VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deset osobností dostalo cenu za přínos kolínskému sportu

Kolín – Dlouhé roky se při vyhlašování výsledků ankety Sportovec roku udílelo i ocenění za mimořádný přínos kolínskému sportu. To již neplatí a ocenění si plaketu přebírají v reprezentativních prostorech kolínské radnice. A kdo si prestižní ocenění odnesl za loňský rok?

2.3.2014
SDÍLEJ:

Ceny oceněným předávali starosta Kolína Vít Rakušan (vlevo) a předseda sportovní komise Jiří Tuček (vpravo).Foto: MěÚ Kolín

Miloš Holoubek (1943) –  Sparta Kolín

Dříve aktivní fotbalista Jiskry Kolín, dlouholetý člen Sparty Kolín, v letech 1983 – 1989 její předseda, hlavní autor Jubilejní ročenky ke 100 letům Sparty Kolín 
v roce 2012.

Eva Kuběnová  (1933) – SPV Agro Kolín

I v 80 letech je aktivní cvičitelkou, která připravila skupinu dospělých cvičenek na gymnaestrádu v Lausanne a na řadu vystoupení v rámci všesokolského sletu. Je nositelkou zlaté medaile M. Tyrše za celoživotní práci pro tělovýchovu. Byla dorosteneckou reprezentantkou v atletice, hráčkou odbíjené a po dlouhá desetiletí cvičitelkou v základní tělovýchově, hospodářkou sportu pro všechny a organizátorkou akcí pro děti a mládež.

Kamil Kuchař (1963) – Agro Kolín – cyklistika

Přes 25 let se věnuje cyklistice, do roku 2009 jako závodník, po úrazu především jako pořadatel řady závodů. Je předsedou cyklistického oddílu Agro Kolín a zajišťuje jeho veškerou administrativu, materiální vybavení, spravuje internetové stránky oddílu i jednotlivých závodů.

Danuše Lopatová (1929) – Sokol Kolín – všestrannost

Dlouholetá cvičitelka žactva a seniorů. Ze zdravotních důvodů již nemůže cvičení vést, ale stále se zajímá o dění v kolínském Sokole a vede jeho kroniku. Navržena k životnímu jubileu.

Markéta Novotná (1970) – Sokol Kolín – všestrannost

Dlouholetá cvičitelka rodičů 
s dětmi, cvičení vede třikrát týdně a je přístupné široké veřejnosti. O úspěšnosti jejích cvičení svědčí i to, že často se cvičenci ani nevejdou do tělocvičny. Své zkušenosti předává dalším cvičitelkám.

Pavel Paseka (1954) – FK Kolín

Předseda Sparty Kolín  v letech 1991 – 2009, místopředseda představenstva FK Kolín 2001 – 2009, významně přispěl k vydání Jubilejní ročenky ke 100 letům Sparty Kolín v roce 2012, po celé období působil jako hlasatel na utkáních A mužstva.

Eva Svobodová (1931) – Sokol Kolín – všestrannost

Dlouholetá cvičitelka odboru všestrannosti, velmi úspěšně se v současnosti stará o kategorii seniorů, vede dvakrát týdně cvičební hodiny a hodiny zdravotní TV, které jsou kromě členů Sokola přístupné široké veřejnosti. V roce 2013 se zúčastnila se svými cvičenkami sletu pod Řípem v Roudnici.

Jindřich Synek st. (1955) – LTC Kolín

Předseda LTC Kolín, působí od roku 1987 jako funkcionář, vedoucí týmů a pořadatel nespočtu letních i zimních turnajů, jako nehrajícímu kapitánovi prošli rukama hráči několika generací. Výbor oddílu jej navrhl bez jeho vědomí na ocenění jeho pracovitosti, čestnosti i diplomacie, které po desetiletí věnuje kolínskému tenisu.

Milan Šín (1953) – SK Volejbal Kolín

Za  celoživotní práci s mládeží. V 80. letech trénoval úspěšné starší žákyně a dorostenky Agra Kolin a dovedl je k úspěchům na MČR, poté odešel trénovat do Ústí nad Labem a Sokolova opět jako trenér mládeže. V roce 2013 se vrátil do rodného Kolína, kde pomáhá při trénování mládeže a současně založil volejbalový kroužek v dětském domově v Býchorech.

Jaroslav Tuček (1923) – Poutníci (Agro Kolín)

Nejstarší člen klubu Poutníci. 
V mládí se věnoval atletice, které jako rozhodčí zůstal věrný po desítky let až za svou osmdesátku. I v současnosti je členem výboru oddílu Poutníků a podílí se na přípravě i vedení akcí pro seniory. V uplynulém roce se zúčastnil 37 akcí, sedm z nich vedl.

Autor: René Volf

2.3.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Děti v jeslích - ilustrační foto

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Knihovna zabalí učebnice

Kolín - Zajímavou službu připravila kolínská knihovna pro školáky a vlastně i jejich rodiče. Školákům a studentům zabalí jejich učebnice do kvalitní pevné fólie, kterou používá na balení vlastních titulů a má zkušenost, že skutečně vydrží.

Kvůli spoustě uzavírek začne oprava Pražské ulice déle

Kolín /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Radnice slibovala, že ještě letos začne velká revitalizace Pražské ulice. Ta je směrem od Prahy jakousi vstupní bránou do centra města a dnes Kolínu dělá spíše ostudu než pěknou vizitku. Zanedlouho se budou školáci chystat po prázdninách zpět do lavic a v Pražské ulici se ještě ani nehráblo. Proč? Kdy velká přeměna začne?

Zažijte dožínky ve skanzenu

Kouřim - Dožínky můžete v sobotu od 10 do 18 hodin hodin zažít ve skanzenu v Kouřimi. připomenete si tak slavnost předkřesťanského původu po ukončení žní, díkuvzdání za úrodu a původně přinášení oběti pohanskému božstvu.

Kateřina Šafránková se představí na Velké ceně Kolína

Kolín – Podzimní část atletické sezony zahájí na kolínském stadiónu už 81. ročník tradiční Velké ceny města Kolína. Po desítkách let se tento mítink letos přesunul kvůli kolizi s ligovými boji z nedělního termínu na středu 23. srpna od 15.30 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení