VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOUŘIM

OBRAZEM: Kouřimská skála

Kouřim - Spokojení diváci, skvělá muzika pro všechny věkové kategorie, servis v podobě stánků, toalet, osvětlení atd. Tak vypadala sobotní Kouřimská skála, už třetí roční hudebního vzpomínkového setkání na Petra Muka, který si získal srdce nejen Kouřimáků.

Hudební přátelé opět zavzpomínají na Petra Muka

Kouřim – Letos už potřetí se ve velmi působivém přírodním prostředí Kouřimské skály uskuteční vzpomínkové setkání na zpěváka a hudebníka Petra Muka.

Už je to jasné. Skanzen naposledy otevře ve čtvrtek

Kouřim – Dlouho přesně nejistý termín, kdy se kvůli dostavbě uzavře kouřimský skanzen, je už jasný. Tisíci návštěvníky vyhledávané místo se uzavře 1. srpna. Využijte proto poslední příležitost k návštěvě. Naposled bude otevřeno ve čtvrtek od 10 do 18 hodin. Znovu pak až v druhé polovině roku 2015.

Do skanzenu? Už asi naposledy, pak až za rok a půl

Kouřim – Chcete-li se ještě podívat do Muzea lidových staveb v Kouřimi, máte jednu z posledních možností. Podle posledních informací se brány skanzenu uzavřou mezi 10. a 15. červencem, a to na víc než rok. Chystá se totiž zahájení několik (desítek) let plánované dostavby.

Zateplí sportovní halu, nový kabát čeká i mateřskou školu

Kouřim  - Zateplit sportovní halu a budovu mateřské školy. Takový cíl mají Kouřimští na tento rok.

Vyplavené domy? Už nikdy, řekli si lidé a začali je chránit

Kouřim  - Chránit svůj dům před velkou vodou a nezopakovat si tak situaci z loňského června, kdy povodně poničily, nebo úplně zničily mnoho domů, má zájem třináct majitelů nemovitostí v historickém městě.

Obnovit promítání filmů a opravit chodníky. I to si přejí Kouřimáci

Kouřim -  Občané důchodového věku se zúčastnili ankety, ve které vedení města zjišťovalo, o co je mezi nimi zájem.

V Kouřimi vytvořili místo pro setkávání generací

Kouřim - Krásná bezbariérová zahrada se vzrostlou zelení u kouřimského domova pro seniory se nabízí jako místo společného setkávání napříč generacemi.

Kouřimští mají méně velkoobjemového odpadu

Kouřim -  Tradiční jarní úklid ve městě ukázal, že občané mají doma již hodně uklizeno.

Krychnovští opraví druhou obecní studnu

Krychnov – „Budeme opravovat druhou studni," řekl starosta Krychnova, Petr Heverle. První obecní studnu opravovali v loňském roce, do té druhé se pustí letos.

Hledají dobrovolníky, kteří by případně pomohli při povodních

Kouřim – Kouřimští nechtějí nechat nic náhodě a po zkušenostech z června loňského roku vytvářejí společně s odborníky povodňové plány jednotlivých nemovitostí.

Skanzen ozdobí i památky přímo z regionu

Kouřim - V rámci dostavby Muzea lidových staveb v Kouřimi, která se chystá od června, vyrostou v jeho areálu také stavby pocházející původně přímo z našeho regionu. V plné kráse se ve skanzenu objeví například chalupa z Masojed. Obytný dům usedlosti čp. 2 z obce nedaleko Českého Brodu náležel k nejhodnotnějším a nejzajímavějším památkám lidové architektury na Českobrodsku.

Kouřimští budou znát studii do konce dubna

Kouřim – Architekt, který pro Kouřimské zhotovuje studii parku, je již vybraný.

Do dvou let Kouřimští opraví multifunkční hřiště i halu

Kouřim – Vrh koulí, skok do výšky, plážový volejbal. Že jsou to sporty, které jsou pro nás těžko dostupné? V Kouřimi nikoli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies