Korfbalisté Kolína se udrželi na čele extraligové tabulky

Kolín /FOTO/ – Jedno vítězství a jedna porážka. Taková je bilance korfbalistů Kolína v rámci 7. kola extraligy proti Brnu.

16.2.2012

Druhé utkání vyhrál Kolín 26:20.Foto: Milan Čejka

„Naším cílem v tomto dvojzápase bylo získat plný počet šesti bodů a udržet první pozici před Českými Budějovicemi,“ hlásil trenér Kolína Radek Honzíček.

Tento cíl se mu ale nepovedlo naplnit úplně, díky žalostnému výkonu v prvním zápase jeho svěřenci prohráli 15:16. „Žalostný výkon jsme předvedli zejména ve druhém poločase,“ přiznal Honzíček. „Náš výkon v tomto utkání byl katastrofický a to zejména v útočné fázi, kde jsme kazili velké množství nahrávek a nebyli jsme schopni hrát naší hru a vytvářet si šance a mít více střel v jednom útoku. Nejhorší bylo to, že nás k tomu nedotlačila soupeřova obrana, ale pouze naše hra a špatný výkon našich hráčů, zejména v ženské části týmu. V prvním poločase nás ještě podržela hra v obraně, kde jsme nepovolili soupeři dát víc než pět košů, ale ve druhém poločase jsme neudrželi ani hru v obraně, a tak přišel trest a prohra. Ve druhém poločase jsme podali nejhorší výkon za poslední dvě sezony,“ rozčiloval se Honzíček.

Ve druhém zápase i díky změnám v sestavě a podání podstatně lepšího výkonu vyhrál Kolín 26:20.

„Do druhého zápasu jsem změnil rozestavění čtyřek a místo Paďoukové nastoupila Čejková. Cílem byla změna zejména v tom, že jsem dal Tomáše Martínka a Denisu Čejkovou, jako doskakující hráče k Tomášovi Sládkovi, po kterém jsem chtěl, aby hrál střelce, což nakonec výborně fungovalo a Tomáš Sládek dal devět košů. Ve druhé čtyřce byli dva menší kluci, a tím pádem celá čtyřka měla hrát více v pohybu a vytvářet si střelecké pozice blíže u koše, což také splnili. I když k ideální představě mi k tomu ještě dost chybělo, tak jsme v tomto zápase už byli jednoznačně lepší a celý zápas jsme bez problémů kontrolovali a získali tři body,“ podotkl Radek Honzíček.

Díky tomuto vítězství a zaváhání Českých Budějovice se Znojmem, se i po sedmém kole vyhřívají Kolíňáci na čele extraligové tabulky.

VKC Kolín – KK Brno 15:16 (9:5)

Sestava a body: Sládek 4, Königsmark 3, Paďouková 0, Motáková 0 – M. Kubíček 6, Martínek 1, Břízová 1, Čermáková 0.

VKC Kolín – KK Brno 26:20 (11:7)

Sestava a body: Sládek 9, Martínek 2 (Milichovský 0), Čermáková 1, Čejková 1 – M. Kubíček 6, Königsmark 4 (Dejdar 2), Motáková 0, Břízová 1(Paďouková 0).

16.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Vizualizace budoucí podoby tréninkové a sportovní haly v Borkách
3

Kolín dolaďuje poslední detaily sportovní haly

KRIMI MIX: Házel odpadky ze třetího patra

Vytíženou cyklostezku možná osvětlí solární lampy

Hradišťko I – Obec Veltruby letos uspěla s žádostí v grantovém programu TPCA pro Kolínsko s projektem na osvětlení cyklostezky od bývalé firmy Písek – Beton do Hradišťka. „V hlasování veřejnosti jsme skončili na krásném třetím místě. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří nám dali hlas. I díky tomuto hlasování jsme získali dotaci ve výši 700 tisíc korun,“ říká starosta Ivan Kašpar.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Střední Čechy – Jaký symbol by bylo ideální použít pro turistickou nabídku Středočeského kraje? Nemusí to být zrovna silueta Karlštejna, což by asi leckoho napadlo v prvním plánu. Možností se může nabízet víc. Což třeba jedinečná podoba chrámu svaté Barbory? Nebo snad stylizovaný skanzen? A pokud bychom chtěli být aktuální a připomenout si chystané akce k stému výročí ukončení první světové války a vzniku samostatného Československa, nabízelo by se i Konopiště – vždyť smrtí tamějšího pána v Sarajevu hrůzy Velké války vlastně začaly…

Kolín – Fotbalové mládežnické týmy z Kolínska mají za sebou další kolo v okresních soutěžích. A jak se jim vedlo?