VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY

Opakované propady místní komunikace řeší v Kostelci

Kostelec n. Č. L. – Opakované havárie na náměstí Smiřických a v ulici Kutnohorská řeší Ewa Chmelíková, černokostelecká radní.V těchto místech došlo již několikrát k poškození křižovatky kombinací povrchového zaplavení a natlakováním hlavní dešťové stoky

Vozíčkáři a zdraví jezdci se opět sešli na trati v Krupé

Krupá – Ráno neukazovalo v sobotu na slunečný den, ale do Krupé u Kostelce n. Č. l. se i tak sjela bezmála stovka závodníků připravených střetnout se v dalším kole Středočeského poháru a soutěže o pohár starosty Krupé v motocrossu.

OBRAZEM: Vlkančický triatlon

Vlkančice – Na 170 dospělých a kolem 140 dětí plavalo, jelo a běželo v sobotu již 23. ročník Vlkančického triatlonu. Přálo jim počasí a úžasné scenérie létem vonící posázavské přírody opět tvořily nezaměnitelnou kulisu.

Sanatorka v Kostelci čeká na investory

Kostelec n. Č. l. – Areál, který byl do sedmdesátých let věhlasnou zemskou nemocnicí pro léčení tuberkulózy, se po dvacetiletém obsazení Sovětskou armádou a následném velmi malém a zmatečném využití dostal do stavu, který je třeba bezodkladně řešit. Budova léčebny, infekční pavilon a další objekty dvacet let chátrají. Opuštěné budovy navíc lákají i nezvané návštěvníky.

Kralovali v tipování fotbalu, teď za odměnu pijí Gambrinus

Kostelec n. Č. l. - A je to doma! V černokostelecké pizzerii Muzeum mají už stovku piv Gambrinus od Kolínského deníku a generálního partnera plzeňského piva Gambrinus Original 10.

Za požár paradoxně mohl patrně déšť

Kostelec n. Č. l. - K požáru trafostanice v ulici Na Krásné vyhlídce došlo patrně následkem zateklé vody po přívalovém dešti.

V Nučicích mají napilno. Opravuje se vodovod i školka

Nučice – V obci Nučice již tři týdny probíhá modernizace vodovodního potrubí.

Zahrada byla při Hudebním večeru přeplněná návštěvníky

Kostelec n. Č. l.  – Hudební večery v centru Modré dveře se stávají známými vysokou kvalitou vystupujících hudebníků, přitahují stále větší množství náročných posluchačů a zvolna se propracovávají na jedno z prvních míst nejen mezi zdejšími kulturními akcemi.

Pokladníci, pozor! Skořápkář může svůj trik zkusit i na vás

Kostelec n. Č. l. – Jak si bez práce přijít k penězům. O tom přemýšlí řada podvodníků, kteří přichází se stále novými triky. Anebo zkusí lehce inovovat některý ze starých, „osvědčených". Vzpomínáte na éru skořápkářů?

Černokostelecká škola získala nová okna

Kostelec nad Černými lesy - Projekt Okna pro kosteleckou školu byl zdárně ukončen a část budovy tak získala nová okna, fasádu, izolace a zateplení. Slavnostního předání se ve středu 27. června v zastoupení hejtmanky kraje Zuzany Moravčíkové zúčastnil předseda finančního výboru Pavel Jetenský , za realizátory celé akce radní Ewa Chmelíková, ředitelka školy Lenka Lasáková a starosta Jan Svatoš.

Tragédie: motorkář nepřežil střet s autem

Kostelec n. Č. l. – Teplý víkend si na silnicích Kolínska vyžádal další těžkou dopravní nehodu.

Do Kostelce se sjeli keramici

Kostelec nad Černými Lesy - Poslední květnovou sobotu je Kostelec nad Černými lesy již téměř čtvrt století cílem tvůrců keramiky i zájemců o její nákup. Keramický den probíhá právě v Kostelci jako následek dlouholeté tradice hrnčířského řemesla, jeho rychlý rozvoj podpořila bohatá naleziště hrnčířských hlín v širokém okolí.

Prošli cestu, kudy chodíval tatíček Masaryk

Kostelec n. Č. l. – Jedna z historických cest, které spojovaly Český Brod a Kostelec nad Černými lesy, se jmenovala Kočárová.

Stařík nepřežil střet s autem

Vyžlovka – Co přesně se ve středu krátce po čtvrt na sedm ráno na silnici ve Vyžlovce stalo, prošetřuje nyní policie. Znepokojujícím konstatováním zůstává, že střet s projíždějícím autem tu nepřežil třiaosmdesátiletý muž.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení