VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY

Konojedští při mši svaté v kostele svatého Václava poděkovali za dary přírody

Konojedy – Konojedští se pokoušejí opět do obce zavést staročeské tradice. Starostka obce Michaela Růžičková společně s panem farářem Jaroslavem Líznerem z Římskokatolické farnosti v Kostelci nad Černými lesy uspořádali poslední zářijový den mši svatou v konojedském kostele sv. Václava.

FOTO: Handicapovaní závodníci ukončili sezonu

Krupá - Sobota byla v motokrosovém areálu v Krupé zasvěcena handicapovaným motoristům.

Legendy české rockové scény bavily Vyžlovku

Vyžlovka – Takřka za humny svého domu odehrál Lou Fanánek Hagen sobotní koncert. Legendární rocková kapela Tři Sestry přivítala všechny fanoušky na předposledním koncertě své letošní šňůry opravdu velkolepě.

Výstava připomíná historické momenty obce

Oleška – Skvělý nápad se zrodil v hlavách členů občanského sdružení Za Olešku krásnější. Ve spolupráci s Obecním úřadem dali dohromady unikátní výstavu s příznačným názvem Oleška v časech minulých.

Opakované propady místní komunikace řeší v Kostelci

Kostelec n. Č. L. – Opakované havárie na náměstí Smiřických a v ulici Kutnohorská řeší Ewa Chmelíková, černokostelecká radní.V těchto místech došlo již několikrát k poškození křižovatky kombinací povrchového zaplavení a natlakováním hlavní dešťové stoky

Vozíčkáři a zdraví jezdci se opět sešli na trati v Krupé

Krupá – Ráno neukazovalo v sobotu na slunečný den, ale do Krupé u Kostelce n. Č. l. se i tak sjela bezmála stovka závodníků připravených střetnout se v dalším kole Středočeského poháru a soutěže o pohár starosty Krupé v motocrossu.

OBRAZEM: Vlkančický triatlon

Vlkančice – Na 170 dospělých a kolem 140 dětí plavalo, jelo a běželo v sobotu již 23. ročník Vlkančického triatlonu. Přálo jim počasí a úžasné scenérie létem vonící posázavské přírody opět tvořily nezaměnitelnou kulisu.

Sanatorka v Kostelci čeká na investory

Kostelec n. Č. l. – Areál, který byl do sedmdesátých let věhlasnou zemskou nemocnicí pro léčení tuberkulózy, se po dvacetiletém obsazení Sovětskou armádou a následném velmi malém a zmatečném využití dostal do stavu, který je třeba bezodkladně řešit. Budova léčebny, infekční pavilon a další objekty dvacet let chátrají. Opuštěné budovy navíc lákají i nezvané návštěvníky.

Kralovali v tipování fotbalu, teď za odměnu pijí Gambrinus

Kostelec n. Č. l. - A je to doma! V černokostelecké pizzerii Muzeum mají už stovku piv Gambrinus od Kolínského deníku a generálního partnera plzeňského piva Gambrinus Original 10.

Za požár paradoxně mohl patrně déšť

Kostelec n. Č. l. - K požáru trafostanice v ulici Na Krásné vyhlídce došlo patrně následkem zateklé vody po přívalovém dešti.

V Nučicích mají napilno. Opravuje se vodovod i školka

Nučice – V obci Nučice již tři týdny probíhá modernizace vodovodního potrubí.

Zahrada byla při Hudebním večeru přeplněná návštěvníky

Kostelec n. Č. l.  – Hudební večery v centru Modré dveře se stávají známými vysokou kvalitou vystupujících hudebníků, přitahují stále větší množství náročných posluchačů a zvolna se propracovávají na jedno z prvních míst nejen mezi zdejšími kulturními akcemi.

Pokladníci, pozor! Skořápkář může svůj trik zkusit i na vás

Kostelec n. Č. l. – Jak si bez práce přijít k penězům. O tom přemýšlí řada podvodníků, kteří přichází se stále novými triky. Anebo zkusí lehce inovovat některý ze starých, „osvědčených". Vzpomínáte na éru skořápkářů?

Černokostelecká škola získala nová okna

Kostelec nad Černými lesy - Projekt Okna pro kosteleckou školu byl zdárně ukončen a část budovy tak získala nová okna, fasádu, izolace a zateplení. Slavnostního předání se ve středu 27. června v zastoupení hejtmanky kraje Zuzany Moravčíkové zúčastnil předseda finančního výboru Pavel Jetenský , za realizátory celé akce radní Ewa Chmelíková, ředitelka školy Lenka Lasáková a starosta Jan Svatoš.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies