VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PEČKY

Chotutické Kuňky zazpívaly po boku The Velvet Underground Revival

Radim – Radimští byli po léta zvyklí na zábavy a koncerty. Starší rockeři si je pamatují v zámecké zahradě, mladší generace pak na nedalekém parketě na místním fotbalovém hřišti. Snad nikdy se však koncert neuskutečnil přímo na nádvoří zdejšího zámku. Tentokrát ano. A pozvání přijala kapela The Velvet Underground Revival Band Praha.

Kulturní středisko v Pečkách prochází velkou rekonstrukcí

Pečky – Celá nová střecha, kompletní zateplení všech stěn, výměna všech zbývajících oken, to vše obnášejí rekonstrukční práce, které nyní finišují na budově kulturního střediska.

Na Tatecké fošně chodili po vodě, plavali v neckách a přejížděli fošnu na kole

Tatce - Že nejde chodit po vodě nebo přejet úzkou fošnu na kole? V Tatcích se přesvědčili o tom, že obojí je možné. O víkendu se totiž uskutečnil již třetí ročník oblíbené Tatecké fošny. Ten přinesl tradiční disciplíny, novinky i doladěné úkoly. 

Kapela Pipes and Pints připravila dětem zážitek, dospělé potěšil Petr Rezek

Plaňany - Rodinný festival přilákal spoustu hudebních nadšenců. Pátek patřil rockovým a punkovým kapelám, sobotní program byl více popový. Velkým překvapením bylo přijetí kapely Pipes and Pints, která publikum opravdu nadchla. Zvlášť ve chvíli, kdy zpěvák Syco Mike pozval na pódium děti z publika, nezapomněl se s nimi pozdravit plácnutím a nakonec s nimi celá kapela tancovala.

Lukáš Vincour: Potřebujeme dát Pipes a Pints chvilku vyspat

Plaňany -  Na Plaňanské posvícení letos zavítá také punk rocková kapela Pipes and Pints, která je zajímavá v mnoha směrech. V jejich hudbě slyšíte například krásný zvuk dud a jejich zpěvák je Američan. Jak vlastně kapela začínala a co je kluky čeká v brzké době?

Naučná stezka v Ratenicích se opět rozšířila

Ratenice - Další tabuli naučné stezky vytvořili a při vstupu na hřiště v Ratenicích umístili členové spolku Ratenická včela. Nová tabule seznamuje kolemjdoucí s historií ratenických spolků. Jedním z nejdůležitějších byli a dodnes jsou hasiči, proto se odhalení tabule uskutečnilo v den, kdy hasiči slavili výročí založení svého sboru.

FOTO, VIDEO: Hasiči z Ratenic si připomněli 130. výročí založení sboru

Ratenice – Ratenický sbor dobrovolných hasičů si v sobotu připomněl 130. výročí svého založení.

Řešili strategický plán rozvoje města

Pečky - V těchto dnech skončily schůzky pracovních skupin, jež se zabývají strategickým plánem rozvoje města Pečky, tedy dokumentem, který udá, kam bude město směřovat příštích několik let.

Opravy mostu pokračují

Radim - Ačkoli je barokní kamenný most v Radimi již otevřený pro veškerou dopravu, stále ještě není zcela opravený.

Výstavba školní kuchyně jde do finále, v září otevře

Pečky – Od září už se budou žáci pečecké školy stravovat ze zdejší školní kuchyně. Po mnoha letech se přestane jídlo dovážet.

Radimští si užívali film pod hvězdami

Radim - Do Radimi opět po roce zavítalo putovní letní kino. 

Radimská kaple Nejsvětějšího Vykupitele dostane nový háv

Radim – V prosinci se v radimské kapli uskutečnil adventní koncert. Hned po něm byla kaple Nejsvětějšího Vykupitele předaná jako staveniště.

Stavba vodovodu by měla letos pokračovat

Dobřichov – Tlakové zkoušky a potřebné hygienické rozbory už má za sebou nově vybudovaný hlavní vodovodní řad 
v části obce Kalabousek a v ulicích K Lávce, K Bažantnici, 
K Výrovce a Spojovací.

Nádvoří zámku ožilo jarním jarmarkem i tradičními zvyky

Radim – Nádvoří zámku Radim ožilo jarními trhy spojenými s velikonočními svátky. Zatímco dospělí návštěvníci si mohli pochutnat na dobrém víně nebo například na nějaké pochutině, děti přitahovala zejména zvířátka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení