Atleti postoupili do baráže o extraligu!

JABLONEC NAD NISOU - Čtvrté kolo prvoligové soutěže atletů, které se konalo za ideálního počasí na stadionu v Jablonci nad Nisou, definitivně rozhodlo o tom, které dva týmy budou za 14 dní bojovat v baráži o postup do extraligy a na které zbude v 5. kole boj o 3.-8. příčku.

30.8.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Muži Sokola Kolín dokázali znovu druhým místem v kole potvrdit svou pozici a dosáhli tak postupem do baráže o nejvyšší soutěž historicky největšího úspěchu mužského týmu v historii kolínské atletiky!

I ženy mohly muže do Olomouce doprovodit, musely ale porazit rivalky z České Lípy rozdílem 25 bodů. Bohužel přes obrovské nasazení díky několika výpadkům sice už potřetí za sebou českolipské závodnice porazily, ale obrovské manko z nepovedeného 1. kola nakonec o 14 pomocných bodů smazat nedokázaly, a tak je čeká poslední kolo 9. září na domácí půdě.

Soutěž žen přitom začala velmi slibně kolínským ziskem 16 bodů v hodu oštěpem, když Bajerová vybojovala 3. místo (37,45), teprve žákyně Andrejsková byla šestá ve vynikajícím osobním rekordu (35,76), který ji před žákovským mistrovstvím ČR řadí na třetí místo průběžných českých tabulek, Gembiczká osmá (34,58) a Regnerová získala 1 bod (33,70). Vydařila se i „osmistovka“, kterou vyhrála Sárová (2:18,61), Podnecká doběhla šestá (2:25,54) a Javůrková sedmá (2:28,70). První drobná ztráta přišla v dálce, když favoritka Hrdličková se musela potýkat se zdravotními problémy a skončila čtvrtá (527) a ostatní Kolíňačky na body nedosáhly. Kolínské akcie pak zvedla stovka, kde za třetí příčku Gottvaldové, šestou Hrdličkové a osmou Sedlaříkové přibylo na kontě 16 bodů. Vše vypadalo dobře i po kladivu, které vyhrála Šafránková (59,81), jež se ale po dvou nezdarech musela ve třetí sérii zachraňovat v soutěži pokusem na jednu otočku, sedmá skončila Svatošová (43,26) a devátá Tučková (33,03). V běhu na 100 m překážek získala tři body Šedinová (17,44) a dva Chlebíková (17,94). Náskok děvčat v modrobílém se ztenčil po výšce, kde nebodovala, ale znovu narostl po běhu na 400 m, v němž druhá skončila Sedlaříková (59,9) a čtvrtá Podnecká (1:00,9). V běhu na 5000 m ale znovu vyšly Kolíňačky naprázdno a rozhodující momenty utkání přišly v disku a tyči. Šafránkové, která v rozhazování dvakrát přehodila čtyřicítku, se v závodě nevydařil ani jeden pokus, a tak obrovskému zisku 27 bodů pro Českou Lípu nezabránila ani 7. příčka Svatošové (36,66), ani devátá Tučkové (30,79). Vzápětí neuspěla na své základní výšce ani tyčkařka Šlezová, a tak vítězství Chlebíkové znamenalo v této disciplíně pouze remízu s hlavními soupeřkami. Běh na 400 m překážek znamenal 5 bodů za 8. místo Šedinové (1:12,38) a 9. Jůzové (1:16,69) a začínalo být jasné, že manko 25 bodů asi smazat nepůjde. Prohru bohužel znamenal i trojskok, a to i přesto, že ho vyhrála Březinová ve svém nejlepším letošním výkonu (11,42), stejně jako běh na 1500 m, který vyhrála Sárová. Výborně si vedly i koulařky, které vybojovaly v kvalitních výkonech třetí místo zásluhou Svatošové (13,81) a páté díky Šafránkové (13,25), ale i to bylo o 6 bodů méně než zisk České Lípy. Po běhu na 200 metrů, kde Gottvaldová získala 9 bodů a Sedlaříková 7, přece jenom strhly před závěrečnými štafetami kolínské ženy vedení na svou stranu. V bězích na 4x100 a 4x400 metrů ho ještě dokázaly navýšit na 11 bodů, ale na postup to nestačilo.

Výsledek 4. kola

1. Slavoj Stará Boleslav 220, 2. Sokol Kolín 196, 3. AC Česká Lípa 185, 4. SK Nové Město nad Metují 131,5, 5. AC Pardubice 123,5, 6. LIAZ Jablonec 109, 7. Slovan Liberec 32.

Ze soutěže mužů bohužel podrobné zpravodajství přinést nemůžeme, protože kvůli téměř katastrofální úrovni uspořádání závodů, kdy pořadatelé řešili nejenom hodinový skluz časového pořadu, ale také problémy s elektrickou časomírou, kvůli nimž řada závodů zůstala elektricky nezměřena, a s vydáním výsledků, které ani 24 hodin po skončení závodů nebyly k dispozici, není oficiální výsledek kola znám. Jisté ovšem je, že kolínští atleti s přehledem postoupili, když druhou příčku obhájili s výrazným náskokem.

30.8.2007

KRÁTCE: Vlaky budou mít zpoždění

Zima skončila, myslivci ale odpočívat nebudou

Věra Špinarová zemřela. Jedinečný hlas z Ostravy utichl

Ve věku pětašedesáti let odešla do hudebního nebe Věra Špinarová, zpěvačka s jedinečným a nezaměnitelným hlasem.

Řidiči nerespektují padesátku v obci

Velká rychlost projíždějících automobilů trápí Klášterní Skalici. Automobily, které nerespektují padesátikilometrovou rychlost v obci, ohrožují děti i dospělé, kteří čekají na autobusové zastávce.

Dámy na uklízení si najímá stále více lidí

Paní na úklid už nejsou pouze výsadou bohatých lidí. Zájem o tuto službu stále stoupá. Ne vždy ale dochází pomocná síla jenom do velkých domů. Možnost úklidu profesionály využívají lidé v regionu i pro své byty, aby měli například čas se věnovat svým blízkým.

Hráči Velimi a Poděbrad si užili televizní kamery

Velim – V kariéře zažili kruté porážky, sladká vítězství. Nikdy však, až na pár výjimek, nehráli před televizními kamerami. Až do neděle. Datum 26. března 2017 si většina z nich uchová navždy v paměti.