VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PEČKY

FOTO, VIDEO: Skládka v Radimi poučila malé i velké o nakládání s odpady

Kolínsko/Radim – Zejména rodiče s dětmi využili možnost podívat se, jak to chodí na skládce odpadu. Přistavený autobus odvezl zájemce z Českého Brodu, Poříčan, Úval a dalších míst do areálu skládky v Radimi.

Vlak u Poříčan usmrtil chodce

Hořany – K tragické události došlo v neděli odpoledne na železniční trati mezi Pečkami a obcí Poříčany poblíž Hořan. Projíždějící vlak zde srazil chodce.

Za dárky děkují ježci, jezevec, vrány, kuny, straky či veverky Terka a Kuky

Pečky/Poděbrady – Na dobrotách od hodných lidí si pochutnávají zvířata, jež se zotavují v Ekocentru Huslík, kam se nově přestěhovala záchranná stanice pro zraněné živočichy v Pátku, do jejíž působnosti spadá i Kolínsko.

Děti zazpívaly vánoční písně

Radim – Již tradičně se Radimští vždy před svátky sejdou, aby si poslechli koledy a další vánočně laděné písně z úst dětí z mateřské a základní školy.

Koledy s Deníkem se zpívaly také v Pečkách

Pečky – I v Pečkách jsme se celý den připravovali na akci Česko zpívá koledy.

Staročeské roráty rozezněly radimskou kapli

Radim – Pseudogotická kaple v Radimi projde za nedlouho rekonstrukcí. Ještě předtím se v ní však sešli místní, aby vychutnali vánoční atmosféru prostřednictvím koncertu.

Vánoční strom se v neděli rozzářil také v Dobřichově

Dobřichov – Stejně tak jako na dalších místech na Kolínsku, také v Dobřichově připravený adventní program ovlivnilo počasí. Déšť zapříčinil, že se prodejní stánky s vánočním zbožím musely přesunout do vnitřních prostor místní pivnice.

OBRAZEM: Pečky přivítaly čas Vánoc

Pečky - V Pečkách, stejně tak jako na moho jiných místech dnes přivítaly adventní dobu. 

Husovu ulici opravili v roce 600. výročí upálení Mistra Jana

Plaňany – Nový kabát dostala Husova ulice v Plaňanech.

Mnohaletá tradice školního vánočního jarmarku byla letos výjimečná

Plaňany – Čtvrteční odpoledne v Plaňanech nepatřilo pouze slavnostnímu otevírání nově zrekonstruované ulice, ale také již dlouholetému školnímu jarmarku. Letos byla tato akce, která v Plaňanech již spoustu let navozuje tu správnou vánoční atmosféru, výjimečná. Navštívil ji totiž hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Křižovatka na Dobřichov už je plně průjezdná

Pečky – Kompletní rekonstrukce křižovatky na výjezdu z Peček směrem na Dobřichov je u konce, řidiči už jezdí po nové komunikaci. 

Koupaliště ožilo. Místo vodních radovánek se z něj však lovili pstruzi

Radim – Radimské koupaliště po letní sezóně ještě jednou ožilo. Tentokrát však ne díky plavcům, ale díky rybářům a všem milovníkům ryb.

Chtěli jsme, aby Pečky nebyly úplně odříznuté, říká starosta

Pečecko – Kompletní rekonstrukce křižovatky na výjezdu z Peček směrem na Dobřichov pokračuje podle pečeckého starosty Milana Urbana podle plánu. Opravu dělá krajská správa a údržba silnic ve spolupráci s městem.

Po mnoha letech bude mít pečecká škola konečně kuchyň

Pečky – Během jednoho až dvou týdnů by mělo město definitivně potvrdit vítěze výběrového řízení na firmu, která bude stavět novou školní kuchyni při základní škole. Mnoho let má škola jen výdejnu, jídlo se dováží z Kolína.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení