VYBERTE SI REGION

FOTOGALERIE: Nymburk se s Kolínem vůbec nemazlil

Nymburk - Basketbalisté Nymburka doslova smázli z palubovky celek Kolína v prvním utkání čtvrtfinále play off. V sérii hrané na tři vítězná utkání vede Nymburk 1:0.

24.4.2010

Z basketbalového utkání play off Nymburk - Kolín (105:61).Autor: Tomáš Laš

První zápas play off letošní sezony Mattoni NBL se stal jasnou kořistí Nymburka, který deklasoval na své palubovce ve Sportovním centru v polabském derby soupeře z Kolína.

Nymburk – Kolín 105:61

Utkání mělo jednoznačného favorita v podobě celku Nymburka a ten svoji roli bezpečně potvrdil. Kromě první čtvrtiny jasně dominoval ve zbylých třech časových obdobích a pro Kolín z toho byla porážka o čtyřiačtyřicet bodů.

Úvod zápasu byl překvapivý, neboť Kolín byl stále v mírném vedení. Hosty držel především Platt, který byl schopen přejít i přes dva hráče a své akce zakončil. Od druhé čtvrtiny se obraz hry výrazně změnil. Nymburk zlepšil obranu a vstup do hry se vydařil také hráčům z lavičky. Náskok Nymburka postupně narůstal.

Nic na tom nezměnila ani zónová obrana, ke které Kolín přešel ve druhém poločase. Domácí tak navýšili náskok až na dvacet bodů a to nebylo vše. Od této chvíle bylo na palubovce pouze jedno mužstvo.

Proti Nymburku nastoupil jeho odchovanec Michal Hubálek, který hrál velice dobře.

Body: Ricci 17, Lee 14, Sokolovský 14, Pumprla 12, Benda 11, Nečas 11, Lewis 9, Slezák 9, Křemen 7, Lenzly 1 - Platt 19, Machač 11, Smith 8, Hubálek 7, Zuzák 4, Hemmy 3, Jelínek 3, Jones 3, Pavlík 3. Čtvrtiny: 20:22, 28:16, 23:11, 34:12. Trojky: 13/4 – 21/3. Střelba za 2 body: 52/35 – 44/18. TH: 28/23 – 20/16. Doskoky: 39:30. Fauly: 19:24. 5 chyb: 36. Jelínek (Kolín). Rozhodčí: Macela, Kurz, Hošek. Diváci: 350. Nejlepší hráč: Sokolovský Ladislav (Nymburk).

Autor: Vladimír Malinovský

24.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Cerhenice - Nové malé obyvatele městyse Cerhenice přivítal starosta Marek Semerád poprvé v prostorách nově vybudovaného environmentálního centra.

Kolínští radní rozdělili organizacím peníze na letní tábory či setkání klubů

Kolín – Školská komise navrhla a rada města schválila příspěvky na činnost a aktuální akce hned několika organizací.

Nově pojmenovali ulice, najdete mezi nimi i Veselou a Šťastnou

Doubravčice – Vedení obce společně s občany vytvořilo nové názvy ulic. K jejich podobě se mohou všichni vyjádřit do nejbližšího zasedání zastupitelstva, tedy do poloviny srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.