VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavu o životním prostředí doprovodí křest knihy i přednáška o stromech

Kolín – Tradiční výstava o životním prostředí zaměřená na environmentální výchovu dětí, mládeže i dospělých, kterou pořádá odbor životního prostředí a zemědělství městského úřadu k oslavě Dne Země, se uskuteční od 19. do 22. dubna v prostorách městského společenského domu.

11.4.2017
SDÍLEJ:

Výstava o životním prostředí odstartovala, láká děti i dospěléFoto: Zdeněk Hejduk

Výstava je opět koncipována jako poznávací soutěž s odměnami. Hlavním tématem letošního 10. ročníku je ovzduší a heslo Chraň ovzduší, dýcháš ho i ty. Slavnostní zahájení se uskuteční 19. dubna v 8:45 hodin. Ve dnech 20. a 21. dubna bude výstava otevřená od 9 do 17 a v sobotu 22. dubna od 9 do 12 hodin. Výstava se rozrůstá do čím dál většího rozsahu, vloni ji navštívilo téměř šest tisíc příchozích, zejména dětí. Letos přibyly opět další firmy, které se starají o životní prostředí.

Součástí výstavy bude i křest knih. „Už deset let vydává odbor životního prostředí brožurky týkající se Hánína, Libického luhu, zkrátka zajímavých oblastí z hlediska ochrany životního prostředí. Asi před rokem a půl jsme se rozhodli, že se vydá souborná publikace, která všechny brožurky propojí. Vznikla tak 300 stránková kniha o přírodě Kolína a okolí,“ uvedl místostarosta Michael Kašpar. Zájemci, kterým některé díly chybí a už se po nich sháněli, tak budou mít možnost získat všechny naráz, kniha bude samozřejmě i ke koupi následně na podatelně, v informačním centru a podobně. Křtít se bude ve středu 19. dubna od 15:30 hodin. Kniha se jmenuje Průvodce po přírodních lokalitách Kolínska a autory jsou Ivo Rus, Antonín Kůrka, Pavel Vonička ve spolupráci s dalšími odborníky.

Přednáška: Stromy ve městech

Další součástí letošní výstavy bude přednáška Stromy ve městech. „Myslím, že o stromy se město stará v posledních letech velmi dobře, i když to s sebou někdy přineslo nutné kácení. Je to proto, že stromy, které nebyly posouzeny 10 až 15 let, byly posouzeny nyní,“ říká místostarosta Kašpar. „Stromy, které byly v nejhorším stavu, se zkrátka musely vykácet. Někdy to samozřejmě souvisí s rekonstrukčními pracemi, ale většinou to vychází z arboristického posouzení. Víme, že kácení občas vyvolává konfrontace a reakce, o nichž ale soudím, že z velké části nejsou opodstatněné. Proto jsme se rozhodli uspořádat ve čtvrtek 20. dubna od 15,30 hodin v CEROPu zdarma přednášku Jaroslava Kolaříka,“ vysvětlil Michael Kašpar.

Jaroslav Kolařík je odborník, který se stará o projekt Stromy pod kontrolou v celé republice, učil na Mendelově univerzitě v Brně, je jedním z nejuznávanějších odborníků v naší republice na arboristiku a péči o stromy mimo lesní území, tedy o městskou a veřejnou zeleň. „Lidé se budou moci na všechno zeptat, dozvědět se, proč se stromy kácí, například když jsou neperspektivní, růst stagnuje atd.,“ popsal místostarosta.

Autor: Jana Martinková

11.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Královské stříbření Kutné Hory.
133

OBRAZEM: Odpoledne na stříbření přineslo turnaje. Publikum bavil Henzlin Žito

Radimský kostel Nejsvětějšího Vykupitele je opět požehnaný.
100

OBRAZEM: Po více jak sto letech žehnali kostelu

Na Červenopečecké pecce zněli s úspěchem Ozzy Osbourne i Pink Floyd

Červené Pečky – Již po dvaatřicáté se v Červených Pečkách odehrála poslední červnovou sobotu původně soutěžní, dnes už jen poslechová přehlídka nazvaná Červenopečecká pecka, podruhé pak pořadatelé vyměnili původní prostor za kuželnou za Zámecký park.

OBRAZEM: Žáci se proměnili v námořníky

Kolín - Na konci školního roku se školní družina ze ZŠ Kolín V., Mnichovická 62 rozloučila se školním rokem 2016 – 2017 Námořnickým odpolednem.

OBRAZEM: Královské stříbření Kutné Hory

Kutná Hora - Velkým průvodem začalo v sobotu ráno Královské stříbření Kutné Hory.

OBRAZEM: Letní kino zavítalo do Radimi

Radim - Stalo se již tradicí, že pojízdné letní kino zajíždí dvakrát za léto na radimské hřiště, kde promítá české komedie. Je takřka pravidlem, že první promítání je v období, kdy se v obci slaví pouť.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies