VYBERTE SI REGION

Prohrály díky absencím

PEČKY - Pečky odehrály v dalším kole basketbalové ligové soutěže z důvodu účasti několika hráček na lyžařských kurzech a nemocí obě utkání se šesti hráčkami. To se podepsalo na jejich výsledcích a propadu v tabulce na deváté místo.

17.1.2008

BasketFoto: Ilustrační foto

BC Benešov – Sokol Pečky 66:48

Pouze do deváté minuty držely hostující hráčky se soupeřem krok. V závěru první čtvrtiny získal Benešov pětibodový náskok a od této doby byl lepším družstvem. Pečky měly problém překonat zataženou obranu soupeře. Jejich podkošové hráčky se nedokázaly proti vyšším domácím pivotmankám prosadit. Také střelba z dálky postrádala patřičnou přesnost. Benešov, který na začátku poslední čtvrtiny vedl už o 25 bodů v závěru polevil a Pečky alespoň zkorigovaly a odvrátily hrozící debakl.

Body: Seifertová 12, L. Hojková 11, Coubalová 10, Katrnošková 8, M. Hojková 5, Paroulková 2. Šestky: 11/6:19/8, trojky: 0:4, fauly: 16:12. Čtvrtiny: 16:11, 15:11, 18:13, 17:13.

Pelhřimov – Sokol Pečky 68:54

Proti Pelhřimovu odehráli hosté dobrou první půli, po které vedli. Po změně stran Pelhřimov přidal na tvrdosti, kterou nepřesní rozhodčí často přehlíželi. Stav utkání se rychle obrátil ve prospěch domácích a ti již vedení do konce zápasu nepustili. Hosté, kteří ve 35 minutě prohrávali pouze o tři body, v závěru, utkání nestačili fyzicky.

Body: Katrnošková 23, Seifertová 13, Coubalová 10, M. Hojková 4, L. Hojková 4. Šestky: 17/10:17/14, trojky: 2:4, fauly: 18:19. Čtvrtiny: 15:17, 12:19, 21:13, 18:7.