VYBERTE SI REGION

Pavlína Kubátová skončila čtyřikrát v nejlepší desítce

Kolín - Absolutním vrcholem českého plavání v zimní sezoně bylo Mistrovství České republiky dorostu a dospělých, které proběhlo v Chomutově.

6.1.2012
Fotogalerie
4 fotografie
Pavlína Kubátová.

Pavlína Kubátová.Foto: Petr Černý

I Sportovní oddíl plavání Kolín měl na tomto vrcholném podniku své reprezentanty. Na tyto závody se kvalifikovaly čtyři plavkyně: Adéla Bělinová, Pavlína Kubátová, Marie Neumannová a Veronika Puchnerová. Mohly tak porovnat své síly a možnosti s kompletní českou plaveckou špičkou, včetně reprezentantů, kteří se vrátili z polského Štětína, kde proběhlo Mistrovství Evropy v krátkém bazénu.

Adéla Bělinová se na velké mistrovství probojovala prvně a na jejích výkonech byla patrná nervozita. Přesto se s každou tratí popasovala velmi statečně a dvakrát se dostala mezi patnáct nejrychlejších dorostenek.

Vynikající třinácté místo vybojovala v disciplíně 200m motýl a jen o jednu příčku hůře skončila v disciplíně 200m prsa. Mezi všemi závodnicemi (tedy včetně dospělých) pak v těchto disciplínách obsadila pětatřicátou a dvaačtyřicátou příčku. Velmi pěkné devatenácté místo mezi dorostenkami pak vybojovala v nejkratší písařské disciplíně na 50m.

Nejúspěšnější kolínskou dorostenkou se v Chomutově stala Pavlína Kubátová, která se čtyřikrát dokázala prosadit do první desítky. Třikrát doplavala na vynikajícím šestém místě, a to v závodech na 400 a 800m volným způsobem a v disciplíně 200m motýl, ve které dokonce startovala v B-finále. V nejdelším závodu šampionátu na 1500m volným způsobem pak obsadila stejně výborné osmé místo. V hodnocení všech žen obsadila Pavlína nejlepší sedmnácté místo v závodu na 800m volným způsobem, dvaadvacátá doplavala v závodu na 1500m volným způsobem, třiadvacátá skončila ve čtyřstovce a pětadvacátá v disciplíně 200m motýl.

Další dvě kolínské závodnice patří věkem ještě do kategorie starších žaček, přesto se díky svým kvalitním výkonům na velké mistrovství probojovaly. Marie Neumannová po skvělém vystoupení na Mistrovství ČR staršího žactva i v Chomutově předvedla výborné výkony a dvakrát obsadila fantastickou desátou příčku, a to v závodech na 100 a 200m volným způsobem. Vynikající šestnácté místo pak obsadila v závodě na 800m volným způsobem.

Poslední reprezentantkou Sportovního oddílu plavání Kolín v Chomutově byla Veronika Puchnerová. Ta se na mistrovství probojovala v jediné disciplíně 200m motýl. Přestože měla kolem sebe vynikající české motýlkářky, dokázala se vypnout k vynikajícímu výkonu, při kterém zlepšila svůj osobní rekord o celou vteřinu a doplavala si pro velmi pěkné dvaatřicáté místo mezi všemi ženami.

„Byl to vynikající závěr sezony,“ vyjádřil se pochvalně k výkonům svých svěřenkyň vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Od podzimu jsme udělali veliký kus práce a na tomto šampionátu v konkurenci všech českých reprezentantů předvedla děvčata skvělé výkony,“ dodal.