VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOUŘIM

Krychnovští opraví druhou obecní studnu

Krychnov – „Budeme opravovat druhou studni," řekl starosta Krychnova, Petr Heverle. První obecní studnu opravovali v loňském roce, do té druhé se pustí letos.

Hledají dobrovolníky, kteří by případně pomohli při povodních

Kouřim – Kouřimští nechtějí nechat nic náhodě a po zkušenostech z června loňského roku vytvářejí společně s odborníky povodňové plány jednotlivých nemovitostí.

Skanzen ozdobí i památky přímo z regionu

Kouřim - V rámci dostavby Muzea lidových staveb v Kouřimi, která se chystá od června, vyrostou v jeho areálu také stavby pocházející původně přímo z našeho regionu. V plné kráse se ve skanzenu objeví například chalupa z Masojed. Obytný dům usedlosti čp. 2 z obce nedaleko Českého Brodu náležel k nejhodnotnějším a nejzajímavějším památkám lidové architektury na Českobrodsku.

Kouřimští budou znát studii do konce dubna

Kouřim – Architekt, který pro Kouřimské zhotovuje studii parku, je již vybraný.

Do dvou let Kouřimští opraví multifunkční hřiště i halu

Kouřim – Vrh koulí, skok do výšky, plážový volejbal. Že jsou to sporty, které jsou pro nás těžko dostupné? V Kouřimi nikoli.

Dostavba v červnu uzavře skanzen

Kouřim – Muzeum lidových staveb zahajuje sezónu. Jeho brány se otevřou 4. dubna a první tématickou instalací jsou samozřejmě Velikonoce spojené tradičně s národopisnými pořady. Letošní sezóna skanzenu bude ale s největší pravděpodobností tou nejkratší v jeho historii. Patrně už v červnu se skanzen veřejnosti opět uzavře, a to na více než rok. Chystá se totiž zahájení několik (desítek) let plánované dostavby.

Bahno z rybníku Strašík není nebezpečné

Kouřim – Sedimenty v rybníce Strašík neobsahují nebezpečné látky. Tudíž nejsou nebezpečným odpadem a lze je použít na pole.

Autobusy už nebudou končit na Bulánce

Kouřim - Ropid vyhověl cestujícím z Kouřimi. Linka 422 totiž do této chvíle končila na Bulánce a to v sobotu v 19.03 a v neděli ve 20.03 hodin.

Koncem měsíce začne platit nový územní plán

Vitice -  Osmadvacátého ledna vstoupí v platnost nový územní plán obce.

V domově pro seniory by měla vzniknout kavárnička

Kouřim -  Domov pro seniory v Kouřimi má krásnou zahradu, která je hojně využívaná právě obyvateli domova a třikrát ročně také v rámci akcí pro širší veřejnost.

Kouřimští každoročně opraví část městského opevnění

Kouřim  - Některé úseky městských hradeb v Kouřimi je potřeba opravit. Město proto opravuje každým rokem část hradeb.

Kouřimský skanzen čeká zásadní rozšíření.

Kouřim - Skanzen lidových staveb v Kouřimi čeká výrazné rozšíření. Kraj připravil žádost o dotaci, podat ji chce do konce roku.

Kouřimští zrevitalizují svůj sportovní areál uvnitř i venku

Kouřim – Konstrukce sportovní haly, která byla postavená v roce 1970, je v pořádku. Tato dobrá zpráva potěšila Kouřimské. Konstrukce haly tak může být i nadále použita bez nutnosti výměny.

Kouřimští chtějí z historické budovy udělat komunitní centrum

Kouřim  - Kouřim má spoustu historických budov. Jednou z nich je také Střelnice, kde se nachází restaurace, společenský sál a kinosál.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení