Korfbalisté Kolína se udrželi na čele extraligové tabulky

Kolín /FOTO/ – Jedno vítězství a jedna porážka. Taková je bilance korfbalistů Kolína v rámci 7. kola extraligy proti Brnu.

16.2.2012
Fotogalerie
3 fotografie

Druhé utkání vyhrál Kolín 26:20.Foto: Milan Čejka

„Naším cílem v tomto dvojzápase bylo získat plný počet šesti bodů a udržet první pozici před Českými Budějovicemi,“ hlásil trenér Kolína Radek Honzíček.

Tento cíl se mu ale nepovedlo naplnit úplně, díky žalostnému výkonu v prvním zápase jeho svěřenci prohráli 15:16. „Žalostný výkon jsme předvedli zejména ve druhém poločase,“ přiznal Honzíček. „Náš výkon v tomto utkání byl katastrofický a to zejména v útočné fázi, kde jsme kazili velké množství nahrávek a nebyli jsme schopni hrát naší hru a vytvářet si šance a mít více střel v jednom útoku. Nejhorší bylo to, že nás k tomu nedotlačila soupeřova obrana, ale pouze naše hra a špatný výkon našich hráčů, zejména v ženské části týmu. V prvním poločase nás ještě podržela hra v obraně, kde jsme nepovolili soupeři dát víc než pět košů, ale ve druhém poločase jsme neudrželi ani hru v obraně, a tak přišel trest a prohra. Ve druhém poločase jsme podali nejhorší výkon za poslední dvě sezony,“ rozčiloval se Honzíček.

Ve druhém zápase i díky změnám v sestavě a podání podstatně lepšího výkonu vyhrál Kolín 26:20.

„Do druhého zápasu jsem změnil rozestavění čtyřek a místo Paďoukové nastoupila Čejková. Cílem byla změna zejména v tom, že jsem dal Tomáše Martínka a Denisu Čejkovou, jako doskakující hráče k Tomášovi Sládkovi, po kterém jsem chtěl, aby hrál střelce, což nakonec výborně fungovalo a Tomáš Sládek dal devět košů. Ve druhé čtyřce byli dva menší kluci, a tím pádem celá čtyřka měla hrát více v pohybu a vytvářet si střelecké pozice blíže u koše, což také splnili. I když k ideální představě mi k tomu ještě dost chybělo, tak jsme v tomto zápase už byli jednoznačně lepší a celý zápas jsme bez problémů kontrolovali a získali tři body,“ podotkl Radek Honzíček.

Díky tomuto vítězství a zaváhání Českých Budějovice se Znojmem, se i po sedmém kole vyhřívají Kolíňáci na čele extraligové tabulky.

VKC Kolín – KK Brno 15:16 (9:5)

Sestava a body: Sládek 4, Königsmark 3, Paďouková 0, Motáková 0 – M. Kubíček 6, Martínek 1, Břízová 1, Čermáková 0.

VKC Kolín – KK Brno 26:20 (11:7)

Sestava a body: Sládek 9, Martínek 2 (Milichovský 0), Čermáková 1, Čejková 1 – M. Kubíček 6, Königsmark 4 (Dejdar 2), Motáková 0, Břízová 1(Paďouková 0).

16.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Vrah prostitutky si odsedí 19 let, potvrdil soud

6

Hlavní tah na Prahu se bude u Úval opravovat

Krátké zprávy z Kolínska, aneb kam za zábavou

Přinášíme vám přehled toho, co se aktuálně na Kolínsku chystá.

Policisté rozdávali reflexní vesty

V pondělí mohli řidiči v Kolíně získat z rukou kolínských policistů reflexní vesty. Policisté vesty rozdávali v rámci preventivní akce.

Maškary prošly městysem Cerhenice

Cerhenice - Už v sobotu v devět hodin ráno vyšel průvod maškar do spodní části Cerhenic.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.