Český Brod je město ve Středočeském kraji. Je zde zastoupen průmysl strojírenský, skla a stavebních hmot. Součástí města jsou dříve samostatné obce Liblice a Štolmíř a na březích Podvinného a Mlýnského rybníka osada Zahrady, která splývá se sousedními obcemi Vrátkov a Tuchoraz v jeden sídelní celek.
Český Brod je gotické město, které s velkou pravděpodobností založil pražský biskup Jan I. ve 12. století jako trhovou osadu na trstenické stezce, která spojovala Prahu s jižní a východní Evropou. Na město jménem Biskupský Brod byla osada povýšena pražským biskupem Janem III. z Dražic pravděpodobně v roce 1268. Současně udělil městu právo na hradby. Současný název Český Brod se používá od počátku 14. století. V budově zdejšího gymnázia byla podepsána v květnu 1945 kapitulace německých vojsk. Historické jádro města je od roku 1990 městskou památkovou zónou. Zdroj: www.cesbrod.cz

OBRAZEM: Lipanská mohyla ožila proslulou bitvou

Lipany - V sobotu odpoledne si jako každoročně připomněly Lipany proslulou bitvu, která se odehrála na kopci poblíž této vesnice 30. května 1434.

Cerhenický Fit Cup vyhrál letos Jiří Miler

Cerhenice /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Ideální počasí na běh se letos vydařilo na cerhenický Fit Cup – Běh Gustava Frištěnského.

Český Brod B bral v derby všechny body

Český Brod – V podzimním vzájemném střetnutí si Radim připsala první výhru sezóny. Tentokrát na body nedosáhla. Ty zůstaly Na Kutilce především díky zlepšenému výkonu domácích ve druhém poločase. Českobrodská rezerva porazila v dalším kole I. B třídy Radim 4:1.

Rybařík přispěl k výhře Tuchorazi čtyřmi brankami

Tupadly – Tuchoraz si v dalším kole fotbalové I. B třídy přivezla výhru 5:1 ze hřiště Tupadel. Velký krok udělala už v závěru prvního poločasu, kdy ji ke třem bodům nasměroval hattrickem Rybařík, kterému na něj stačily čtyři minuty.

Liblice se v Lysé bodů nedočkaly

Lysá – V dalším kole fotbalové I. B třídy se Liblice představily na půdě Lysé. Favorizovaný domácí tým měl po celý zápas otěže pevně v rukách a hosty do ničeho nepustil. Až v poslední minutě se trefil Hrstka, což bylo ale na body málo. Po prohře 1:4 se tak Liblice vrací zpět pod vysílačky s prázdnou.

Derby rozhodl David Fikejz

Český Brod – Chtěli odčinit podzimní porážku 0:1. To se jim povedlo. Fotbalisté Českého Brodu ve 26. kole divizní skupiny B porazili na domácím hřišti v derby Úvaly 2:1.

Keltové opět obsadí tvrz v Nebovidech

Nebovidy – Zábavné, ale i trochu poučné odpoledne se uskuteční v sobotu 20. května na tvrzi v Nebovidech. Koná se tu tradiční akce Keltové na tvrzi. Připravený je bohatý program naplněný divadelními a hudebními vystoupeními, jarmark, keltská kultura, řemeslné dílny, keltské jídlo a pití a mnohé další.

Fikejz předvedl parádu a Český Brod slaví posun na třetí místo

Český Brod – Už to vypadalo na penaltový rozstřel. Na ten nakonec nedošlo. Dvě minuty před koncem zápasu našel Balík zpětnou přihrávkou Fikejze, ten vyškolil obránce a poté si vychutnal i gólmana Tesaře. „Takhle nějak to dělá Messi," pronesl s úsměvem šťastný střelec vítězné branky David Fikejz.

Plaňany se dočkají obchvatu městyse

Plaňany – Velké množství nákladních aut směřujících na radimskou skládku nebo na Prahu trápí plaňanské dlouhodobě.

OBRAZEM: Oslavy 580. výročí povýšení Českého Brodu na město

Český Brod - Přinášíme vám bohatou fotogalerii Jakuba Červenky z oslav 580. výročí, kdy byl Český Brod povýšen na město.

Fotbalisté Českého Brodu nepřekvapili

Brozany – Nepřekvapili. Fotbalisté Českého Brodu prohráli na půdě vedoucích Brozan 0:4 a v tabulce jim po pětadvacátém kole patří čtvrtá příčka.

Tuchoraz šlágr kola zvládla a navýšila náskok v čele

Tuchoraz – Gólový vstup do obou poločasů, do puntíku dodržená taktika a skvělý týmový výkon. To vše se podepsalo pod důležitý výsledek Tuchorazi. Ta po výhře 2:1 nad svým tabulkovým pronásledovatelem z Lysé udělala velký krok k postupu z fotbalové I. B třídy.

Oslavy města přinesou hudební program

Český Brod – Oslavy 580. let povýšení Českého Brodu na královské město přinesou mimo jiné řadu hudebních vystoupení. Přinášíme vám program.

Po pauze tradičně odpadli

Čáslav – Fotbalistům Českého Brodu B se na hřištích soupeřů nedaří. V I. B třídě prohráli tři poslední duely. Naposledy na půdě čáslavské rezervy 0:4.