VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY

Černokostelečtí bojují proti výstavbě bioplynové stanice

Kostelec n. Č. l. -  Bude v Kostelci bioplynová stanice? To je snad nejčastější otázka, která zaznívá ve městě. Ihned po zveřejnění záměru na výstavbu vznikl petiční výbor, který byl proti.

Na padesát betlémů vystavují v kostelecké kovárně

Kostelec n. Č. l. – Největší živý Betlém v širokém okolí, postavený v terapeutickém centru Modré dveře v Kostelci nad Černými lesy, již vidělo zhruba 1350 lidí, na 650 z nich si u něho zapálilo svíčku štěstí.

Na Pachmanův Útes naváže Notre Dame

Kostelec n. Č. l. Občas se stane, že mezi umělcem a místem kde vystupuje, vznikne cosi jako duchovní propojení. Je zřejmé, že něco takového nastalo mezi hudebníkem, spisovatelem a malířem Richardem Pachmanem a Kostelcem nad Černými lesy.

Školáci na adventním trhu ukázali, co dokáží vytvořit

Kostelec n. Č. l. – Když v roce 2007 žáci a učitelé základní školy v Kostelci nad Černými lesy společně připravovali první ročník Adventního trhu, nikoho nenapadlo v jak známou a rozšířenou akci se vlastně náhodný nápad časem rozvine.

Sanatorka zlevnila o miliony. Zájemců ale zatím nepřibývá

Kostelec n. Č. l. -  Záměr prodat areál Sanatorky má drobné komplikace. To potvrdila svými slovy také černokostelecká místostarostka Jana Havelková. „Běží nový záměr na prodej areálu bývalé sanatorky," prozradila. Ten podle jejích slov potrvá do 26. listopadu, tedy do pondělí.

Odhalením desky si připomněli slavného rodáka

Brník - Připomenout si místního hrdinu Raimunda Půdu a uctít jeho památku přišlo několik desítek lidí z vesnice i blízkého okolí.

FOTO: Výstava přibližuje kostelecká zákoutí

Kostelec n. Č. l. - Soutěž pro výtvarníky všech věkových skupin vyhlášená radnicí v Kostelci nad Černými lesy měla vlastně jediný cíl - upozornit, že ve městě se najde nejedno místo, které ač není tolik známé, je často zajímavé a stojí za pozornost. Autoři nebyli omezeni ve volbě techniky ani materiálu, mohli pracovat jen dle svých představa a nápadů.

Ve Štíhlicích informují občany pomocí textových zpráv

Štíhlice -  Obecní úřad využívá moderní techniky k informování občanů o dění v obci.

Dva investoři mají zájem o černokosteleckou sanatorku

Kostelec n Č. L. – Město v červenci zveřejnilo záměr na prodej části areálu sanatorky. Nabídky mohly být podávány do 21. září s tím, že orientační kupní cena byla stanovena na 65 milionů korun.

Děti viděly dýně i ohňostroj

Kostelec nad Černými lesy - Přicházející podzim se v Kostelci nad Černými lesy pozná snadno. Nesymbolizuje ho jen žloutnoucí listí, ale i přehlídka dýní, které nazdobily děti sdružující se v RC Kolečko a zájemcům je ukázaly v prostorách Pivovarského muzea.

Konojedští při mši svaté v kostele svatého Václava poděkovali za dary přírody

Konojedy – Konojedští se pokoušejí opět do obce zavést staročeské tradice. Starostka obce Michaela Růžičková společně s panem farářem Jaroslavem Líznerem z Římskokatolické farnosti v Kostelci nad Černými lesy uspořádali poslední zářijový den mši svatou v konojedském kostele sv. Václava.

FOTO: Handicapovaní závodníci ukončili sezonu

Krupá - Sobota byla v motokrosovém areálu v Krupé zasvěcena handicapovaným motoristům.

Legendy české rockové scény bavily Vyžlovku

Vyžlovka – Takřka za humny svého domu odehrál Lou Fanánek Hagen sobotní koncert. Legendární rocková kapela Tři Sestry přivítala všechny fanoušky na předposledním koncertě své letošní šňůry opravdu velkolepě.

Výstava připomíná historické momenty obce

Oleška – Skvělý nápad se zrodil v hlavách členů občanského sdružení Za Olešku krásnější. Ve spolupráci s Obecním úřadem dali dohromady unikátní výstavu s příznačným názvem Oleška v časech minulých.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení