VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PEČKY

Kateřina Horáčková z Peček zabodovala na Julisce

Pečky – Žákyně 9. B Základní školy Pečky Kateřina Horáčková jako jediná reprezentantka kolínského regionu hájil naše barvy na pražském stadionu Juliska na republikovém finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). A dařilo se jí.

V Pečkách se o posty zastupitelů uchází pět stran

Pečky – Celkem pět volebních subjektů se bude v Pečkách v nadcházejících říjnových komunálních volbách ucházet o hlasy voličů.

Pečky ovládla každoroční akce věnovaná dětem

Pečky - V sobotu se v Pečkách uskutečnila každoroční akce Jede, jede mašinka. Žili jí celé Pečky. 

Víkend patřil hlavně dětem, užili si ho však také dospělí

Dobřichov - Sobotní odpoledne v Dobřichově patřilo dětem. Ty si měli den předem užít svůj svátek.

Myslím si, že stříbrná medaile na mistrovství světa je úspěch

Radim  - Dominik Mašín je nadějný hokejista. Vyrůstal v Radimi, ale v současné době se doma moc neohřeje. Studuje v Praze, kde také hrál hokej. České barvy reprezentoval na Mistrovství světa do 18 let.

Na povodně nezapomněli, čistí vodní toky

Plaňany – Počasí se hlásí 
s prvními bouřkami a možností přívalových dešťů, nejednomu člověku se tam možná vybaví vzpomínky na loňské povodně. V Plaňanech na ně rozhodně nezapomněli, zaměřili se nyní na prevenci 
a informovanost obyvatel.

Prapor už je hotový, ale tajný. Ukáže se až na oslavách

Plaňany – Opravdu jako překvapení chce starosta městyse a zároveň Sboru dobrovolných hasičů Plaňany Martin S. Charvát udržet podobu velmi hezkého druhého praporu plaňanského hasičského sboru. Městys pro své hasiče nechal prapor, jehož originál záhadně zmizel, vyrobil při příležitosti 150. výročí vzniku sboru a slavnostně ho předá na oslavách, které se uskuteční 7. června.

Plaňany chystají revitalizaci zeleně za dva miliony

Plaňany – Revitalizaci zeleně v Plaňanech a spádových obcích v celkové hodnotě kolem dvou milionů korun připravuje vedení městyse. „Budeme to to mít zase o něco hezčí," usmívá se starosta Martin S. Charvát. Celkem by se revitalizace měly dočkat čtyři lokality.

Chystají opravu silnic i chodníků

Pečky – Kompletní opravu komunikací plánuje na letošní rok město Pečky. Od dubna by se zároveň mělo pokračovat v rekonstrukci chodníků na třídě Jana Švermy.

Po 80 letech se čistil vodojem

Pečky – Výstavba vodovodního přivaděče z Radimi do Peček se chýlí ke konci. Pečky jím přivedou kvalitnější vodu z Kolína, kterou smíchají s vodou ze stávajících pramenišť, a zbaví se tak vysokého obsahu dusičnanů. Potrubí je položené, propojené a dotažené až do domku, kde se bude voda smíchávat. Aktuálně se dodělává už jen technologie v domku.

Pečky budou o hodně zelenější

Pečky - Rozsáhlé regenerace se dostává zeleni hned v několika místech Peček. Projekt Za Pečky zelenější počítá se založením 1,23 hektaru nové zeleně, vysázením 13 303 dřevin, ošetřením 180 a vykácením 230 dřevin.

FOTO: Školka otevřela Vláček plný pohádek a poznání

Pečky – Počasí letošní atypické zimy přeje pracím pod širým nebem, a tak mohli v pečecké mateřské školce lépe pokračovat při tvorbě školní naučné stezky. Nese název Vláček plný pohádek a poznání a jejím cílem je maximální využití školní zahrady pro potřeby dětí předškolního věku.

Novinky platí i pro autobusy

Pečecko -  Od neděle platí po celé republice nové jízdní řády. Změny se nevyhnuly ani výlukovému jízdnímu řádu, který platí na trati z Radimi do Kouřimi.

Netradičně i anglicky zpívaly děti na nádvoří zámku, pak je čekal ohňostroj

Radim  - Tradiční vánoční koledy? Jsou krásné, ale mnohdy už oposlouchané. Snad právě proto učitelé na Základní škole v Radimi naučili své žáky nové písničky s tématikou Vánoc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení