VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PEČKY

Pečky budou o hodně zelenější

Pečky - Rozsáhlé regenerace se dostává zeleni hned v několika místech Peček. Projekt Za Pečky zelenější počítá se založením 1,23 hektaru nové zeleně, vysázením 13 303 dřevin, ošetřením 180 a vykácením 230 dřevin.

FOTO: Školka otevřela Vláček plný pohádek a poznání

Pečky – Počasí letošní atypické zimy přeje pracím pod širým nebem, a tak mohli v pečecké mateřské školce lépe pokračovat při tvorbě školní naučné stezky. Nese název Vláček plný pohádek a poznání a jejím cílem je maximální využití školní zahrady pro potřeby dětí předškolního věku.

Novinky platí i pro autobusy

Pečecko -  Od neděle platí po celé republice nové jízdní řády. Změny se nevyhnuly ani výlukovému jízdnímu řádu, který platí na trati z Radimi do Kouřimi.

Netradičně i anglicky zpívaly děti na nádvoří zámku, pak je čekal ohňostroj

Radim  - Tradiční vánoční koledy? Jsou krásné, ale mnohdy už oposlouchané. Snad právě proto učitelé na Základní škole v Radimi naučili své žáky nové písničky s tématikou Vánoc.

Dobřichovští vítali letošní advent koledami i tancem

Dobřichov -  Vítání adventu v obci tentokrát věnovali nově vznikajícímu mateřskému centru, které by měli otevřít na počátku příštího roku.

Pečečtí budou pít vodu bez dusičnanů

Pečky – Výjimku hygieniků na provozování vodovodu s vodou s velmi vysokým obsahem dusičnanů má město už několik roků. Nyní už hygienici pohrozili a prodloužení výjimky, která platí do dubna příštího roku, by už nejspíš nepovolili.

Koncert Hvězdy v Radimi přilákal fanoušky všech věkových generací

Radim Nabitý sál, přímým vchodem ze sálu k baru se nedalo projít. Kdo měl zájem o něco k pití, musel se probojovat k východu ze sálu a chodbou dojít k baru. A to ještě koncert ani nezačal.

Vesnice se proměnila v pohádkovou

Dobřichov -  Zatímco jinde chodí děti většinou pohádkovým lesem, Dobřichov se v pohádkový proměnil celý.

Cestou za trilobity se budou moci vydat nejen Radimští

Radim -  Místo, o kterém ani mnozí místní nevěděli, že v Radimi je, se pomalu, ale jistě stává místem vhodným k setkávání nebo posezení.

Nejdůležitější je předat lidem energii a dobrou náladu

Kolínsko - Jsou mladé, krásné, talentované a plné života. Řeč je o Honey Bunnies, dívkách, které rozzáří parket svými kabaretními tanci. O tom, jaké je být hvězdami parketu, jsme si povídali s Lenku Kuchařovou.

Na opravě stavidla mlýnského náhonu se podílely tři obce

Radim -  Červnové povodně mimo jiné poškodily stavidlo mlýnského náhonu v Radimi. Oprava však neleží pouze na bedrech této obce.

Do Peček konečně zamíří kvalitní pitná voda

Pečky – Nesměřovat na pole ozimy, ale až jarní setí. Takový by měl být výsledek dnešní schůzky města se zemědělci, kteří hospodaří na polích mezi Pečkami a Radimí. Zdá se totiž, že nic už nestojí v cestě výstavbě vodovodního přivaděče, který tato pole protne.

Hrozivě vypadající nehoda si naštěstí nevyžádala lidské životy

Pečky - Hrozivě vypadající nehoda automobilu s motorovým vlakem se odehrála krátce před šestou hodinou ráno na železničním přejezdu mezi Pečkami a Tatcemi. 

Opomíjené posvícení ve vsi tentokrát připomněl koncert Niki a Patexu

Dobřichov -  Dobrou náladou nabití lidé. Spousta přátel a známých. A všichni očekávali jen jedno. Až se na pódiu objeví Niki Kaniová, pro mnohé dobrá kamarádka, pro jiné jen ta holka, která má dnes poprvé koncertovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení