se nám podařilo. Sezonu můžeme hodnotit jako úspěšnou. V lize si skvěle vedla družstva mladších dorostenek i juniorů. Starší minižáci skončili na 2. místě v kraji. Výborných výsledků dosáhly i další týmy,“ chválí mladé basketbalistky a basketbalisty prezident klubu Martin Buřič.

„V průběhu června naše družstva bojovala v kvalifikacích o ligu pro příští sezonu. Postoupit se podařilo žákům U15,“ uvedl manažer BC Kolín Miroslav Sodoma. „Účast v lize si svým umístěním v předchozím ročníku zajistily juniorky a junioři,“ dodal.

Mladším dorostenkám vyšla sezona skvěle. V základní skupině „B“ získaly 18 vítězství a jen čtyřikrát okusily hořkost porážky. Kolíňačky obsadily 2. příčku. V play-off se utkaly se třetím celkem skupiny „A“, pražskou Spartou. Sérii prohrály 2:3 na zápasy. V nadcházející sezoně bude kolínský tým působit v lize juniorek U19.

Sezona byla úspěšná také pro kolínské juniory U18. V základní skupině „B“ je 14 výher a 8 proher zařadilo na 4. místo, které znamenalo postup do play-off. Ve čtvrtfinále Kolín přehrál Karvinou 3:1 na zápasy. V dalším kole se střetl s Kondory Liberec. Na vítěze základní skupiny „A“ Kolíňáci nestačili a podlehli mu 0:3. V sezoně 2011/2012 bude naše družstvo hrát ligu juniorů U19.

Kadeti U16 si v základní skupině připsali 5 výher. To stačilo jen na 11. příčku. Kolín tak čekal boj o záchranu, ve kterém ale neuspěl.Kolínský tým obsadil celkově 11. místo. O ligovou příslušnost pro příští sezonu v kategorii U17 se utkal s Teslou Pardubice a Snakes Ostrava. V kvalifikačním turnaji skončil na posledním místě a do ligy nepostoupil.

Žáci U14 v základní skupině „B“ jen jednou zvítězili. O konečné pořadí hráli ve skupině o 19. - 24. místo, ve které vybojovali 4 výhry. Na začátku června sehráli kvalifikaci o ligu U15 pro sezonu 2011/2012. V Litoměřicích se střetli s domácím družstvem, SKB Rokycany a SKB Česká Třebová. Druhé místo je poslalo do baráže, kde je čekal BK Kralupy nad Vltavou. S tímto soupeřem si kolínský tým bez problémů poradil a zajistil si postup do ligy.

Mladší minižáci odehráli v krajském přeboru druhou sezonu. I přesto byli nejmladším týmem soutěže. Letos se dočkali prvních úspěchů v podobě vysokých výher nad Brandýsem nad Labem. V krajském přeboru obsadili 8. příčku. Bojovali také o účast v Národním finále v kategorii nejmladších minižáků a spolu se stejně starými děvčaty v kategorii MIX. V kvalifikacích sice neuspěli, ale získali cenné zkušenosti, které mohou uplatnit v příštím roce.

Starší minižáky dělilo od zisku titulu Přeborník Středočeského kraje jen několik košů. Finálová série s Brandýsem pro ně skončila 2:2 na zápasy a jen skóre rozhodlo o pořadí. Kolíňákům tak unikla kvalifikace o Mistrovství ČR. Zúčastnili se ale Festivalu starších minižáků, který pořádal BC Kolín. V konkurenci družstev z celé ČR skončili na 7. místě.

Muži „C“ nejdříve obsadili 3. příčku v základní skupině „A“ krajského přeboru 2. třídy. Postoupili tak do finálové skupiny, ve které vyhráli 6 z 12 utkání. Celkově získali 3. místo.

Sezona byla úspěšná i pro muže „B“, kteří ze 4. místa v základní části krajského přeboru 1. třídy postoupili do play-off. Ve čtvrtfinále si poradili s Mělníkem, ale v semifinálové sérii nestačili na BK Kralupy 1:2 na zápasy.

Mladší minižákyně si v premiérové sezoně v krajském přeboru vedly skvěle. Na své konto si připsaly 7 výher a umístily se na 3. příčce.

Žákyně bojovaly o konečné pořadí ve skupině o 5. až 7. místo. Zvítězily ve 4 ze 6 zápasů. V krajské soutěži jim patří 6. místo.

Mladší dorostenky „B“ v sezoně 2010/2011 sehrály celkem 20 utkání. S 9 výhrami se zařadily na 4. příčku.

(Jana Kubartová)

5.7.2011 VSTUP DO DISKUSE

Zítra opraví povrch vozovky v Družstevní

Nové bydlení ve staré svobodárně má kolínské nemocnici pomoci udržet experty

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

OBRAZEM: Společenský dům zaplnily školy i zájemci o studium

Kolín – Více jak sedmdesát středních škol a odborných učilišť nejen z regionu nabízí v pondělí a úterý v prostorách Městského společenského domu v Kolíně studijní místa žákům, kteří letos ukončí devítiletou školní docházku.