VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOUŘIM

Miškovice plánují revitalizaci stromů

Miškovice - Dvanáct miškovických lip by se v blízké době mohlo dočkat odborné péče.

Podpořili žádost, získali tak finance na rekonstrukci

Lhotky - Malá víska spadající správně pod obec Malotice zažila v poslední době babyboom. Podle starostky obou jmenovaných obcí Radky Jirkovské jsou ve Lhotkách velice aktivní maminky a rády pořádají nejrůznější společenské akce, zejména pro děti

Na kamiony si stěžují také obyvatelé Zásmuk

Zásmuky – V minulých dnech jsme vás informovali o problémech s kamionovou dopravou na silnici I/2 spojující Prahu, Kutnou Horu a Pardubice. Tento problém prý trápí také Zásmuky a přilehlou obec Doubravčany.

Starostové křičí: Kamionová doprava nám ztěžuje život

Kolínsko – Jeden kamión, teď druhý, třetí… počítal starosta Olešky Jaroslav Vedral během našeho krátkého rozhovoru projíždějí nákladní automobily.Kamionová doprava na silnici I/2 spojující Prahu, Kutnou Horu a Pardubice trápí nejednu obec ležící na této komunikaci.

Letos hadráci dobývali sever

Horní Chvatliny – „Jdete si vyfotit Velorexy?," vítal mě milý hlas v areálu Zahradní železnice Zásmucka, kde byly v sobotu dopoledne k vidění velorexy

FOTO: Kouřimská skála 2012

Kouřim - „Jsem moc ráda, že jsem tam mohla být. Bylo to hezké a dojemné. Petr by měl radost!" Těmito slovy zhodnotila na Fecebooku Katka Marková, jedna z dvou tisíc návštěvníků Kouřimskou skálu, vzpomínkovou akci na Petra Muka nazvanou podle místa konání v krásné přírodní lokalitě Kouřimské skály.

Výstava v hrázděném domě nabízí putování Kouřimskem

Kouřim – Po úspěšné loňské výstavě v Podlipanském muzeu v Českém Brodě Putování Českobrodskem připravilo Regionální muzeum Kolín její volné pokračování, tentokrát z Kouřimska.

Hrázděný dům z Jílového dostává zpět svou někdejší podobu

Kouřim – Hrázděný dům z Jílového v kouřimském Muzeu lidových staveb měl vážné statické poruchy.

Skanzen mění tvář, stěhuje stavby a chystá výstavbu nových

Kouřim – Na velké změny se chystá Muzeum lidových staveb v Kouřimi. Vedení Regionálního muzea Kolín, pod které skanzen spadá, přepracovalo koncepci jeho zástavby, první stavby už se postupně stěhují a vyrůst by mělo mnoho dalších.

Dobrovolní hasiči závodili v Třebovli

Třebovle – Samé cisterny, pumpy, hadice a pochopitelně hasiči. Co se děje? Hoří snad v Třebovli? Naštěstí nic takového. Tento víkend se tam odehrálo 4. kolo 12. ročníku Podlipanské ligy, soutěže dobrovolných hasičů. A pro Třebovli hostování závodu podle organizátorů byla premiéra, která dopadla hodně dobře.

Červenopečeckou pecku tentokrát ozvláštnil Žalman s hosty

Červené Pečky – Již po sedmadvacáté se v pátek večer uskutečnila v zahradě kuželny v Červených Pečkách přehlídka folkové, country a bluegrassové hudby pojmenovaná Červenopečecká pecka.

Krychnovští závodili na kárkách

Krychnov – Vypadá to nebezpečně, ale vždy se to obejde bez incidentu. Krychnovští mají zkrátka pro strach uděláno. Nasednou na kárku domácí výroby a sjedou z kopce do cíle. A tam brzdí, co to jde. „Alespoň pokud při stavbě nezapomněli na brzdy," smějí se diváci.

Koloběžkiádu déšť nepřekazil

Kouřim – Podesáté se na rovné ploše parkoviště u skanzenu sešli hlavně malí závodníci, aby poměřili síly v jízdě na koloběžce.

Tvrz bude zachráněna, koupí ji kraj

Hradenín –  Ze seznamu nejohroženějších památek v republice se bude moci vyškrtnout středověká tvrz v Hradeníně. Po dvouletém úsilí kolínského Regionálního muzea schválilo zastupitelstvo její koupi do majetku Středočeského kraje, což bylo patrně jedinou možností, jak cennou historickou památku zachránit před totální destrukcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies