VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PEČKY

Dobřichovští vítali letošní advent koledami i tancem

Dobřichov -  Vítání adventu v obci tentokrát věnovali nově vznikajícímu mateřskému centru, které by měli otevřít na počátku příštího roku.

Pečečtí budou pít vodu bez dusičnanů

Pečky – Výjimku hygieniků na provozování vodovodu s vodou s velmi vysokým obsahem dusičnanů má město už několik roků. Nyní už hygienici pohrozili a prodloužení výjimky, která platí do dubna příštího roku, by už nejspíš nepovolili.

Koncert Hvězdy v Radimi přilákal fanoušky všech věkových generací

Radim Nabitý sál, přímým vchodem ze sálu k baru se nedalo projít. Kdo měl zájem o něco k pití, musel se probojovat k východu ze sálu a chodbou dojít k baru. A to ještě koncert ani nezačal.

Vesnice se proměnila v pohádkovou

Dobřichov -  Zatímco jinde chodí děti většinou pohádkovým lesem, Dobřichov se v pohádkový proměnil celý.

Cestou za trilobity se budou moci vydat nejen Radimští

Radim -  Místo, o kterém ani mnozí místní nevěděli, že v Radimi je, se pomalu, ale jistě stává místem vhodným k setkávání nebo posezení.

Nejdůležitější je předat lidem energii a dobrou náladu

Kolínsko - Jsou mladé, krásné, talentované a plné života. Řeč je o Honey Bunnies, dívkách, které rozzáří parket svými kabaretními tanci. O tom, jaké je být hvězdami parketu, jsme si povídali s Lenku Kuchařovou.

Na opravě stavidla mlýnského náhonu se podílely tři obce

Radim -  Červnové povodně mimo jiné poškodily stavidlo mlýnského náhonu v Radimi. Oprava však neleží pouze na bedrech této obce.

Do Peček konečně zamíří kvalitní pitná voda

Pečky – Nesměřovat na pole ozimy, ale až jarní setí. Takový by měl být výsledek dnešní schůzky města se zemědělci, kteří hospodaří na polích mezi Pečkami a Radimí. Zdá se totiž, že nic už nestojí v cestě výstavbě vodovodního přivaděče, který tato pole protne.

Hrozivě vypadající nehoda si naštěstí nevyžádala lidské životy

Pečky - Hrozivě vypadající nehoda automobilu s motorovým vlakem se odehrála krátce před šestou hodinou ráno na železničním přejezdu mezi Pečkami a Tatcemi. 

Opomíjené posvícení ve vsi tentokrát připomněl koncert Niki a Patexu

Dobřichov -  Dobrou náladou nabití lidé. Spousta přátel a známých. A všichni očekávali jen jedno. Až se na pódiu objeví Niki Kaniová, pro mnohé dobrá kamarádka, pro jiné jen ta holka, která má dnes poprvé koncertovat.

FOTO: Čtvrtý ročník rockové přehlídky Pečky Fest

Pečky – Dvě kapely z Rakouska a jedna dokonce z Mekky rockové hudby – Velké Británie byly tahákem již čtvrtého ročníku hudební přehlídky Pečky Fest 2013, kterou muzikanti z místní kapely City Lights pořádají v prostoru u fotbalového hřiště.

Cerhenická kapela zahrála s Dádou na novém sportovišti

Cerhenice - „Uděláme kapelu?" ptala se Dada Patrasová plného pódia dětí. Všechny nadšeně souhlasily. Pak už stačilo pustit hudbu z reproduktorů a Dádin zpěv doprovázely cerhenické děti, které předváděly hru na nejrůznější hudební nástroje.

Stavba cyklostezky finišuje, dohání zdržení po povodni

Ratenice/Pečky – Výstavba cyklostezky z Ratenic do Peček se blíží ke zdárnému konci, už se začíná asfaltovat druhá polovina.

OBRAZEM: Zárubovské renesanční slavnosti na zámku Radim

Radim – Sobotní čtvrtý ročník Zárubovských renesančních slavností na zámku Radim se vydařil. Den plný šermu, hudby, tance, her, zkrátka zábavy pro celou rodinu. Za pěkného počasí přinesl vystoupení skupiny historického šermu Collegium Armatum, renesanční tance, hudbu skupiny Trubaka, soutěže pro děti, klidně i s rodiči, dobové tržiště, tvořivé dílny pro děti, samozřejmě prohlídky atd.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení