Domácí vstoupili do zápasu s větším nasazením a důraznější obranou. Hosté měli problémy s vysunutou obranou, z které pramenily jejich časté chyby. Výsledkem tak bylo brzké vedení 5:1 pro Kolín.

Celý první poločas byli Kolíňáci lepší a po zásluze vedli v poločase 16:8, kdy hlavně poslední minuta tohoto hracího období byla hektická. Deset vteřin před koncem dali hosté gól z rychlého útoku, ale domácí rychle rozehráli a navrátilec Michal Pazdera zaznamenal krásnou branku snad z patnácti metrů střelou o tyč.

V druhém poločase se kolínským hráčům nepodařilo navázat na tempo hry a bojovnost z prvního dějství. Zápas se takříkajíc dohrával a brankový rozdíl se celý druhý poločas držel na poločasovém rozdílu.

Jedním ze vzrušujících okamžiků byla tak přímá červená karta, kterou obdržel hráč hostů Petr Bláha, který fauloval zezadu v samostatném úniku domácí spojku Pavla Prachaře. Hostům se ke konci zápasu rozstřílela pravá spojka Metlička a hlavně on se zasloužil o to, že konečný výsledek byl pro hosty ještě přijatelných mínus pět branek. Na konci tedy na tabuli svítil výsledek 25:20 pro Kolín. Ten je tak doma zatím stoprocentní.

„S prvním poločasem jsem nadmíru spokojen, dařilo se nám jak v obraně, tak v útoku a nedali jsme hostům z Vršovic prakticky žádnou šanci. Bohužel jsme neudrželi tempo hry celý zápas. Trochu nás rozhodila osobní obrana na Pavla Prachaře. Trvalo docela dlouho, než jsme se s tím herně srovnali. Ke konci zápasu bylo, na můj vkus, hodně promarněných brankových příležitostí. S dvěma bodama jsem samozřejmě spokojen,“ řekl po utkání trenér Kolína Ladislav Prachař.

Sestava a střelci: M. Sauer, Šimáně - P. Prachař 7, Pokorný 4, Svoboda 4, R. Sauer 3, Pazdera 3, Souček 2, Kaisner 1, Capouch 1, Řebíček, Malý, Hovorka, Protiva.