FOTOGALERIE: Nymburk se s Kolínem vůbec nemazlil

Nymburk - Basketbalisté Nymburka doslova smázli z palubovky celek Kolína v prvním utkání čtvrtfinále play off. V sérii hrané na tři vítězná utkání vede Nymburk 1:0.

24.4.2010
Fotogalerie
60 fotografií

Z basketbalového utkání play off Nymburk - Kolín (105:61).Foto: Tomáš Laš

První zápas play off letošní sezony Mattoni NBL se stal jasnou kořistí Nymburka, který deklasoval na své palubovce ve Sportovním centru v polabském derby soupeře z Kolína.

Nymburk – Kolín 105:61

Utkání mělo jednoznačného favorita v podobě celku Nymburka a ten svoji roli bezpečně potvrdil. Kromě první čtvrtiny jasně dominoval ve zbylých třech časových obdobích a pro Kolín z toho byla porážka o čtyřiačtyřicet bodů.

Úvod zápasu byl překvapivý, neboť Kolín byl stále v mírném vedení. Hosty držel především Platt, který byl schopen přejít i přes dva hráče a své akce zakončil. Od druhé čtvrtiny se obraz hry výrazně změnil. Nymburk zlepšil obranu a vstup do hry se vydařil také hráčům z lavičky. Náskok Nymburka postupně narůstal.

Nic na tom nezměnila ani zónová obrana, ke které Kolín přešel ve druhém poločase. Domácí tak navýšili náskok až na dvacet bodů a to nebylo vše. Od této chvíle bylo na palubovce pouze jedno mužstvo.

Proti Nymburku nastoupil jeho odchovanec Michal Hubálek, který hrál velice dobře.

Body: Ricci 17, Lee 14, Sokolovský 14, Pumprla 12, Benda 11, Nečas 11, Lewis 9, Slezák 9, Křemen 7, Lenzly 1 - Platt 19, Machač 11, Smith 8, Hubálek 7, Zuzák 4, Hemmy 3, Jelínek 3, Jones 3, Pavlík 3. Čtvrtiny: 20:22, 28:16, 23:11, 34:12. Trojky: 13/4 – 21/3. Střelba za 2 body: 52/35 – 44/18. TH: 28/23 – 20/16. Doskoky: 39:30. Fauly: 19:24. 5 chyb: 36. Jelínek (Kolín). Rozhodčí: Macela, Kurz, Hošek. Diváci: 350. Nejlepší hráč: Sokolovský Ladislav (Nymburk).

Autor: Vladimír Malinovský

24.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

4

Dámy na uklízení si najímá stále více lidí

Utkání Velim - Poděbrady (1:2) se hrálo před kamerami České televize. Do ochozů přišlo 760 diváků.
50

Hráči Velimi a Poděbrad si užili televizní kamery

OBRAZEM: Městský společenský dům v Kolíně roztančil nemocniční ples

Letošní hodně bohatá plesová sezona v Městském společenském domě v Kolíně spěje pomalu ke svému konci, poslední březnovou sobotu se zde odehrál v novodobé historii teprve šestý ples Oblastní nemocnice Kolín.

OBRAZEM: Rockeři pokřtili desku a uctili bojovníky za svobodu

Kolín – Již druhé CD ve své krátké historii pokřtila v sobotu v sále kolínského klubu U Vodvárků místní kapela Jednota Kolín. Nazvala jej Je to jen na nás… a oslovuje s ním především fanoušky stylu oi, kteří sál slušně zaplnili, když dorazili nejen z okolí, ale i ze vzdálenějších měst.

Historická kašna bude letos celé léto bez vody, čeká ji oprava

Zatímco moderní fontána v rohu Karlova náměstí v Kolíně se zaplní vodou už od 1. dubna, historická kašna uprostřed centrální plochy bude letos celé léto na suchu. Důvodem je fakt, že ji čeká kompletní oprava včetně restaurátorských prací.

Rallye Hořovice už žhaví motory

Hořovice – O posledním dubnovém víkendu se v okolí měst Hořovice a Hostomice uskuteční již sedmnáctý ročník populární a známé Rallye Hořovice. Pořadatelem je Auto sport klub Hořovice, který pořádá soutěže každý rok a už jich má na kontě celkem šestadvacet.