VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY

Kolem sanatorky stále není jasno. Řízení pokračuje

Kostelec n. Č. l. Který investor získá areál černokostelecké sanatorky? To stále ještě není jasné.

Kostelečtí se dočkají regenerace náměstí, město stojí o názory lidí

Kostelec n. Č. l. – Na konci roku vyhlásili anketu a nyní se probírají tím, co vlastně kostelečtí obyvatelé chtějí.

Investoři bioplynky v Kostelci se rozhodně nevzdávají

Kostelec n. Č. l. – Zájem o výstavbu bioplynové stanice v lokalitě Na Cihelně nedaleko výstavby rodinných domů vyvolal mezi občany Kostelce nad Černými lesy vlnu emocí a vyřčeno bylo množství názorů, které byly zásadně proti stavbě.

Kostelečtí hasiči hodnotili uplynulý rok na schůzi

Kostelec n. Č. l. – Kostelečtí hasiči absolvovali výroční schůzi. Obvykle jde o bilancování celoroční činnosti. Letos si však v Kostelci také připomněli, že již příští rok oslaví sto padesát let trvání sboru.

Černokostelečtí bojují proti výstavbě bioplynové stanice

Kostelec n. Č. l. -  Bude v Kostelci bioplynová stanice? To je snad nejčastější otázka, která zaznívá ve městě. Ihned po zveřejnění záměru na výstavbu vznikl petiční výbor, který byl proti.

Na padesát betlémů vystavují v kostelecké kovárně

Kostelec n. Č. l. – Největší živý Betlém v širokém okolí, postavený v terapeutickém centru Modré dveře v Kostelci nad Černými lesy, již vidělo zhruba 1350 lidí, na 650 z nich si u něho zapálilo svíčku štěstí.

Na Pachmanův Útes naváže Notre Dame

Kostelec n. Č. l. Občas se stane, že mezi umělcem a místem kde vystupuje, vznikne cosi jako duchovní propojení. Je zřejmé, že něco takového nastalo mezi hudebníkem, spisovatelem a malířem Richardem Pachmanem a Kostelcem nad Černými lesy.

Školáci na adventním trhu ukázali, co dokáží vytvořit

Kostelec n. Č. l. – Když v roce 2007 žáci a učitelé základní školy v Kostelci nad Černými lesy společně připravovali první ročník Adventního trhu, nikoho nenapadlo v jak známou a rozšířenou akci se vlastně náhodný nápad časem rozvine.

Sanatorka zlevnila o miliony. Zájemců ale zatím nepřibývá

Kostelec n. Č. l. -  Záměr prodat areál Sanatorky má drobné komplikace. To potvrdila svými slovy také černokostelecká místostarostka Jana Havelková. „Běží nový záměr na prodej areálu bývalé sanatorky," prozradila. Ten podle jejích slov potrvá do 26. listopadu, tedy do pondělí.

Odhalením desky si připomněli slavného rodáka

Brník - Připomenout si místního hrdinu Raimunda Půdu a uctít jeho památku přišlo několik desítek lidí z vesnice i blízkého okolí.

FOTO: Výstava přibližuje kostelecká zákoutí

Kostelec n. Č. l. - Soutěž pro výtvarníky všech věkových skupin vyhlášená radnicí v Kostelci nad Černými lesy měla vlastně jediný cíl - upozornit, že ve městě se najde nejedno místo, které ač není tolik známé, je často zajímavé a stojí za pozornost. Autoři nebyli omezeni ve volbě techniky ani materiálu, mohli pracovat jen dle svých představa a nápadů.

Ve Štíhlicích informují občany pomocí textových zpráv

Štíhlice -  Obecní úřad využívá moderní techniky k informování občanů o dění v obci.

Dva investoři mají zájem o černokosteleckou sanatorku

Kostelec n Č. L. – Město v červenci zveřejnilo záměr na prodej části areálu sanatorky. Nabídky mohly být podávány do 21. září s tím, že orientační kupní cena byla stanovena na 65 milionů korun.

Děti viděly dýně i ohňostroj

Kostelec nad Černými lesy - Přicházející podzim se v Kostelci nad Černými lesy pozná snadno. Nesymbolizuje ho jen žloutnoucí listí, ale i přehlídka dýní, které nazdobily děti sdružující se v RC Kolečko a zájemcům je ukázaly v prostorách Pivovarského muzea.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies