VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PEČKY

Jako první obec v Česku uložily Ratenice Kameny zmizelých

Ratenice – Od deportace ratenických Židů do koncentračních táborů uplynulo rovných 70 let. Při příležitosti tohoto smutného výročí byl chodník na návsi osazen třemi mosaznými dlažebními kostkami. Jedná se o takzvané Kameny zmizelých, které připomínají oběti holocaustu. V Česku dosud byly kameny umísťovány pouze ve městech, Ratenice jsou první vesnicí, která se do celoevropského projektu zařadila.

FOTO: Pečky dva dny voněly medem

Pečky – Zcela originálně oslavili včelaři Pečecka 100 let od založení spolku včelařů. Dny medu se konaly v kulturním domě v Pečkách a program byl pestrý, naplněný mnoha zajímavými akcemi, ale největším úspěchem byla soutěž 
o nejlepší med.

Rateničtí poslali do Washingtonu dárek Miloši Formanovi

Ratenice/Washington – Zcela unikátní dárek pro režiséra Miloše Formana k jeho 80. narozeninám připravili mladí historici ze sdružení Ratenická včela. Přestaven byl v pátek v prostorách Motion Pictures Association ve Washingtonu při slavnostním večeru v rámci festivalu Mutual Inspirations 2012 – Miloš Forman. Přímo Miloši Formanovi, který se ze zdravotních důvodů slavnostního večera nezúčastnil, dárek z Ratenic v nejbližších dnech předá velvyslanec ČR 
v USA Petr Gandalovič.

Kovbojové slaňovali děti přes Výrovku

Radim – Nedělní odpoledne v zámecké zahradě a přilehlém okolí patřilo dětem. Ty procházely trasu plnou pohádkových postav. Celkem jedenáct stanovišť a tím i jedenáct úkolů čekalo na každé z nich.

Dívky hýbaly pořadím v Radimské kouli

Radim – Letos po jedenácté se sešli příznivci petanque na svépomocí vybudovaném hřišti, aby změřili své síly a ukázali, kdo je tentokrát nejlepší. Turnaj pěti družstev začínal už v sedm hodin ráno, a to utkáním nováčků.

FOTO: Plaňanské hemžení

Plaňany - Na plaňanském hřišti se to při skautskémHemžení skutečně dětmi jen hemžilo. A to nebylo nikterak skvělé počasí.

Kopaná slaví 90 let, pořadatelé přichystali čtyřdenní oslavy

Plaňany – Plné čtyři dny budou v Plaňanech oslavovat kulaté výročí místního fotbalu. TJ Sokol Plaňany – kopaná slaví krásných 90 let od svého vzniku.

PečkyFEST: Festival tvrdé muziky opět přilákal hudební nadšence

Pečky – Třetí pokračování festivalu PečkyFEST, který tvoří parta přátel a příznivců tvrdé muziky se odehrálo v areálu pečeckého hřiště. Fanoušci se začali scházet ještě před začátkem festivalu a užívali si příjemné páteční odpoledne s oroseným mokem v ruce.

OBRAZEM: Bezpečné prázdniny v Plaňanech

Bezpečné prázdniny. Takový zvolili organizátoři, tj. Sbor dobrovolných hasičů Plaňany ve spolupráci s městysem,  název pro akci u tzv. velkého rybníka v Plaňanech. 

OBRAZEM: Zárubovské renesanční slavnosti

Radim – Šermířsko divadelní vystoupení, loutkové představení, renesanční tance, dobové tržiště, dobová hudba, prohlídky zámku, soutěže pro děti. To a mnoho dalšího byly sobotní Zárubovské renesanční slavnosti na zámku v Radimi.

Jel pod vlivem drog a bez řidičáku k tomu

Dobřichov – Třicetiletý muž za volantem vozidla Opel Corsa patrně znervózněl, když ve zpětném zrcátku uviděl policejní hlídku. A měl důvod. Přesněji řešeno hned tři dobré důvody k nervozitě. A také správné tušení, že jej policisté z pečeckého obvodního oddělení mají v úmyslu zastavit.

Řidič narazil, vycouval a ujel

Pečky – Policie žádá případné svědky, kteří by mohli podat konkrétní informace k řidiči vozidla BMW, jež bouralo v Pečkách, aby se přihlásili na telefonních číslech 974 874 598, 974 874 251 nebo na lince 158.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies