VYBERTE SI REGION

Korfbalisté Kolína se udrželi na čele extraligové tabulky

Kolín /FOTO/ – Jedno vítězství a jedna porážka. Taková je bilance korfbalistů Kolína v rámci 7. kola extraligy proti Brnu.

16.2.2012
Fotogalerie
3 fotografie
Druhé utkání vyhrál Kolín 26:20.

Druhé utkání vyhrál Kolín 26:20.Foto: Milan Čejka

„Naším cílem v tomto dvojzápase bylo získat plný počet šesti bodů a udržet první pozici před Českými Budějovicemi,“ hlásil trenér Kolína Radek Honzíček.

Tento cíl se mu ale nepovedlo naplnit úplně, díky žalostnému výkonu v prvním zápase jeho svěřenci prohráli 15:16. „Žalostný výkon jsme předvedli zejména ve druhém poločase,“ přiznal Honzíček. „Náš výkon v tomto utkání byl katastrofický a to zejména v útočné fázi, kde jsme kazili velké množství nahrávek a nebyli jsme schopni hrát naší hru a vytvářet si šance a mít více střel v jednom útoku. Nejhorší bylo to, že nás k tomu nedotlačila soupeřova obrana, ale pouze naše hra a špatný výkon našich hráčů, zejména v ženské části týmu. V prvním poločase nás ještě podržela hra v obraně, kde jsme nepovolili soupeři dát víc než pět košů, ale ve druhém poločase jsme neudrželi ani hru v obraně, a tak přišel trest a prohra. Ve druhém poločase jsme podali nejhorší výkon za poslední dvě sezony,“ rozčiloval se Honzíček.

Ve druhém zápase i díky změnám v sestavě a podání podstatně lepšího výkonu vyhrál Kolín 26:20.

„Do druhého zápasu jsem změnil rozestavění čtyřek a místo Paďoukové nastoupila Čejková. Cílem byla změna zejména v tom, že jsem dal Tomáše Martínka a Denisu Čejkovou, jako doskakující hráče k Tomášovi Sládkovi, po kterém jsem chtěl, aby hrál střelce, což nakonec výborně fungovalo a Tomáš Sládek dal devět košů. Ve druhé čtyřce byli dva menší kluci, a tím pádem celá čtyřka měla hrát více v pohybu a vytvářet si střelecké pozice blíže u koše, což také splnili. I když k ideální představě mi k tomu ještě dost chybělo, tak jsme v tomto zápase už byli jednoznačně lepší a celý zápas jsme bez problémů kontrolovali a získali tři body,“ podotkl Radek Honzíček.

Díky tomuto vítězství a zaváhání Českých Budějovice se Znojmem, se i po sedmém kole vyhřívají Kolíňáci na čele extraligové tabulky.

VKC Kolín – KK Brno 15:16 (9:5)

Sestava a body: Sládek 4, Königsmark 3, Paďouková 0, Motáková 0 – M. Kubíček 6, Martínek 1, Břízová 1, Čermáková 0.

VKC Kolín – KK Brno 26:20 (11:7)

Sestava a body: Sládek 9, Martínek 2 (Milichovský 0), Čermáková 1, Čejková 1 – M. Kubíček 6, Königsmark 4 (Dejdar 2), Motáková 0, Břízová 1(Paďouková 0).

16.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

Ples

Kam vyrazit na ples?

Prusičtí se sejdou s odborníkem, Jevanští mají terminál

Kolínsko - Jaké jsou novinky v obcích napříč regionem? Nenechte si je ujít.

Začaly velké úpravy úřadů ve městech

Kolínsko - Na řadě radnic se během letošního roku dočkají obyvatelé změn a úprav, které by jim měly zvýšit komfort při vyřizování potřebných záležitostí a třeba i ušetřit trochu času.

Při příležitosti otevření Veigertovského domu muzeum vystaví nejcennější poklady

Kolín – Veigertovský dům na Karlově náměstí, který se stane hlavním sídlem kolínského muzea, se připravuje na slavnostní otevření. Návštěvníci kromě krásných nově zrekonstruovaných interiérů jako první zhlédnou výstavu s názvem Poklady Regionálního muzea v Kolíně, kterou nyní pracovníci muzea pečlivě připravují.