VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOLÍN

Oživlé postavy z her ukončily netradiční svatební obřad

Kolín /FOTOGALERIE/ – Netradičně začala i skončila svatba členky kolínského Malého divadla Barbory Suchové, která si pro svůj zásadní životní krok vybrala cíp kolínského Kmochova ostrova.

Tenisté ze Starého Kolína oslavili kulaté narozeniny

Starý Kolín - Ve Starém Kolíně byla o víkendu velká sláva. Místní tenisté oslavili 20 let od svého založení.

Barbora Špotáková ozdobila kolínské ligové kolo

Kolín - V sobotu 1. července hostil atletický stadión Mirka Tučka v Borkách 3. kolo prvoligové soutěže družstev mužů a žen.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Kolínská jízdárna hostila závody Amazonek

Kolín /FOTOGALERIE/ - Jízdárna o víkendu hostila tradiční jezdecké skokové závody pod názvem Amazonka 2017. Celou sobotu i neděli zde v rámci jedenáctého ročníku soutěžili jezdci a jezdkyně na kolbišti kolínské jízdárny v areálu za nemocnicí se svými koňmi a to hned v několika několika soutěžních kategoriích rozdělených dle obtížnosti a výšky skoků. 

OBRAZEM: Historické traktory přilákaly mnoho návštěvníků

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Jako každý rok, tak i letos se v Chotouni uskutečnil již 15. ročník výstavy historických traktorů a zemědělských strojů. Bylo zde k vidění kolem 50 traktorů, a dalších strojů jako například mlátičky, pohony, hasičské stříkačky, obracečky a další. Většina strojů je provozuschopná.

Legendární film o básnících zahájilo čtení poezie i divadelní pásmo

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na doprovodný program lákají pracovníci kolínského Kina 99 v rámci provozu letního kina promítajícího každý týden ve čtvrtek, pátek a v sobotu. Poslední červnový den projekci prvního snímku ze série o nenapravitelném recitátorovi vlastních veršů Jak svět přichází o básníky zahájilo čtení z knížek polabských básníků Evy Šulcové, Petra Váni, Víti Kloučka a Jany Ptáčkové, po něm pak následovala koláž z dobových zajímavostí snímku v podání herců kouřimského divadelního souboru Mrsťa Prsťa.

Konec chaosu! Nový řád změní reklamy v centru

Kolín /FOTOGALERIE/ – Nově vznikající provozovny i jejich reklamní poutače v historickém centru města dostanou pevný řád. Bude tak konec možnosti, kdy si podnikatelé mohli zvolit prakticky jakýkoli druh upozornění na svůj podnik.

Kateřina Šafránková na Zlaté tretře těsně pod 70 metrů

Kolín - Tradičně s jednodenním předstihem před hlavním programem Zlaté tretry se v Ostravě dnes uskutečnil skvěle obsazený závod World Hammer Challenge.

Kulturní léto startuje v neděli na Kmochově ostrově

Kolín – Kolínské kulturní léto už neodmyslitelně patří k prázdninám ve městě. Rozmanitý hudební program je na pět prázdninových a jednu zářijovou neděli připravený i tentokrát. Některé z koncertů se uskuteční v srdci města na Karlově náměstí, další pak uvítá příjemné prostředí Kmochova ostrova.

Jaroslav Veselý: V Emirátech se žije dobře

Kolín /ROZHOVOR/ – Bude to jeho druhá štace po boku „velkého" Ivana. V arabském fotbalovém světě má Haškovo jméno obrovské renomé a dělat mu asistenta bývá pro každého trenéra čest a velká zkušenost. Ne jinak tomu je v případě Jaroslava Veselého, bývalého kouče hradecké juniorky, Letohradu či Kolína.

OBRAZEM: Školou znělo Prázdninám třikrát hurá

Kolín - Celkem 543 žáků dostalo v pátek vysvědčení na 7. základní škol Kolín. Z toho bylo téměř 90 prvňáčků. Například ti z I. A si k němu domů odnesli ještě diplom pro rodiče udělený třídní učitelkou za přežití první třídy svého dítěte.

Dobré Pole v sezoně válelo. Pod Mašatou slaví postup

Kolín – Dlouhé roky se pohybovali ve třetí třídě. Občas poskočili mezi okresní elitu. Jako letos. Fotbalisté Dobrého Pole suverénně ovládli svoji skupinu a od nové sezony budou nastupovat v okresním přeboru.

Atletičtí žáci v kraji zlatí, žákyně stříbrné

Kolín - Přebor Středočeského kraje družstev starších žáků a žákyň pokračoval za horkého letního počasí v Berouně, a to třetím kolem, které rozhodovalo o medailích v krajském přeboru, nikoli tentokrát o postupu do mistrovství Čech.

Jana Mikesková: Známky jsou žákova výplata, ale drobnost dostat může

Kolínsko – Vysvědčení a konec školního roku s sebou může kromě radosti z nadcházejících prázdnin, dovolené a letních radovánek přinést také starosti. Děti, které dnes čeká nějaká ta špatná známka na vysvědčení se mohou bát reakce rodičů. To by však neměli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení