Ani ženy, které postrádaly zraněné Šedivou, Erbenovou a Březinovou a také Bajerovou, nezačaly tak dobře jako obvykle. Ze silné disciplíny – oštěpu – vytěžily pouhé 4 body za 8. místo Andrejskové (35,73) a 10. Gembiczké (33,94). Z rozběhů na 100 m postoupily pouze do finále B Gottvaldová a Sedlaříková a pouze prvně jmenovaná vybojovala nakonec 8. příčku. Na 800 m Kolíňačky nebodovaly, a tak se po prvních disciplínách krčily až na konci pořadí. Pak ale přišly dvě skokanské soutěže, které je vynesly ode dna. V dálce skončila Hrdličková druhá (534) a Burešová třetí (521), v tyči Chlebíková vyhrála (360) a Drábková vybojovala 5. místo (325). Přesto tyto disciplíny rozhodly o tom, že družstvo Sokola Kolín – atletika tentokrát nevyhraje – Hrdličková se při skoku zranila a nemohla už nastoupit v dalších disciplínách a Šlezová v tyči nezdolala základ. Burešová zabojovala na 100 m překážek a jako v předchozím kole vyhrála (15,63) a vysoký zisk přidaly na kolínské konto čtvrtkařky. Sedlaříková vyhrála (58,87), Podnecká doběhla třetí (1:00,17) a Kratochvílová pátá (1:00,62). S pětikilometrovou tratí si výborně poradila Fořtová, která doběhla čtvrtá (19:02,83). V tu chvíli bylo už jasné, že i ve třetím kole se budou dívky v modrobílém prát o vítězství. Bodový zisk poskočil i po výšce, kterou vyhrála Burešová (165) a šestá skončila Kubicová (156). Na 400 m překážek si při své premiéře výborně vedla pátá Chlebíková (1:08,11) a bodovala i devátá Šedinová (1:13,04). V disku přidala 7 bodů za čtvrtou příčku Svatošová (36,67), a i když z trojskoku přidala Gembiczká jediný bod (9,89), po běhu na 200 m se Kolín vyšvihl do čela soutěže. Zde totiž čtvrtá doběhla Gottvaldová (26,07), pátá Sedlaříková (26,35), šestá Sovadínová (26,44), osmá Kratochvílová (26,63) a ještě devátá Sotonová (26,66). V dramatickém závěru přidala 6 bodů z běhu na 1500 m Dvořáková (5:01,67) a v kouli dosáhla Svatošová výborných 14,14 m, ale v poslední sérii ji odsunula o 7 cm z první příčky českolipská Vaníčková. A tak o vítězství v kole rozhodovaly opět až štafety. Na 4x100 m doběhlo kolínské kvarteto čtvrté za 49,71 a na 4x400 m po dramatickém finiši vyhrálo (4:03,44). V tu chvíli ještě Kolín vedl, ale v B běhu štafet tentokrát zastoupení na rozdíl od České Lípy neměl, a z toho se rekrutovala těsná porážka o 2,5 bodu. I tak však kolínská děvčata zvýšila náskok na třetí Jablonec a jejich postup do baráže o českou nejvyšší soutěž je před posledním kolem v podstatě jistý.
Pořadí 3. kola:
1. AC Česká Lípa 189,5, 2. Sokol Kolín – atletika 187, 3. LIAZ Jablonec 143, 4. SK Nové Město nad Metují 141, 5. Sokol Hradec Králové 135, 6. AŠ Mladá Boleslav 116, 7. AC Slovan Liberec 115,5, 8. AC Pardubice 64.
Stav po 3 kolech:
1. Sokol Kolín – atletika 23, 2. AC Česká Lípa 22, 3. LIAZ Jablonec 17, 4. SK Nové Město nad Metují 15, 5. AŠ Mladá Boleslav 11, 6. Sokol Hradec Králové 9, 7. Slovan Liberec 8, 8. AC Pardubice 3.

Mnohem hůře se vedlo kolínským mužům. Ti postrádali tři zraněné opory týmu – Coubala, Pavla Peňáze ml. a Javůrka a navíc někteří závodníci už po náročné jarní části sezóny neměli špičkovou formu a bylo to vidět. Sokol Kolín – atletika sice nastupoval zásluhou Čerepušťáka s 5 body z chůze na 10 km, ale další přibývaly jen zvolna. Úvodní hody – kladivo a oštěp – nepřinesly žádné, stejně jako stovka či 110 m překážek. Konto poposkočilo až po běhu na 800 m, kde v rychlém závodě doběhl Tůma pátý (1:55,12), Škvor šestý (1:55,61) a Hejduk desátý (1:59,67). Následující běh na 400 m znamenal tentokrát jen 5 bodů za sedmé místo s bonifokací za výkon 50,89 Chyby. V tu chvíli se letos poprvé Kolíňáci ocitli na posledním místě prvoligové tabulky a jen obtížně se z něj prokousávali vzhůru. Pomohli k tomu dálkaři Petr Peňáz a Kunc, kteří obsadili čtvrté (671) a sedmé (651) místo a výborným výkonem na 5000 m vítězný Kourek (15:09,97). Nezaváhal ani Chyba na 400 m překážek, který také zvítězil (54,47). Ve skoku o tyči sice Kořínek letos poprvé prohrál, ale i druhá příčka (440) byla výborná. A po vrhu koulí, kde byl čtvrtý Pavel Peňáz st. (14,30) a sedmý Bukáček (14,05) se začalo blýskat na lepší časy. Kolín mívá silné disciplíny na konci pořadu, a i když to tentokrát nebylo tak žhavé, přece jenom ho posunuly až do boje o třetí příčku. Ve výšce byl totiž Skrčený čtvrtý (200), Sixta pátý (200) a Kopecký desátý (185), na 1500 m doběhl Škvor čtvrtý (4:02,43), Kourek šestý (4:05,61), Chyba sedmý (4:08,06) a Hejduk devátý (4:10,78) a v trojskoku obsadil Kopecký výborné 3. místo za velmi kvalitních 14,18, Čejka byl šestý (13,85) a Sixta sedmý (13,49). Zabojoval i Pavel Peňáz st. v disku, kde vybojoval 5. místo (44,87). O šancích kolínského týmu na postup do baráže rozhodovaly štafety. Ta na 4x100 m doběhla na šestém místě a dvě štafety na 4x400 m obsadily třetí a deváté místo. A pak se čekalo na konečné účtování, které nakonec nedopadlo pro atlety v modrobílém tak zle, jak to celé utkání vypadalo. Odrazili útok Jablonce, a i když skončili až čtvrtí, tak moc neztratili. Kolo totiž vyhrála zcela nečekaně Mladá Boleslav, zatímco největší konkurenti Kolína v boji o postup, Hradec Králové a Liberec, se podělily o druhé a třetí místo. A tak v celkové tabulce si Kolíňáci udrželi vedení a na Liberec mají nejen dva hlavní body náskoku, ale i 43 bodů pomocných, a proto by k postupu mohla v posledním kole stačit i porážka od Liberce o dvě místa.