VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kojenecký ústav porazil Dětskou chirurgii těsně 1600:1597

Kolín - Před vánočními svátky BC Kolín uspořádal charitativní akci Vánoční basketbalový maraton.

25.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Bílek

„Naším cílem bylo podpořit Kojenecký ústav Kolín a Oddělení dětské chirurgie Oblastní nemocnice Kolín, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme,“ uvedl prezident BC Kolín Martin Buřič.

Ve sportovní hale Spojů se odehrál čtyřiadvacet hodin dlouhý basketbalový zápas. „Jeden tým hrál za kojenecký ústav a druhý za dětskou chirurgii. Osazenstvo družstev se měnilo přibližně v hodinových intervalech,“ popsal manažer klubu Miroslav Sodoma. „Po celou dobu probíhala dobrovolná finanční sbírka určená právě pro tyto dvě organizace,“ dodal Sodoma.

Maraton byl zaháje ve středu 22. prosince ve 12.00 hodin. Na palubovce se nejdříve představily týmy vedené primářkou Kojeneckého ústavu Evou Nemeškalovou a primářem dětské chirurgie Václavem Navrátilem, kteří se sami do hry aktivně zapojili. Družstva byla složena z hráčů A-týmu BC Kolín, příležitost dostali první jednotlivci z řad veřejnosti, zahrál si také prezident klubu. Tento úsek zápasu skončil vítězstvím dětské chirurgie 98:95.

Potom se už na hřišti střídaly jeden tým za druhým. „Zapojila se všechna naše mládežnická družstva i týmy dospělých,“ uvedl manažer BC Kolín. Přípravka chlapců, starší minižáci a žáci U14 změřili síly se svými rodiči. Své basketbalové umění předvedli junioři, kadeti, mladší dorostenky, přípravka dívek, mladší žákyně, muži „B“ a „C“. Zahráli si také bývalí basketbalisté a basketbalistky. „Akci svou účastí podpořili také naši partneři, kteří postavili týmy a s chutí si zahráli. Poslední dvouhodinovka patřila Oblastní nemocnici Kolín, která vyslala do boje členy vedení, lékaře i lékařky,“ popsal Miroslav Sodoma.

Basketbal se hrál nepřetržitě 24 hodin. O vítězi se rozhodlo až v dramatickém závěru. Kojenecký ústav vyhrál 1600:1597.

Vánoční basketbalový maraton byl slavnostně ukončen ve čtvrtek 23. prosince ve 12.00 hodin. Mezi Kojenecký ústav Kolín a Oddělení dětské chirurgie Oblastní nemocnice Kolín byl rozdělen výtěžek finanční sbírky. Klíčem k rozdělení byl výsledek právě skončeného čtyřiadvacetihodinového utkání. Primářce Kojeneckého ústavu Evě Nemeškalové byl předán šek na 8.444,- Kč a primář dětské chirurgie Václav Navrátil obdržel šek v hodnotě 8.443,- Kč. Zástupci obou organizací poděkovali jak organizátorům charitativní akce, tak těm, kteří se zapojili do finanční sbírky. „Vánoce bez rodičů u nás tráví 40 dětí. Děkuji všem, kteří na ně mysleli a přispěli do sbírky,“ uvedla paní Eva Nemeškalová. „Všem moc děkuji. Peníze využijeme ke zlepšení podmínek pro naše malé pacienty,“ nastínil primář Václav Navrátil.

Vlastní finanční sbírku uspořádali zaměstnanci TPCA, kteří oběma organizacím předali šeky v hodnotě 18.064,- Kč. „Nadchla nás myšlenka basketbalistů, kteří přišli s tím, že tuto akci chtějí uspořádat. Naši zaměstnanci se k ní připojili a sami udělali sbírku pro kojenecký ústav a dětskou chirurgii,“ řekla zástupkyně TPCA Edita Hanušová.

Na konto kojeneckého ústavu putuje celkem 26.508,- Kč a dětská chirurgie získala celkem 26.507,- Kč. „Akce splnila svůj účel. S jejím průběhem i výsledkem jsme spokojeni. Přidala se k nám řada partnerů, bez kterých bychom Vánoční maraton nemohli uspořádat. Chci poděkovat každému, kdo se aktivně zúčastnil, a všem lidem, kteří přispěli na dobrou věc,“ zhodnotil basketbalový maraton prezident kolínského klubu Martin Buřič.

(Jana Kubartová)

25.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z utkání Kolín - Pardubice B (0:0, PK 2:4).
AKTUALIZOVÁNO

Vítězem prvního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral

Jak reklamovat koupený dům či byt

Domácí chléb a jiné dobroty bylo možné ochutnat ve Štolmíři

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Ve Štolmíři proběhl již tradiční Restaurant day, který byl spojený s veřejným pečením. Akci pořádalo Občanské sdružení M’AM’ALOCA, které svůj vznik datuje od roku 2004. Restaurant day je celosvětová akce, která se koná čtyřikrát do roka a to v únoru, květnu, srpnu a listopadu.

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

Český Brod /FOTOGALERIE/ – Původně to měla být před třemi lety jen oslava dvacetin festivalu Rock for People, který se na českobrodském hřišti Na Kutilce zrodil, když ale areál přestal stačit, přestěhovali jej pořadatelé do Hradce Králové. Nakonec se ale zrodila tradice – vzpomínkový festivalový den za rok nahradil koncert kapely Stromboli a další rok opět festival.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení