Borky liga nenašla přemožitele ani v první lize

Kolín – Ani ve druhém kole Okresní futsalové ligy hráči Borky ligy nezaváhali. Tentokrát si nováček soutěže poradil s několikanásobným vítězem – Věšákem Butabi. Cenný bod získal Krampol na půdě Přelouče, kde se na zápas přišlo podívat 100 fanoušků!

25.11.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Ota Bartovský

Butabi – Borky liga 3:5

„Proti loňskému vítězi druhé ligy jsme se opět sešli pouze v šesti hráčích a
v bráně musel znovu zaskakovat Lukáš Křelina.
V prvním poločase jsme první inkasovali, ale dobrým kolektivním výkonem jsme dokázali výsledek otočit na 3:1. Druhý poločas pro nás dopadl nejhůře, jak mohl. Zatímco naše šance a střely likvidoval výborně chytající Cimpl, soupeři tam spadlo skoro vše, do čeho kopl, a otočil celé utkání ve svůj prospěch. Pro nás to je poučení do dalších utkání a ještě jednou bych chtěl vyzdvihnout výkon gólmana soupeře," uvedl útočník Věšáku Butabi Jakub Kovařík.

„Proti Věšáku jsme nastoupili s vědomím jejich kvality, ale i my máme výborné hráče, takže jsme očekávali vyrovnaný zápas. Do karet nám příliš nehrála skutečnost, že jsme opět měli jen jednoho hráče na střídání a navíc Slezák
s Linhartem hráli předtím divizní zápas, takže šli ze zápasu do zápasu. Do utkání jsme vstoupili lépe a do vedení nás poslal Slezák. Soupeř však záhy vyrovnal a převzal otěže utkání. Celý první poločas si vytvářel šanci za šancí a jen zásluhou pohotové obrany a dobře chytajícího brankáře Cimpla jsme šli do druhé půle sice za nepříznivého stavu, ale výsledek 1:3 byl vlastně úspěchem. Druhá půle ovšem nabídla zcela jiný obraz hry, než se asi očekávalo. Již po patnácti vteřinách snížil na 2:3 Slezák po skvělé Pukově nahrávce a začali jsme mít více ze hry. Soupeř si sice vytvářel šance, ale už nebyl tak nebezpečný jako v první půli. Když už přišla stoprocentní šance Věšáku, zasáhl náš skvěle chytající brankář. V zápase se poté potvrdilo tradiční nedáš – dostaneš. Slezák se dostal do brankoviště, byl faulován a Linhart proměnil nařízenou penaltu. Ve 40. minutě si vyměnili Puk se Slezákem roli střelce a nahrávače a rázem jsme vedli. Konečnou podobu výsledku dal brankou na 5:3 Tafel, který přesně umístěnou střelou zužitkoval přímý kop. Závěr zápasu přinesl tlak soupeře, ale už jsme si vše dokázali pohlídat a takticky to zvládli. Za těžce vybojované tři body jsme rádi a navíc jsme se dostali do čela tabulky," popsal duel vedoucí Borky ligy Jiří Gač.

Branky: Teslík 2, Kovařík – Slezák 2, Puk, Tafel, Linhart. Poločas: 3:1.
Věšák Butabi: Lukáš Křelina – Jirkovský, Hruška, Libor Křelina, Kovařík, Šindelář, Teslík.
Borky liga: Cimpl – Hanuš, Linhart, Puk, Slezák, Tafel.

Přelouč – Krampol 3:3

„Do zápasu jsme vstoupili přímo katastrofálně. Ani jsme se nedotkli míče a už jsme asi ve dvacáté sekundě inkasovali. Poté si to trošku sedlo. V první půli jsme více drželi míč, ale do šancí jsme se přes dobrou obranu domácích nedostávali. Do konce půle Přelouč proměnila ještě jednu ze svých šancí. Do druhé půle jsme vstoupili dobře a brzy snížili po souhře bratří Kedrštů. Naneštěstí hned po rozehrávce jsme opět inkasovali a bylo to zase o dvě branky. Podařilo se nám opět dostat na dostřel domácím a po šestém faulu domácích chladnokrevně vyrovnal
z penalty Burčák. Domácí nedokázali proměnit celou řadu svých velkých šancí. Navíc minutu před koncem také zahrávali penaltu, ale trefili jen tyč. My si tak odvážíme vybojovaný a pro nás cenný bod," uvedl vedoucí kolínského Krampolu Denis Jeřábek.

Branky: Rokyta, Janecký, Hajn – Dvořák, P. Kedršt, M. Kedršt. Poločas: 2:0.
Přelouč: Jakub, Hajn, Janecký, Jirka, Machačný, Novák, Rokyta, Smolík, Sůra, Šanda, Šimon, Vančura, Pokorný.
Krampol: Jeřábek – Dvořák, Hošek, Karkoš, M. Kedršt, M. Kesner, P. Kedršt, Macek.
Další zápas: Chvaletice – Řečany 3:1 (Weisner 2, Roubíček – Živný).

Pořadí: Borky liga 6 bodů, 2. Věšák Butabi 3, 3. Řečany 3, 4. Chvaletice 3, 5. Přelouč 1, 6. Krampol 1, 7. Nučice 0.
Program 3. kola, sobota: Řečany – Butabi (9, hraje se v Přelouči), neděle: Nučice – Přelouč (14, hraje se v Sázavě), Borky liga – Krampol (20.30, Stap bar).