Nymburk - BC Kolín 96:63

Nymburk tentokrát vládl palubovce od úvodních minut. Sice se hosté drželi do stavu 10:10, ale pak přišla osmibodová šňůra domácích a tím udali zápasu pevný ráz. Na druhé straně se Nymburk mohl opřít o výbornou hru v obraně, což hostům činilo velké problémy.

„Hráli jsme hodně agresivně v obraně. Na rozdíl od druhého zápasu jsme vytvářeli tlak na míč," uvedl v pozápasovém hodnocení nymburský hráč Petr Benda, který pomohl svému týmu k vítězství čtyřmi body. „Soupeř byl pod tlakem od prvních minut, začal hrát nervózně a my jsme mohli přecházet do rychlých  protiútoků," všiml si Petr Benda.

Podobně hodnotila střetnutí i kolínská strana. Konkrétně Štefan Ličartovský. „K tomu, abychom v Nymburce vyhráli, by se nám muselo extrémně dařit. Měli jsme problémy s velice agresivní obranou domácích. Z toho pramenilo větší množství našich ztrát a snadné koše soupeře," zhodnotil třetí semifinálové střetnutí Ličartovský, který byl se 14 body nejlepším střelcem poraženého týmu.

Nymburk se vítězstvím dostal v sérii do vedení 2:1, ale Kolín v minulém domácím utkání dokázal velkého favorita zaskočit. Podaří se mu to i v sobotu? Na to dá odpověď duel,  který v hale Spojů začíná tradičně v 17.45 hodin.

Body: Wilson 18, Pumprla  16, Simmons 16, Nečas 11, Vyoral 10, Lawrence 8, Sokolovský 7, Benda 4, Křemen 3, Lenzly 3 – Ličartovský 14, Ames 11, Marko 11, Zuzák 10, Benáček 5, Machač 5, Barnes  2, Field 2, Němeček 2, Adamec 1. Trojky: 24/11:21/9. Střelba za 2 body: 42/25:42/15.  TH: 16/13:13/6. Doskoky: 35:28. Fauly: 19:18. Rozhodčí: Lukeš, Hošek, Kučera. Čtvrtiny: 21:10, 27:14, 26:14, 22:25.