VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PEČKY

Po chodnících v centru už se nebude klopýtat

Pečky – Do nápravy havarijního stavu nejfrekventovanějších chodníků v centrální části města se pustili v Pečkách. A úspěšně. V těchto dnech otevírali další etapu oprav chodníků pod výstižným názvem Chodíme. Netrpíme!

Tisíce lidí navštívilo výstavu železničních modelů v Pečkách

Pečky -  Již po desáté se pečečtí modeláři rozhodli uspořádat velkolepou výstavu železničních modelů.

Vlaky stále nejezdí

Pečecko/Kouřimsko – Povodně, které zasáhly Kolínsko po sobě zanechaly spoustu škod. Mimo jiné způsobily problémy na železniční trati z Peček do Kouřimi. V některých místech jsou koleje podemleté.

Povinná výbava na Colorado? Vesta a cedník

Radim -  Americká řeka Colorado je pro vodáky tím, co Mt. Everest pro horolezce. Symbol, touha, výzva.

OBRAZEM: Pečecká desítka s rekordní účastí

Pečky – V podmračené sobotě, kdy nebe co chvíli hrozilo deštěm, se do ulic města vydaly stovky lidí. V závodnických dresech i v „civilu" a připravenými deštníky v podpaží. Běžel se totiž 34. ročník Pečecké desítky, memoriálu Jardy Kvačka. Po dopoledních žákovských kategoriích a mílařích, alias lidovém běhu v parku v parku se na start hlavního závodu u hasičské zbrojnice postavil rekordní počet účastníků.

Dřevěné kolejiště pro děti i scénky pouze pro dospělé: taková je výstava železni

Pečky -  Snad trochu schované, ale podle informačních tabulí dobře dohledatelné, je místo, kde najdete železniční modely.

OBRAZEM: Starostova dvanáctka hrála v Radimi

Radim - V plesové sezoně by se nemělo zapomínat ani na příznivce dechové hudby.

Pamětníci pomohli mladým historikům, pomůžete i vy?

Ratenice – Na tři desítky pamětníků se shromáždilo na Obecním úřadě v Ratenicích. Přijali totiž pozvání od skupiny mladých historiků, kteří pracují pod křídly občanského sdružení Ratenická včela.

Blokuje dostavbu pečeckého obchvatu i cyklostezka?

Pečky – Silnice vedoucí jen do poloviny. Tak vypadá už několik let obchvat Peček. Pěkná nová, široká, obchvatná komunikace vás hezky vyvede kolem města přes nadjezd a pod ním najednou buch – dopravu svede zase pěkně zpátky do centra, a k tomu ještě kolem školy.

OHLÉDNUTÍ: Argema přilákala do chotutického klubu rockery

Chotutice - Na čtyři sta rockerů se sešlo na povánočním koncertu skupiny Argema.

Pečecká škola uspořádala sbírku pro zvířata v záchranné stanici

Pečky/Pátek – Adventní čas a období vánočních svátků bývá pro mnohé z nás příležitostí, jak nezapomenout na své blízké a obdarovat je nějakou drobností. Na zvířátka v Záchranné stanici pro zraněné živočichy v Pátku u Poděbrad také každoročně nezapomenou žáci Základní školy Pečky ve Švermově ulici.

V Radimi se uskutečnila vánoční výstava

Radim - Výstava, jejíž součástí byl také prodej nejrůznějších vánočních dekorací, se uskutečnila v obřadní síni v Radimi. Lidé mohli výstavu navštěvovat po oba dny uplynulého víkendu.

Mikulášskou besídku si užily děti v Radimi

Radim - Odpoledne plné soutěží si užilo několik desítek dětí z Radimi. Za sladkou odměnu děti nosily pingpongové míčky na lžičce, skákaly žabáky nebo kutálely velký míč mezi kuželkami.

Na hodinku zpátky do 17. století

Radim  - „Jediné, co po vás chci je představivost. Zanedlouho se totiž ocitneme v 17. století," upozornil všechny přítomné návštěvníky průvodce zámku Radim. Začínala totiž jedna z nočních prohlídek. Čekala na nás prohlídková trasa při svíčkách a těšit jsme se mohli také na místní kuchyni…

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies