Benáček: Podařilo se nám splnit oba úkoly

Kolín – Většinu času prohrávali, místy i dvouciferným rozdílem. Ale ani to je nepoložilo. Basketbalisté Kolína se vrátili na vítěznou vlnu. Minulý týden sice doma nestačili na Svitavy a ukončili tím šestizápasovou sérii výher, v sobotu se ale opět mohli radovat. V dramatické bitvě zdolali Prostějov 80:77.

23.11.2016

Z utkání BC Geosan Kolín - Prostějov (80:77).Foto: Ivana Koláčná

„Měli jsme dva úkoly. Vyhrát a pokud možno o více než dva body, protože jsme o dva body v Prostějově prohráli. Povedlo se nám oboje," oddechl si trenér Kolína Predrag Benáček.

„Ale nevypadalo to tak.
V průběhu utkání vedl soupeř víc než 20 minut. Hrál velmi dobře, bez tlaku, uvolňoval se dobře. Hrál
v malé sestavě se čtyřmi hráči na perimetru a ani jedním pivotem, a to nám dělalo hodně problémů," přiznal Benáček.

Od začátku střelci ostrými šetřili. Třeba první koš padl až ze sedmého útoku. Poločas skončil 37:36. Tolik bodů nastřílí tým někdy za čtvrtinu.

Ani jeden soupeř tomu druhé neodskočil na výraznější rozdíl. Maximálně šest bodů. Ve třetí čtvrtině se to ale změnilo. Prostějov si po příchodu z kabin vzal vedení rychle zpět a následně ho postupně navyšoval. Minutu před koncem třetí části vedl dokonce o jedenáct bodů. Kolín však stačil před další sirénou ztrátu snížit na sedm bodů.

Začátek čtvrté části se Kolínu povedl. Naopak soupeři vůbec. Dvakrát jeho hráčům byly odpískány kroky, jednou porušení pravidla 3 vteřin, a když se
k tomu přidaly další zbytečné ztráty, domácí se postupně dotáhli.

Šest minut před koncem kapitán Machač vyrovnal a poté po nejhezčí akci zápasu, kdy putoval míč po ose Hunt – Ličartovský až ke Skinnerovi, šel Kolín do vedení. To už v dramatické koncovce nepustil.

„Ač nerad, musím pogratulovat domácím k vítězství. Myslím, že jsme nehráli špatně, ale asi se projevily ty minuty, o které jsme se museli podělit, protože máme nějakou marodku. Tři hráči museli odehrát nad 30 minut, což Kolín nemusel. A úbytek sil se projevil. Projevil se asi už v průběhu utkání v počtu ztrát, kterých jsme vytvořili strašně moc. I tak jsme ale šli do vyrovnané koncovky. Ve třetí čtvrtině jsme si vybudovali náskok, který jsme ale díky ztrátám, některým střelám a jiným chybám promarnili. Mrzí nás to, protože doma jsme vyhráli o dva body, ale tady prohráli o tři. I tak si myslím, že jsme na hřišti provedli všechno, ale bohužel se to nepovedlo dotáhnout do vítězného konce," posteskl si trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Kolín se opět mohl opřít
o své opory. Skvělé utkání, co se týká statistik, odehráli Skinner, Vocetka, Bakić, Kerr a Machač. Přesto domácí trenér našel jedno negativum.

„Už druhý zápas hráči hrají pod tlakem a v křeči, podle mě je to zbytečné, protože se hraje ještě hodně utkání a nikdo po nás nechce, abychom byli po základní části první. To se dnes projevilo zejména na procentu trestných hodů, které jsme měli velmi špatné. Až sem byl Prostějov lepší, my jsme měli jenom méně ztrát. Pro nás krásných deset ztrát, Prostějov jich vyrobil dvaadvacet. A to je podle mne příčina, proč Prostějov prohrál. My jsme se drželi v zápase právě díky těmto málo ztrátám," podotkl Benáček.

Toho potěšil výkon prvního rozehrávače Hunta. „Jsem rád, že konečně
Jimmie Hunt odehrál to, co umí. Pořád toho je zatím ještě málo, ale i to bylo pro nás velmi důležité," uvedl.

„Ještě bych rád bych poděkoval divákům, kteří přišli na zápas a naplnili halu a podpořili nás v horších chvílích zápasu. Děkuji ještě jednou a zároveň je zvu na utkání
s Nymburkem," konstatoval Predrag Benáček.

Kolín se posunul na čtvrté místo tabulky NBL. V dalším kole hostí mistrovský Nymburk. Vyzrají Medvědi i na něho?