FOTOGALERIE: Nymburk se s Kolínem vůbec nemazlil

Nymburk - Basketbalisté Nymburka doslova smázli z palubovky celek Kolína v prvním utkání čtvrtfinále play off. V sérii hrané na tři vítězná utkání vede Nymburk 1:0.

24.4.2010

Z basketbalového utkání play off Nymburk - Kolín (105:61).Foto: Tomáš Laš

První zápas play off letošní sezony Mattoni NBL se stal jasnou kořistí Nymburka, který deklasoval na své palubovce ve Sportovním centru v polabském derby soupeře z Kolína.

Nymburk – Kolín 105:61

Utkání mělo jednoznačného favorita v podobě celku Nymburka a ten svoji roli bezpečně potvrdil. Kromě první čtvrtiny jasně dominoval ve zbylých třech časových obdobích a pro Kolín z toho byla porážka o čtyřiačtyřicet bodů.

Úvod zápasu byl překvapivý, neboť Kolín byl stále v mírném vedení. Hosty držel především Platt, který byl schopen přejít i přes dva hráče a své akce zakončil. Od druhé čtvrtiny se obraz hry výrazně změnil. Nymburk zlepšil obranu a vstup do hry se vydařil také hráčům z lavičky. Náskok Nymburka postupně narůstal.

Nic na tom nezměnila ani zónová obrana, ke které Kolín přešel ve druhém poločase. Domácí tak navýšili náskok až na dvacet bodů a to nebylo vše. Od této chvíle bylo na palubovce pouze jedno mužstvo.

Proti Nymburku nastoupil jeho odchovanec Michal Hubálek, který hrál velice dobře.

Body: Ricci 17, Lee 14, Sokolovský 14, Pumprla 12, Benda 11, Nečas 11, Lewis 9, Slezák 9, Křemen 7, Lenzly 1 - Platt 19, Machač 11, Smith 8, Hubálek 7, Zuzák 4, Hemmy 3, Jelínek 3, Jones 3, Pavlík 3. Čtvrtiny: 20:22, 28:16, 23:11, 34:12. Trojky: 13/4 – 21/3. Střelba za 2 body: 52/35 – 44/18. TH: 28/23 – 20/16. Doskoky: 39:30. Fauly: 19:24. 5 chyb: 36. Jelínek (Kolín). Rozhodčí: Macela, Kurz, Hošek. Diváci: 350. Nejlepší hráč: Sokolovský Ladislav (Nymburk).

Autor: Vladimír Malinovský

24.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Na konec školního roku se mohou jedničkáři těšit!

Rybízový raw dort.

Maminky na mateřské předvedou své umění

Český Brod bude mít první podzemní kontejnery

Český Brod – Město Český Brod se má sice bohatou husitskou tradici, ale jistý druh vozových hradeb se místním zrovna moc nelíbí. Jsou to hradby kontejnerů na tříděný odpad.

Pozvánky na Kolínsko: kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám pozvánka na zajímavé události na Kolínsku.