Překvapení se nekonalo. Na kolínské palubovce vyhrál favorit z Nového Jičína

Kolín/ Po třech týdnech hala Spojů zase ožila. V sobotu se tam totiž po dlouhé době odehrálo další dějství basketbalové Mattoni NBL. Poslední Kolín hostil v šestnáctém kole druhý celek tabulky Nový Jičín.

6.12.2008
Fotogalerie
20 fotografií

Z utkání BC Kolín - Nový Jičín.Foto: DENÍK/Michal Bílek

BC Kolín - Geofin Nový Jičín 68:83

Kolínští basketbalisté se na domácí palubovce představili naposledy v polovině listopadu, kdy v televizním utkání prohráli o deset bodů s pražským USK, a tak měli co napravovat. Vylepšení reputace se ale nekonalo.

Běží první minuty utkání, kolínským se daří dát první koš a diváci jásají. Ne však na dlouho. Jejich optimismus je náhle u konce. Po první čtvrtině Kolín prohrává o dvanáct bodů, a když se v druhé půlce vyšplhá až na dvaadvacet bodů, na tribunách je skleslo. Jakpak by ne, třináct neproměněných trojkových pokusů, špatné doskoky, nepřesná střelba a chyby v rozehrávce, to se divákům líbit nemůže. Nový Jičín si v tempu tréninkového zápasu jednoznačně zajišťuje vedení, které v polovině duelu činní patnáct bodů.

Domácí basketbalisté se v druhé půlce souboje snaží o zvrat, ale nedaří se. Třetí část sice vyhrávají o dva body, ale jakýkoliv jejich náskok hosté zchladí úspěšnou trojkou. Výsledek tak nemůže skončit jinak, než prohrou Kolína.

„Gratuluji Novému Jičínu k jednoznačné výhře. Neměli jsme šanci zvítězit. A příčina je jednoznačná. V prvním poločase jsme podali nebojovný výkon. Z devíti hráčů, kteří naskočili, bojoval jeden. A to nestačí. Ve druhé půlce se to změnilo, hráli jsme lépe, ale na tak zkušený celek je to pozdě. Na výhru jsme neměli, statistiky mluví za vše,“ řekl po zápase kolínský kouč Predrag Benaček.
Jeho novojičínský protějšek byl o poznání veselejší, ale i tak na výkonu svých svěřenců mezery našel. „Jsem rád za vítězství. Vyhrát o patnáct bodů v Kolíně se cení. Na našem výkonu mě mrzí spousta ztrát, ale byli jsme lepší na doskoku, na trojkové čáře a zabránili jsme Kolínu v rychlých protiútocích, a to rozhodlo,“pochvaloval si trenér Nového Jičína Zbyněk Choleva.

Body: Brown 22, Rogers 12, Kiršbaum 9, Lepinaitis 8, Vorlíček 6, Mihailovič 5, Machač 2, Šebek 2, Velenský 2 - Ubilla 21, Walker 16, Reinberger 15, Gavlák 10, Pandula 7, Pelikán 6, Šarovič 4, Hájek 2, Jurečka 2. Rozhodčí: Vyklický, Lukeš, Karásek. TH: 8/12 - 10/12. Trojky: 8/29 –11/24. Fauly: 16:15.
Diváků: 510. Čtvrtiny: 15:27, 15:18, 19:17, 19:21. Nejlepší Hráč: Walker Kenneth (NJ).

(Tereza Hölzlová)

6.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Policisté kontrolovali řidiče na výpadovce z Kolína směrem na Prahu. V rámci preventivní akce ty vzorné odměňovali reflexními vestami.
4

Policisté rozdávali reflexní vesty

Masopustní průvod je v Cerhenicích již tradicí.
32

Maškary prošly městysem Cerhenice

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Začaly prázdniny! Kam za zábavou?

Dnes začaly dětem na Kolínsku jarní prázdniny. Někteří se svými rodiči vyrazili za sněhem a užívají si lyžování a dalších zimních sportů. Co však mohou dělat ty děti, které zůstaly ve městě?

Kozlové otočili duel s Pelhřimovem a na čtvrtý Nymburk ztrácí už jen jeden bod

Pelhřimov - Ačkoliv byl Kolín od začátku zápasu aktivnější, neproměnil své šance a do kabin si nesli vedení domácí. Ti nejprve využili dorážku do prázdné, pak přesilovku a jediný gól Kolína, kdy Krajňák připravil pro Pipka gól zpoza brány, Kolínu na vyrovnání nestačil.

Blíží se další ročník soutěže Miss hasička

Benešov – Krásné dívky z hasičských sborů celých středních Čech budou bojovat o přízeň poroty i diváků při soutěži Miss hasička Středočeského kraje 2017, jejíž finále se odehraje v konopišťském amfiteátru.