VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOUŘIM

Mladí šachisté se sešli na turnaji v Kouřimi

Kouřim Na šachový turnaj do Kouřimi si přijela zahrát také osmiletá Terezka. Šachy prý hraje od svých pěti let a nejčastěji trénuje se svým téměř desetiletým bratrem Petrem, který ji šachy také naučil. „Občas hrajeme také s babičkou," dodala ještě Terezka s tím, že bratr není jediný, s kým šachy trénuje.

Za psa zaplatí v Kouřimi stokorunu

Kouřim – Pokud bydlíte v rodinném domě a vlastníte pejska, zaplatíte za něj sto korun. Za každého dalšího pak tři sta korun. Více však budete městu za svého psího miláčka platit v případě, že žijete v bytě.

Kouřimští připravili pro děti program na jarní prázdniny

Kouřim - Jarní prázdniny jsou za dveřmi. Kouřimští pro děti připravili spoustu turnajů.

Dostavba skanzenu přece jen začne, na jaře se tedy neotevře

Kouřim – První část dostavby skanzenu nakonec přece jen začne. Středočeský kraj uvolnil ze svého rozpočtu na příští rok zhruba 50 milionů korun.

Ve skanzenu začala oprava za milion

Kouřim – Hned několik objektů v muzeu lidových staveb se přes zimu dočká opravy. Rada kraje na svém posledním zasedání rozdělila celkem 1,5 milionu korun na rozvojové projekty příspěvkových organizací v kultuře. 
A milion připadl právě kouřimskému skanzenu.

Kouřimské trápí vlhkost zdiva na Střelnici

Kouřim  - Ve vstupu za dveřmi a na panském sociálním zařízení kouřimské Střelnice byla z důvodu porušení kanalizace před rekonstrukcí budovy velká vlhkost zdiva.

Dostavba skanzenu odložena, otevře ale patrně až v dubnu

Kouřim – Dlouho plánovaná dostavba muzea lidových staveb nezačne. Tedy alespoň ne v dohledné době, jak se plánovalo. To už je dnes jasné. Aktuálně uzavřený skanzen by se tedy mohl veřejnosti otevřít dříve. Zvažovalo se, že by se sem návštěvníci mohli podívat už na adventní výstavu, ale podle Vladimíra Rišlinka, ředitele Regionálního muzea Kolín, jež skanzen spravuje, se to pravděpodobně nestihne.

OBRAZEM: Kouřimská skála

Kouřim - Spokojení diváci, skvělá muzika pro všechny věkové kategorie, servis v podobě stánků, toalet, osvětlení atd. Tak vypadala sobotní Kouřimská skála, už třetí roční hudebního vzpomínkového setkání na Petra Muka, který si získal srdce nejen Kouřimáků.

Hudební přátelé opět zavzpomínají na Petra Muka

Kouřim – Letos už potřetí se ve velmi působivém přírodním prostředí Kouřimské skály uskuteční vzpomínkové setkání na zpěváka a hudebníka Petra Muka.

Už je to jasné. Skanzen naposledy otevře ve čtvrtek

Kouřim – Dlouho přesně nejistý termín, kdy se kvůli dostavbě uzavře kouřimský skanzen, je už jasný. Tisíci návštěvníky vyhledávané místo se uzavře 1. srpna. Využijte proto poslední příležitost k návštěvě. Naposled bude otevřeno ve čtvrtek od 10 do 18 hodin. Znovu pak až v druhé polovině roku 2015.

Do skanzenu? Už asi naposledy, pak až za rok a půl

Kouřim – Chcete-li se ještě podívat do Muzea lidových staveb v Kouřimi, máte jednu z posledních možností. Podle posledních informací se brány skanzenu uzavřou mezi 10. a 15. červencem, a to na víc než rok. Chystá se totiž zahájení několik (desítek) let plánované dostavby.

Zateplí sportovní halu, nový kabát čeká i mateřskou školu

Kouřim  - Zateplit sportovní halu a budovu mateřské školy. Takový cíl mají Kouřimští na tento rok.

Vyplavené domy? Už nikdy, řekli si lidé a začali je chránit

Kouřim  - Chránit svůj dům před velkou vodou a nezopakovat si tak situaci z loňského června, kdy povodně poničily, nebo úplně zničily mnoho domů, má zájem třináct majitelů nemovitostí v historickém městě.

Obnovit promítání filmů a opravit chodníky. I to si přejí Kouřimáci

Kouřim -  Občané důchodového věku se zúčastnili ankety, ve které vedení města zjišťovalo, o co je mezi nimi zájem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení