"Být to ale delší, tak bych asi umřel," říkal po doběhu na kost promrzlý Hejduk.
Ten opanoval závod podruhé v řadě. "Příští rok zaútočím na hattrick," použil fotbalovou terminologii vítěz.
Poslední den v roce se na atletickém stadionu sešla početná skupina běžců. Pořadatelé jich napočítali 105. "Je to pěkné číslo, ale dřív to bývalo lepší. Bývalo i na 150 běžců. Lidé jsou v poslední době línější," uvedl jeden z organizátorů Jiří Tuček.
V lesoparku Borky byli k vidění nejen bežečtí specialisté, ale také cyklisté nebo fotbaloví rozhodčí. Jedním z nich byl Vít Melichar, který řídí třetí nejvyšší soutěž v republice. "V Kolíně jsem podruhý. Beru to jako přípravu na novou sezonu," řekl. "Vlastně jsem ani neskončil. Hned po podzimní sezoně jsem začal běhat," dodal šestnáctný muž pořadí.
Samotný závod se stal kořistí již zmiňovaného Hejduka, s kterým držel krok pouze Škvor. Ale jen do poloviny závodu. "Pak se k nám začali přibližovat další běžci, tak jsem za to vzal," podotkl Hejduk.
Podaří se mu příští rok zlatý hattrick?

V kategorii žen byla naprosto bezkonkurenční Helena Šimková-Penfold, která si na svátky do Kolína „odskočila“ z Anglie, kde trvale žije.

Z výsledků 49. ročníku:
Muži do 40 let: 1. Hejduk (Kolín) 9:38, 2. Škvor (Kolín) 10:01, 3. Zajíc (Pardubice) 10:13
Ženy: 1. Šimková-Pendolf (Kolín) 11:12, 2. Novotná (Kolín) 12:25, 3. Dvořáková (Kolín) 12:34
Muži nad 40 let: 1. Till (Kolín) 10:26
Muži nad 50 let: 1. Pěkný (Liga 100 Praha) 12:14
Muži nad 60 let: 1. Jelínek (Kolín) 16:43
Muži nad 70 let: 1. Zlatníček (Poděbrady) 16:57