VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOUŘIM

Do dvou let Kouřimští opraví multifunkční hřiště i halu

Kouřim – Vrh koulí, skok do výšky, plážový volejbal. Že jsou to sporty, které jsou pro nás těžko dostupné? V Kouřimi nikoli.

Dostavba v červnu uzavře skanzen

Kouřim – Muzeum lidových staveb zahajuje sezónu. Jeho brány se otevřou 4. dubna a první tématickou instalací jsou samozřejmě Velikonoce spojené tradičně s národopisnými pořady. Letošní sezóna skanzenu bude ale s největší pravděpodobností tou nejkratší v jeho historii. Patrně už v červnu se skanzen veřejnosti opět uzavře, a to na více než rok. Chystá se totiž zahájení několik (desítek) let plánované dostavby.

Bahno z rybníku Strašík není nebezpečné

Kouřim – Sedimenty v rybníce Strašík neobsahují nebezpečné látky. Tudíž nejsou nebezpečným odpadem a lze je použít na pole.

Autobusy už nebudou končit na Bulánce

Kouřim - Ropid vyhověl cestujícím z Kouřimi. Linka 422 totiž do této chvíle končila na Bulánce a to v sobotu v 19.03 a v neděli ve 20.03 hodin.

Koncem měsíce začne platit nový územní plán

Vitice -  Osmadvacátého ledna vstoupí v platnost nový územní plán obce.

V domově pro seniory by měla vzniknout kavárnička

Kouřim -  Domov pro seniory v Kouřimi má krásnou zahradu, která je hojně využívaná právě obyvateli domova a třikrát ročně také v rámci akcí pro širší veřejnost.

Kouřimští každoročně opraví část městského opevnění

Kouřim  - Některé úseky městských hradeb v Kouřimi je potřeba opravit. Město proto opravuje každým rokem část hradeb.

Kouřimský skanzen čeká zásadní rozšíření.

Kouřim - Skanzen lidových staveb v Kouřimi čeká výrazné rozšíření. Kraj připravil žádost o dotaci, podat ji chce do konce roku.

Kouřimští zrevitalizují svůj sportovní areál uvnitř i venku

Kouřim – Konstrukce sportovní haly, která byla postavená v roce 1970, je v pořádku. Tato dobrá zpráva potěšila Kouřimské. Konstrukce haly tak může být i nadále použita bez nutnosti výměny.

Kouřimští chtějí z historické budovy udělat komunitní centrum

Kouřim  - Kouřim má spoustu historických budov. Jednou z nich je také Střelnice, kde se nachází restaurace, společenský sál a kinosál.

Škola chce vytvořit Zahradu snů

Kouřim -  Zahrada snů. Tak se jmenuje projekt, který chtějí vytvořit Kouřimští na Základní škole Miloše Šolleho.

Srdcem Kouřimi by se měl stát park

Kouřim - V příštím roce bude kouřimskému parku sto let. A to je bezesporu důvod k oslavě. A Kouřimští vymysleli ještě něco navíc. Nebudou slavit klasicky, ale vlastně prací.

Shrnutí: na pohádkové léto přišly tři tisíce lidí

Kouřim – Řemeslné pohádkové léto ve skanzenu čítající celkem osm pořadů s deseti řemeslníky přilákalo letos tři tisíce návštěvníků. Pořad si získává oblibu, letos byla návštěvnost vyšší než vloni.

OBRAZEM: Kouřimská skála přilákala tisíce lidí

Kouřim – Jak to tak vypadá, další ročník bude. Ono to po úspěchu toho letošního nejspíš prostě nepůjde nepokračovat. Jako už minule. Řeč je o vzpomínkovém setkání na zpěváka Petra Muka s názvem Kouřimská skála. Tedy festivalu ve městě, které Petr Muk měl tolik rád.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení