Futsalisté Kolína budou útočit na čelo tabulky

Rakovník – V neúplné sestavě nastoupili k dalšímu utkání krajského přeboru kolínští futsalisté. Na půdě Atlantiku Rakovník, který má bohaté zkušenosti z divizní soutěže, dokázali nakonec po dramatické bitvě vyhrát 8:6.

10.12.2012

Z utkání SKP Kolín - Celtic Kladno (18:4).Foto: Deník/René Volf

Domácí hráči byli od počátku aktivnější, snažili se o kombinační hru se zakončením, ale pozorná obranná činnost hostů, především pak v prvním poločase jim nic nedovolila.

Naopak hosté vyráželi do rychlých brejků a postupně domácím stříleli branky až na poločasových 2:5.

Po obrátce však Rakovník zvýšil úsilí, hosté začali dělat chyby a vyústěním byl pokutový kop, který tak domácí dostal zpět do hry. I když se opět podařilo kolínským hráčům odskočit na 3:6, domácí nesložili zbraně a od 33. minuty začali hrát power-play. Přimáčkli soupeře před jejich brankoviště a úspěšnými kombinacemi donutili hosty k dalším chybám, z kterých vyústily dokonce dva vlastní góly a snížení skóre.

Naštěstí pro hosty se agilnímu Rejthárkovi podařilo v závěrečných minutách vzít na sebe zodpovědnost a dvěma góly v řadě rozhodnout utkání pro Kolín.

„Utkání se pro nás vyvíjelo velmi slibně. Pozorně jsme bránili a chodili do otevřené obrany domácích. Bohužel ve druhém poločase jsme se nevyvarovali chyb, ale díky kolektivnímu výkonu jsme těžký zápas zvládli," řekl po utkání trenér SKP Kolín Michal Škopek.

Vzhledem k tomu, že vedoucí Mladá Boleslav prohrála doma s Benešovem, budou v příštím zápase kolínští futsalisté bojovat doma o prvenství ve skupině.  Duel Kolín – MBV Mladá Boleslav se hraje v neděli 16. prosince od 18.30 hodin v hale Stap bar.

Branky: Rejthárek 4, Slezák 2, Funda, Seifert. Poločas: 2:5. Sestava: Černý – Pangrác, Kloboučník, Seifert – Slezák, Rejthárek, Funda.

10.12.2012 VSTUP DO DISKUSE

Zámek Radim

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

44

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Zítra opraví povrch vozovky v Družstevní

Zásmuky – Zítra by se v Družstevní ulici měl opravovat povrch vozovky. Vedení města Zásmuky z toho důvodu žádá obyvatele, aby v dané lokalitě a také na křižovatkách s ulicemi Za Zahrady, Spojovací a Na Průhonech neparkovali svá vozidla a neshromažďovali žádné věci, které by mohly ve výkonu opravy vozovky překážet.

Nové bydlení ve staré svobodárně má kolínské nemocnici pomoci udržet experty

Kolín – Jindy nevídané rojení bílých oděvů (jež už dneska většinou ani nemají podobu plášťů) společně s tmavými obleky zažívala v pondělí kolínská nemocnice. Uskutečnila se tam malá slavnost k otevření Centra pro vzdělávání a péči o zaměstnance, vytvořeného přestavbou z více než šest desetiletí starého objektu svobodárny. Vedle vzdělávacích prostor tam našla místo mateřská škola – ovšem objekt neztratil ani funkci ubytovny pro zaměstnance nemocnice.