Předposlední Kolín versus suverénní lídr z Nymburka. Dopředu jasno? Kdepak! Hostující favorit musel hodně přidat, aby si z Kolína odvezl povinné vítězství. Po první čtvrtině dokonce prohrával. Sice jen o tři body, ale vyprodaná hala byla nadšená.

Úchvatnou podívanou navíc kořenily i lahodné basketbalové momenty. Atmosféru šperkovaly třeba dokonalé bloky dvojice Američanů v kolínském dresu – Rogerse a Browna.

„Povedl se nám začátek. Škoda, že právě proti Nymburku, tedy v zápase, kde je minimální šance na výhru. Proti Liberci by se mi to bývalo líbilo víc,“ tak trochu zažertoval kolínský kouč Predrag Benáček.

Nymburku pogratuloval k triumfu, ale na výkon svého týmu byl pyšný. Měl proč. Vždyť nejmilosrdnější rozdíl ve skóre, který byl schopný Kolín proti Nymburku uhrát v minulé sezoně, byl směšný – 45 bodů… A v neděli? Téměř senzace. Ve druhé čtvrtině Kolín sice přepustil silnějšímu soupeři vedení, ovšem udržoval se na dostřel. Maximálně dvanáct bodů. Ale spíše deset nebo osm. Pro diváky žádná nuda jako obvykle. Pravá zábava a napětí. Jestli se nestane zázrak. „Tentokrát jsme hráli dobře. Poučili jsme se ze zápasu, který jsme s Nymburkem hráli v přípravě a také ho prohráli o více než čtyřicet bodů. Teď byli hráči namotivovaní, chtěli se proti lídrovi předvést,“ dodal Benáček.

Jeho nymburský protějšek Muli Katzurin věděl, že forma kolínského týmu se zlepšuje. Ovšem o výhře nepochyboval. A vypíchl dva faktory, které dovedly jeho tým k vítězství. „Ukázali jsme dobrou obranu ve druhé polovině zápasu a také kvalitní doskoky. Potěšilo mě, že pod košem jsme vládli,“ uvedl Katzurin.

Kolín – Nymburk 74:86 (34:42)

Body: Rogers 16, Kiršbaum 14, Mihailović 11, Machač 10, Lepinaitis 10, Brown 9, Kandić 2, Novotný 2 – Jagodnik 18, Schilb 15, Venta 12, Sokolovský 11, Gray 9, Chán 8, Lee 6, Tomaszek 4, Benda 3. Rozhodčí: Paulík, Kurz. Fauly: 22:29. 5 chyb: Sokolovský (N). TH: 40/27:18/11. Trojky: 5:3. Diváci: 610 (vyprodáno). Čtvrtiny: 21:18, 13:24, 19:23, 21:21. Nejlepší hráč: Goran Jagodnik (Nymburk).