VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOUŘIM

Počátek dlouhých a pohnutých dějin kdysi slavného královského města Kouřimi se ztrácí v šerosvitu čtrnácti století. Tehdy, v době velkého stěhování národů, přicházejí do těchto míst první slovanské kmeny a trvale je osidlují, dovršujíce tak historický vývoj započatý počátkem 4. tisíciletí př. n. l., z něhož pocházejí nejstarší archeologické nálezy na Kouřimsku. Městečko, v němž se nikdy nerozvinul žádný významnější průmysl, se však od dvacátých let 20. století stalo vyhledávanou turistickou a výletní oblastí. Klid maloměsta na dohled od Prahy, množství historických památek, proslulé ovocné školky v Molitorově a zahradnické výstavy učinily z Kouřimi místo, které se kdysi stávalo cílem celých výletních vlaků. Velmi známé je Muzeum lidových staveb v Kouřimi, jediný skanzen v České republice, který shromažďuje stavitelské památky z celého území Čech, a nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. Zdroj: www.kourim-radnice.cz

Kouřim opět zavzpomíná na svého Petra Muka

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Kouřimští o nadcházejícím víkendu opět zavzpomínají na zesnulého zpěváka Petra Muka. Festival Kouřimská skála bude letos plný hvězd. Mezi nimi nebude chybět David Koller nebo Petr Kolář. Předvede se ale i Tereza Strejčková, mistryně světa 2016 ve sportovním aerobiku.

Zažijte dožínky ve skanzenu

Kouřim - Dožínky můžete v sobotu od 10 do 18 hodin hodin zažít ve skanzenu v Kouřimi. připomenete si tak slavnost předkřesťanského původu po ukončení žní, díkuvzdání za úrodu a původně přinášení oběti pohanskému božstvu.

Kouřim bude žít zpěvem a hudbou

Kouřim – Festival zpívající Kouřim se do města vrací již po deváté. Akce, při které se setkají umělecké školy z Kouřimi, Prahy a Kolína začne v sobotu.

Skanzen opět hostí filmový štáb

Kouřim - Od pondělí do 11. srpna a pak ještě v době od 14. do 18. srpna je pro veřejnost uzavřené Muzeum lidových staveb v Kouřimi. Důvodem je natáčení filmu.

OBRAZEM: V kouřimském skanzenu roztopili pec

Kouřim - Letošní prázdniny si v kouřimském skanzenu připravily pro návštěvníky program zvaný Řemeslné pohádkové léto, a to znamená, že každou sobotu od 1. 7. do 12. 8. se zde něco děje. Výjimkou nebyla ani sobota 5. srpna, kdy se každý návštěvník mohl seznámit s pečením chleba v peci, sám si vyzkoušet uplést uzlíky z chlebového těsta a následně i již hotový chléb ochutnat. Díky zkušené pekařce Ivě Válkové to ve skanzenu v Kouřimi opravdu lákavě vonělo.

Kinematograf bratří Čadíků zavítal do Kouřimi

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Ve večerních hodinách se na kouřimském náměstí sešlo mnoho lidí, kteří přišli shlédnout nový film Všechno nebo nic na velkém plátně. Před začátkem filmu zahrálo volné hudební seskupení pod názvem Knot. 

Výrobce dřevěných hraček Otakar Franěk se objevil ve skanzenu

Kouřim /FOTOGALERIE/ - V sobotu v rámci řemeslného léta si v kouřimském skanzenu návštěvníci mohli vlastnoručně zkusit vyrábět hračky ze dřeva a zároveň si je také mohli zakoupit.

V Kouřimi uspořádali den pro rodinu

Kouřim /FOTOGALERIE/ - V sobotu v odpoledních hodinách se v městském parku v Kouřimi uskutečnil den pro rodinu, kde byl například bleší trh, antikvariát, piknik s kavárničkou, ledové království, nebo také pohádkový obchůdek. Pro děti zde byly připravené hry. 

Mohou se zapojit do likvidace azbestu

Kouřim - Všichni obyvatelé Kouřimi mají možnost se zapojit do akce likvidace azbestu. Jedná se azbest, který mají lidé odložený na svých pozemcích nebo azbest z likvidace staré střešní krytiny.

OBRAZEM: V Kouřimi se lidé dozvěděli více informací o stodole z Durdic

Kouřim - Muzeum lidových staveb v Kouřimi měl pro návštěvníky v sobotu 15. července připraven speciální program. Lidé mohli navštívit například komentovanou prohlídku stodoly z Durdic. Prohlídku, která se konala v rámci programu Dnů lidové architektury Středočeského kraje, doprovázel výklad kurátora sbírky lidové architektury Ernesta Fábika.

Vyzkouší sirény a nacvičí evakuaci

Kouřim - Ve farmaceutickém závodě v Kouřimi se dnes od 10 do 10.30 hodin uskuteční mimořádná zkouška sirén a vnitřních výstražných systémů. Součástí bude také nácvik evakuace. 

OBRAZEM: Skanzen hostil řemeslné pohádkové léto

Kouřim – Kdo v sobotu přes poledne vyrazil na pohádkové řemeslné léto do kouřimského skanzenu, zažil v něm něco, co není úplně obvyklé. Nádherný klid.

Vodu smějí používat pouze pro osobní potřebu

Kouřim/ Zásmuky /ANKETA/ – Užívání pitné vody z vodovodu pro veřejnou potřebu omezuje vyhláška v Kouřimi a Zásmukách.

FOTO: Svatojánskou noc slavili ve skanzenu

Kouřim - Bylinky a pověry hrály prim ve večerním programu, který byl na Svatojánskou noc přichystaný v kouřimském skanzenu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení