Mládežníci BC Kolín mohou sezonu hodnotit kladně

Kolín - V sezoně 2010/2011 reprezentovalo basketbalový klub BC Kolín v krajských přeborechsedm družstev. Čtyři týmy hájily kolínské barvy v celostátních ligách. A jak si vedly?

5.7.2011

Mladší minižáci mají důvod k oslavě. Právě zaznamenali první výhru v letošním ročníku soutěže.Foto: Lída Soudková

„V právě skončené sezoně bylo naším hlavním cílem co nejvíce rozšířit mládežnickou základnu. To se nám podařilo. Sezonu můžeme hodnotit jako úspěšnou. V lize si skvěle vedla družstva mladších dorostenek i juniorů. Starší minižáci skončili na 2. místě v kraji. Výborných výsledků dosáhly i další týmy,“ chválí mladé basketbalistky a basketbalisty prezident klubu Martin Buřič.

„V průběhu června naše družstva bojovala v kvalifikacích o ligu pro příští sezonu. Postoupit se podařilo žákům U15,“ uvedl manažer BC Kolín Miroslav Sodoma. „Účast v lize si svým umístěním v předchozím ročníku zajistily juniorky a junioři,“ dodal.

Mladším dorostenkám vyšla sezona skvěle. V základní skupině „B“ získaly 18 vítězství a jen čtyřikrát okusily hořkost porážky. Kolíňačky obsadily 2. příčku. V play-off se utkaly se třetím celkem skupiny „A“, pražskou Spartou. Sérii prohrály 2:3 na zápasy. V nadcházející sezoně bude kolínský tým působit v lize juniorek U19.

Sezona byla úspěšná také pro kolínské juniory U18. V základní skupině „B“ je 14 výher a 8 proher zařadilo na 4. místo, které znamenalo postup do play-off. Ve čtvrtfinále Kolín přehrál Karvinou 3:1 na zápasy. V dalším kole se střetl s Kondory Liberec. Na vítěze základní skupiny „A“ Kolíňáci nestačili a podlehli mu 0:3. V sezoně 2011/2012 bude naše družstvo hrát ligu juniorů U19.

Kadeti U16 si v základní skupině připsali 5 výher. To stačilo jen na 11. příčku. Kolín tak čekal boj o záchranu, ve kterém ale neuspěl.Kolínský tým obsadil celkově 11. místo. O ligovou příslušnost pro příští sezonu v kategorii U17 se utkal s Teslou Pardubice a Snakes Ostrava. V kvalifikačním turnaji skončil na posledním místě a do ligy nepostoupil.

Žáci U14 v základní skupině „B“ jen jednou zvítězili. O konečné pořadí hráli ve skupině o 19. - 24. místo, ve které vybojovali 4 výhry. Na začátku června sehráli kvalifikaci o ligu U15 pro sezonu 2011/2012. V Litoměřicích se střetli s domácím družstvem, SKB Rokycany a SKB Česká Třebová. Druhé místo je poslalo do baráže, kde je čekal BK Kralupy nad Vltavou. S tímto soupeřem si kolínský tým bez problémů poradil a zajistil si postup do ligy.

Mladší minižáci odehráli v krajském přeboru druhou sezonu. I přesto byli nejmladším týmem soutěže. Letos se dočkali prvních úspěchů v podobě vysokých výher nad Brandýsem nad Labem. V krajském přeboru obsadili 8. příčku. Bojovali také o účast v Národním finále v kategorii nejmladších minižáků a spolu se stejně starými děvčaty v kategorii MIX. V kvalifikacích sice neuspěli, ale získali cenné zkušenosti, které mohou uplatnit v příštím roce.

Starší minižáky dělilo od zisku titulu Přeborník Středočeského kraje jen několik košů. Finálová série s Brandýsem pro ně skončila 2:2 na zápasy a jen skóre rozhodlo o pořadí. Kolíňákům tak unikla kvalifikace o Mistrovství ČR. Zúčastnili se ale Festivalu starších minižáků, který pořádal BC Kolín. V konkurenci družstev z celé ČR skončili na 7. místě.

Muži „C“ nejdříve obsadili 3. příčku v základní skupině „A“ krajského přeboru 2. třídy. Postoupili tak do finálové skupiny, ve které vyhráli 6 z 12 utkání. Celkově získali 3. místo.

Sezona byla úspěšná i pro muže „B“, kteří ze 4. místa v základní části krajského přeboru 1. třídy postoupili do play-off. Ve čtvrtfinále si poradili s Mělníkem, ale v semifinálové sérii nestačili na BK Kralupy 1:2 na zápasy.

Mladší minižákyně si v premiérové sezoně v krajském přeboru vedly skvěle. Na své konto si připsaly 7 výher a umístily se na 3. příčce.

Žákyně bojovaly o konečné pořadí ve skupině o 5. až 7. místo. Zvítězily ve 4 ze 6 zápasů. V krajské soutěži jim patří 6. místo.

Mladší dorostenky „B“ v sezoně 2010/2011 sehrály celkem 20 utkání. S 9 výhrami se zařadily na 4. příčku.

(Jana Kubartová)

5.7.2011 VSTUP DO DISKUSE

KRÁTCE: Zavřou tělocvičnu

KRÁTCE: Co se děje na Kolínsku?

Studenti českobrodského gymnázia plesali už ve čtvrtek

Kolín – Tradičně ve čtvrtek se uskutečnil v kolínském městském společenském domě maturitní ples tříd 8. A 8 a 4.A 4 Gymnázia Český Brod.

SOUTĚŽ: Sobotní večer bude patřit jezdcům a všem příznivcům koní

Zítra večer vyražte na Jezdecký ples. Má nabitý program. Přijede i Ben Cristovao. Můžete vyhrát i živého poníka.