VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY

Černokostelečtí chtějí přilákat turisty

Kostelec n. Č. l. – Na zámek, ale také na stezku okolo města, by v budoucnu chtěli Černokostelečtí přilákat turisty.

Vyrazili po stopách zaniklé obce

Jevany - Po stopách zaniklé obce Aldašín se vydala početná skupinka obyvatel zejména Jevan, kteří se chtěli do zvědět zajímavosti z historie místa, kde žijí, ale také strávit půlden procházkou krásnou přírodou.

Očekává, že budu schopen obrousit hrany od často až osobních sporů

Kostelec n. Č. l. – Nový starosta, nový místostarosta, zkrátka kompletně vyměněné vedení města. 

Výprava po stopách zaniklé vsi se v neděli zopakuje

Jevany – Víte, kdo jsou Správňáci? No přece správní kluci a holky, předškoláci, kteří se každé pondělí a středu od 16 hodin schází na odpoledním kroužku, kde se dozvídají o správném chování, například cvičí jógu, tančí, učí se o zvířátkách a v neposlední řadě poznávají živou a neživou přírodu a historii Jevan.

Konojedští pořídili zahradní traktůrek, květináče i nové lavičky

Konojedy - Novotou se pyšní nejen zrekonstruovaný obecní úřad, ale také prostranství před budovou. „Nyní máme staticky zajištěnou budovu obecního úřadu a pět nových laviček, které nahradily ty poškozené," řekla starostka obce Michaela Růžičková.

FOTO, VIDEO: Dětský karneval v Jevanech

Jevany – Sdružení Tudyznudy uspořádalo v sobotu odpoledne už třetí dětský karneval. A těšil se hojné účasti, přišly desítky dětí v doprovodu rodičů, prarodičů, tetiček, kamarádů.

Černokostelecké trápí průjezd kamionů městem

Kostelec n. Č. l. - Občany, zejména v Kutnohorské ulici, trápí průjezd kamionů městem. Bojují proti nim již řádku let. Řešení situace však není jednoduché.

Přerušili jednání, budou pokračovat

Kostelec n. Č. l. - Zastupitelé Kostelce nad Černými lesy přerušili své jednání, které se konalo 21. ledna od 18.00 hodin.

Černokostelečtí chtějí pomocí výborů řešit témata a problémy

Kostelec n. Č. l. - Černokostelečtí mají zájem řešit taková témata a problémy, o kterých v minulosti málokdo věděl, případně se jimi nikdo nezabýval.

V Kostelci pořadím kandidátů míchaly preferenční hlasy

Kostelec n. Č. l. – Celkem sedm subjektů se účastnilo komunálních voleb v Kostelci nad Černými lesy a každý ze subjektů bude mít v zastupitelstvu města svého zástupce.

Bigbeat pro Maxima se rozezní už tento pátek od šesti hodin

Kostelec n. Č. l. - Už tento pátek se sejdou rockoví nadšenci, aby svou přítomností na koncertě několika kapel z Černokostelecka podpořili nemocného tříletého chlapce, který se narodil s mnoha vývojovými vadami.

Opravují rozbité vozovky

Vyžlovka/ Jevany  - V obou obcích čekají v současné době na řidiče dopravní komplikace. Zatímco na Vyžlovce by mělo být rychle hotovo, Jevany čeká delší uzavírka. V těchto dnech dochází k pracím spojeným s opravou vozovky ve Skalské ulici na Vyžlovce.

O Keramický den byl velký zájem

Kostelec n. Č. l. - Už po šestadvacáté se sjeli všichni keramici do Kostelce nad Černými lesy, aby nabídli svou keramiku návštěvníkům místního náměstí.

Černokostelečtí skauti mají po více jak 70 letech vlastní základnu

Kostelec nad Černými lesy /FOTOGALERIE/ - Den po svátku sv. Jiří - patrona skautů, se v Kostelci nad Černými lesy po více jak 70. letech podařilo skautům slavnostně otevřít vlastní Skautský dům. Za velké účasti členů střediska a přizvaných hostů byla nová skautská základna požehnána místním farářem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies