VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOLÍN

Do TPCA přišlo 44 žádostí o letošní granty

Kolín – První kolo už 12. ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko je uzavřeno. Desítky žádostí o podporu neziskových projektů v regionu dorazily do TPCA a nyní je mají v rukou porotci, kteří rozhodnou, které z projektů pošlou do dalšího kola.

Série se vrací do Kolína. Vyrovnají Kozlové?

Kolín – Osmifinálová série druhé hokejové ligy mezi hokejisty Kolína a Vrchlabí má za sebou tři duely. Až na třetí pokus se z výhry radoval domácí tým. Ve středu slavilo Vrchlabí výhru 4:2. Pro Kozly to byla druhá porážka v řadě.

Halový šampionát zakončí žáci

Kolín – Letošní seriál halových atletických mistrovství České republiky zakončí o nadcházejícím víkendu kategorie starších žáků a žákyň. Techničtí delegáti vybrali ke startu v pražské hale Otakara Jandery celkem deset mladých kolínských atletů, šest chlapců a čtyři dívky.

Kolín nově nabízí pět míst s portálem pro nevidomé

Kolínská knihovna se připojila mezi místa, kde je k dispozici ozvučený portál FriendlyVox. Ten nabízí využití informačních a komunikačních služeb pro nevidomé.

Vyberte s Deníkem Fotbalistu okresu 2016

Kolínsko – Zvolte Fotbalistu okresu Kolín! S touhle anketou seznamujeme čtenáře už popáté v řadě. Kolínský deník vytvořil nominaci šestnácti šikovných fotbalistů z celého okresu a teď je na Vás, čtenářích, abyste sami rozhodli, kdo je nejlepší nebo nejoblíbenější.

Hledáme externí sportovní redaktory/redaktorky sportu

Kolín - Zajímáte se o regionální sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa?

Buranská: Výkon byl mizerný, neočekávala jsem, že bude stačit na vítěství

Kolín /ROZHOVOR/ – Nepatřila mezi největší adeptky na zlato, dokonce plánovala pouze jeden skok, ale přešlapy jí všechny plány překazily. A jak se později ukázalo, byly to zlaté přešlapy.

Kormoráni plení rybářské revíry

Region - Ještě v roce 1970 žilo v celé Evropě jen 6,5 tisíce párů kormorána velkého. O třicet let později ale odborníci odhadli, že tohoto vodního ptáka je na Starém kontinentě už 370 tisíc párů! Samozřejmě pták za tu dobu doslova zdomácněl i v České republice. A s ním přišly i problémy. Výborný letec a inteligentní zvíře doslova plení rybářské revíry a umí se vyhýbat lovcům.

Poprvé se radovali domácí. Kolín prohrává v sérii 1:2

Kolín – Třetí zápas osmifinále play off poprvé přisoudil vítězství domácímu celku. Vrchlabí se tak druhou výhrou v řadě ujalo vedení v sérii 2:1. Podruhé za sebou vyhrálo o dva góly 4:2.

Žáci umělecké školy nacvičují na koncert dvou orchestrů

Kolín - Žáci základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně pilně nacvičují na koncert dvou mladých hudebních těles – Dechový orchestr ZUŠ Fr. Kmocha pod vedením Lukáše Bořka a Jiřího Vojtěcha a No Strings Orchestra Pardubice pod taktovkou Martina Maroula. Na programu bude mimo jiné dílo Bedřicha Smetany, Františka Kmocha či Astora Piazzolly. Těšit se můžete na sólové výkony instrumentalistů a na populární a muzikálové písně v podání hostů – zpěvačky Petry Zikmundové a v Kolíně již dobře známého zpěváka Petra Konývky. Koncert se uskuteční 21. března od 18 hodin v Městském divadle Kolín.

S kapelou Jelen si zazpívala nejen zpěvačka Kateřina Marie Tichá, ale i fanynka

Kolín /FOTOGALERIE/ – Po velkém úspěchu podzimního turné zakončeném vyprodanou pražskou Lucernou se kapela Jelen vydala na jarní čtrnáctizastávkovou koncertní šňůru k loňské desce Vlčí srdce. Poslední únorový den se coby šestý bod turné kapela zastavila ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně.

Plavání bude povinné. Jsou bazény připravené?

Od nového školního roku by mohly začít platit povinné kurzy plavání na prvním stupni základních škol. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy chce tuto myšlenku podpořit přispíváním na dopravu a také podporou výstavby plaveckých bazénů tam, kde nejsou.

Trojskokanka Šárka Buranská je mistryní republiky

Kolín – Poslední únorový víkend patřil už skoro tradičně halovému mistrovství České republiky v kategoriích mužů a žen. Kolínská atletika v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce na něm měla početné zastoupení osmi atletů a atletek, z nichž někteří patřili ve svých disciplínách dokonce k favoritům.

Do TPCA nastoupí sto zaměstnanců z Ukrajiny

Kolín – U největšího zaměstnavatele v regionu, kolínské automobilky TPCA, přibyla nová národnost. Na konci února nastoupila do TPCA první skupinka zahraničních pracovníků z Ukrajiny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies