Pavlína Kubátová skončila čtyřikrát v nejlepší desítce

Kolín - Absolutním vrcholem českého plavání v zimní sezoně bylo Mistrovství České republiky dorostu a dospělých, které proběhlo v Chomutově.

6.1.2012

Pavlína Kubátová.Foto: Petr Černý

I Sportovní oddíl plavání Kolín měl na tomto vrcholném podniku své reprezentanty. Na tyto závody se kvalifikovaly čtyři plavkyně: Adéla Bělinová, Pavlína Kubátová, Marie Neumannová a Veronika Puchnerová. Mohly tak porovnat své síly a možnosti s kompletní českou plaveckou špičkou, včetně reprezentantů, kteří se vrátili z polského Štětína, kde proběhlo Mistrovství Evropy v krátkém bazénu.

Adéla Bělinová se na velké mistrovství probojovala prvně a na jejích výkonech byla patrná nervozita. Přesto se s každou tratí popasovala velmi statečně a dvakrát se dostala mezi patnáct nejrychlejších dorostenek.

Vynikající třinácté místo vybojovala v disciplíně 200m motýl a jen o jednu příčku hůře skončila v disciplíně 200m prsa. Mezi všemi závodnicemi (tedy včetně dospělých) pak v těchto disciplínách obsadila pětatřicátou a dvaačtyřicátou příčku. Velmi pěkné devatenácté místo mezi dorostenkami pak vybojovala v nejkratší písařské disciplíně na 50m.

Nejúspěšnější kolínskou dorostenkou se v Chomutově stala Pavlína Kubátová, která se čtyřikrát dokázala prosadit do první desítky. Třikrát doplavala na vynikajícím šestém místě, a to v závodech na 400 a 800m volným způsobem a v disciplíně 200m motýl, ve které dokonce startovala v B-finále. V nejdelším závodu šampionátu na 1500m volným způsobem pak obsadila stejně výborné osmé místo. V hodnocení všech žen obsadila Pavlína nejlepší sedmnácté místo v závodu na 800m volným způsobem, dvaadvacátá doplavala v závodu na 1500m volným způsobem, třiadvacátá skončila ve čtyřstovce a pětadvacátá v disciplíně 200m motýl.

Další dvě kolínské závodnice patří věkem ještě do kategorie starších žaček, přesto se díky svým kvalitním výkonům na velké mistrovství probojovaly. Marie Neumannová po skvělém vystoupení na Mistrovství ČR staršího žactva i v Chomutově předvedla výborné výkony a dvakrát obsadila fantastickou desátou příčku, a to v závodech na 100 a 200m volným způsobem. Vynikající šestnácté místo pak obsadila v závodě na 800m volným způsobem.

Poslední reprezentantkou Sportovního oddílu plavání Kolín v Chomutově byla Veronika Puchnerová. Ta se na mistrovství probojovala v jediné disciplíně 200m motýl. Přestože měla kolem sebe vynikající české motýlkářky, dokázala se vypnout k vynikajícímu výkonu, při kterém zlepšila svůj osobní rekord o celou vteřinu a doplavala si pro velmi pěkné dvaatřicáté místo mezi všemi ženami.

„Byl to vynikající závěr sezony,“ vyjádřil se pochvalně k výkonům svých svěřenkyň vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Od podzimu jsme udělali veliký kus práce a na tomto šampionátu v konkurenci všech českých reprezentantů předvedla děvčata skvělé výkony,“ dodal.

(Petr Černý)

6.1.2012 VSTUP DO DISKUSE

Izraelský velvyslanec David Meron patřil  k nejvzácnějším hostům, kteří uvedli do života novou výstavu v prostorách kolínské synagogy.
51

Výstavu v synagoze zahájil kromě jiných i izraelský velvyslanec

Na účastníky půlmaratonu KVOK čeká památeční medaile.
3

V neděli poběží závodníci půlmaraton v Kolíně

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Na zbytečný podchod upozornila vernisáž i jeho vymalování na bílo

Kolín – Donedávna barvami a grafity hýřící podchod pod kolínskou Jaselskou ulicí dostal bílou barvu, bíle je namalovaná i jeho podlaha. Vše je dílem výtvarnice Elišky Králové a pomocníků v rámci studentského Majálesu, v sobotu po poledni se pak uskutečnila vernisáž.

Právě jsme se narodili

Kolínsko - Díky vstřícnosti kolínské porodnice Vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších obyvatel Kolínska. Každý týden zajíždíme do kolínské nemocnice a fotíme nově narozená miminka.

Cestovatel Jiří Kolbaba provedl ve své diashow návštěvníky celou planetou

Kolín – Po dávno rozjeté plesové sezoně a úterním startu koncertů vážné muziky v rámci Kruhu přátel hudby se rozjel i letošní další kulturní program v Městském společenském domě v Kolíně. Zahájil jej osobitý cestovatel Jiří Kolbaba svým nejdelším představením nazvaným Fotograf na cestách – splněný sen trvajícím téměř dvě a půl hodiny.