VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY

Multifunkční hřiště vznikne na místě vodní nádrže

Kostelec n. Č. l. – Zastupitelé města rozhodovali o vybudování multifunkčního hřiště ve Svatbíně. Na svém jednání zastupitelé rozhodli ve prospěch stavby multifunkčního hřiště, které by mělo vzniknout na místě bývalé vodní nádrže v obci.

FOTO, VIDEO: Modely parníků na Vyžlovském rybníce

Vyžlovka – Milovníci modelů parníků si dali už po dvanácté sraz na Vyžlovce. Sešlo se celkem 16 modelů, což je v případě podobného setkání velmi vysoké číslo. Tomuto neobvyklému koníčku se totiž v republice věnuje jen hrstka lidí. Podle odhadu organizátora Petra Stejskala je 15 až 20 nadšenců.

FOTO, VIDEO: Posázavím proběhl charitativní závod Od nevidím do nevidím

Stříbrná Skalice – Na tři různě dlouhé tratě se v sobotu dopoledne vydali účastníci charitativního běžeckého závodu s názvem Od nevidím do nevidím pořádaného nevidomým běžcem a horolezcem Janem Říhou a Radkou Brothers.

Maximek potřebuje nový speciální kočárek

Kostelec n. Č. l. – Na druhou květnovou neděli připadá Den matek. Odměnu za svou mateřskou lásku si jistě zaslouží každá žena, Petra Čejkovská však ještě o něco více než ty ostatní.

Kostelec bude mít výbor pro prevenci kriminality

Kostelec n. Č. l. – Vedení města na svém březnovém zasedání rozhodlo zřídit další výbor. Ten by měl dohlížet na prevenci kriminality v Kostelci nad Černými lesy.

Kostelec musí pokračovat ve spolupráci s ostatními obcemi

Kostelec n. Č. l. – Do černokostelecké školy docházejí nejen žáci z města, ale také z přilehlých obcí. Z toho důvodu tyto obce přispívají na chod školy. Nyní, když je potřeba základní školu rozšířit, by tedy měli také pomoci.

Dočasná změna v jízdních řádech platí do konce dubna

Černokostelecko – Od pondělí až do 29. dubna platí dočasná změna tras a zastávek na autobusových linkách 381, 387, 402, 404 a 409 a to vzhledem k rekonstrukci silnice I/2.

Chtějí zvýšit kapacitu školy

Kostelec n. Č. l. – Černokostelečtí potřebují zvětšit kapacitu školy. Letos přijaté děti se do původních prostor ještě vejdou, v dalších letech by však škola mohla mít problém. Proto potřebují nové prostory, ty zase potřebují rekonstrukci.

Záchranná služba chce hovořit o stanici v Kostelci

Kostelec n. Č. l. – Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje chce řešit své umístění na území Kostelce nad Černými lesy.

Čtení je méně oblíbené, do knihovny však lidé stále pro knihy chodí

Kostelec n. Č. l. – Březen je měsícem knih. Jsou však knihy vůbec ještě vyhledávaným artiklem? Ačkoli čte stále méně lidí, do knihovny v Kostelci nad Černými lesy lidé chodí.

Černokostelečtí chtějí přilákat turisty

Kostelec n. Č. l. – Na zámek, ale také na stezku okolo města, by v budoucnu chtěli Černokostelečtí přilákat turisty.

Vyrazili po stopách zaniklé obce

Jevany - Po stopách zaniklé obce Aldašín se vydala početná skupinka obyvatel zejména Jevan, kteří se chtěli do zvědět zajímavosti z historie místa, kde žijí, ale také strávit půlden procházkou krásnou přírodou.

Očekává, že budu schopen obrousit hrany od často až osobních sporů

Kostelec n. Č. l. – Nový starosta, nový místostarosta, zkrátka kompletně vyměněné vedení města. 

Výprava po stopách zaniklé vsi se v neděli zopakuje

Jevany – Víte, kdo jsou Správňáci? No přece správní kluci a holky, předškoláci, kteří se každé pondělí a středu od 16 hodin schází na odpoledním kroužku, kde se dozvídají o správném chování, například cvičí jógu, tančí, učí se o zvířátkách a v neposlední řadě poznávají živou a neživou přírodu a historii Jevan.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení