Skončila jste druhá na mistrovství světa. Spokojená, nebo to mohlo být lepší?
Spokojená je slabé slovo. Na mistrovství světa jsem odjížděla s pocitem outsidera, doufala jsem, ať alespoň nejsem poslední, nechtěla jsem hlavně zklamat rodiče a všechny, kdo mě podporovali. Ze stříbra jsem se na pódiu rozbrečela radostí.

Je to vaše nejcennější medaile, nebo řadíte některou výš?
Rozhodně ano, zlato z mistrovství ČR je sice taky velmi cenné, ale tohle byl svět. Jsem vicemistryně světa, a to je pro mě zatím nejvyšší ocenění.

Skončila jste druhá. Kolik bodů vás dělilo od vítězky a co podle vás rozhodlo o pořadí na stupních vítězů?
Prohrála jsem o šest bodů, což není hodně. Po prvním kole jsem dokonce vedla. Ale tam záleží opravdu na všem, dokonce i třeba na plavkách. Ale myslím, že oproti mistryni jsem lehce zaostávala svalově.

Jak dlouho vám trvala příprava na MS a co všechno jste musela v přípravě dělat?
Příprava byla dlouhá, už začátkem srpna jsem nasadila dietu, vařené maso s rýží, racio chlebíčky a hromada zeleniny, salát, zelí, okurky. Do toho jsem chodila pětkrát týdně cvičit. Ve fitku jsem trávila vždy tak dvě hodiny. Trénink se skládal z posilování, každý trénink se cvičily jiné partie těla, a potom následovalo 30-45 minut kardia, což je aerobní činnost - cross-trenažér, stepper.

Jaký máte další cíle a jakých soutěží byste se po úspěšném světovém šampionátu ráda zúčastnila?
Existují i další mezinárodní soutěže, jako je například Arnold Classic, Arnold Classic Europe, Mr. Olympia, ale úroveň bych přirovnala asi jako MS. Uvidíme, jestli se nějaké aktivně zúčastním.

Co reklamní nabídky? Přece jenom jste úspěšná sportovkyně, navíc pohledná slečna…
Zájem z médii je nyní docela značný. V poslední době se s mojí maličkostí objevuje dost článků, rozhovorů. Pro jednu společnost se zrovna
v nejbližší době budu nechávat fotit. Reklamní nabídky ale zrovna ne, neboť mám sponzora. Čili reklamu mám u nich a smlouva by mi ani nedovolila propagovat jiné výrobky nebo oblečení. Dokonce budu i v televizi, v pátek 9. prosince v 7.40 a 8.40 ve snídani s Novou.

Kdy máte další soutěž a o jakou půjde?
Soutěže se vždy konají na jaře a na podzim. Jelikož příprava je dosti náročná a závodník se na soutěž připravuje i celý rok. Nejbližší soutěže budou tedy na jaře a to bývají mistrovské, třeba Čech nebo republiky a také na jaře je ME. Na podzim pak bývají
o něco méně významné pohárové soutěže, kondiční soutěže pro neregistrované závodníky a MS. Jelikož mě v novém roce čeká maturita a přijímačky na univerzitu, nejspíš mě na pódiu uvidíte asi až za rok. Třeba zase pojedu reprezentovat na svět (smích).

MS se konalo ve Španělsku. Jak se vám tam líbilo? Byl vůbec čas třeba na prohlídku města?
Popravdě jsem si naivně myslela, jak se ve Španělsku ohřeji, místo toho jsem tam nastydla a do Česka jsem si přivezla pěknou rýmu a kašel. Ale bylo tam velmi příjemně. Tady v Česku prý i mrzlo a my tam chodili v teplákách a mikině. Na prohlídku Santa Susanny čas byl, odlétali jsme o den dříve, takže jsme se byli podívat na pláži a dokonce jsme si i smočili nohy v moři. Komu se to v listopadu poštěstí (smích).

Celkové pořadí: 1. Jana Černovská (Česká republika), 2. Michaela Podnecká (Česká republika), 3. Tatiana Piačková (Slovensko), 4. Tetiana Davidenko (Ukrajina), 5. Alena Podelko (Rusko), 6. Gradinaru Georgiana (Rumunsko), 7. Alina Potylitsina (Kyrgyzstán), 8. Agnieszka Doroszuk (Polsko).