VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S Deníkem za zábavou

Kolínsko - Kam vyrazit za zábavou v regionu?

7.9.2017
SDÍLEJ:

Sen noci kouřimské začal už v brzkém odpoledniFoto: Kolínský deník

KOLÍN
Na Kmochově ostrově se opět sejdou příznivci dračích lodí. Tradiční závody začnou slavnostním zahájením s bubenickou show z Jižních Čech v amfiteátru v sobotu v 10 hodin. Samotné závody pak začnou v 10.30 hodin. Dvaceti členné posádky vyrazí na tratě dlouhé 200 a 1000 metrů. Připravený je také doprovodný program, který myslí hlavně na děti. Po celý den bude k dispozici skákací hrad. V 11 hodin se mohou těšit na loutkové divadlo, kde uvidí Dračí pohádku. Od 12.30 je připravená balónková show a také malování na obličej. Ve 14 hodin loutkové divadlo předvede Vodnickou pohádku a o hodinu později se vrátí kouzelnická show. V 16.30 dojde k slavnostnímu vyhlášení výsledků a v amfiteátru se představí taneční skupina Kocour Modroočko. Během dne se budou moci děti svézt na dračích lodích.

VELKÝ OSEK
Dožínkový festiválek přichystali ve Velkém Oseku v sobotu od 12 hodin. Připravený je program pro děti, které se mohou zastavit v Heroušově výtvarné dílně, nechat si vytvořit účes nebo nechat namalovat obrázek na obličej a přichystané je také Piškotovo divadélko. Hudební příznivci se mohou těšit na vystoupení těchto kapel: Kriminal Roman, Los U3nos, Double Guitar band, Prasákův gauč, Gamba Blues Band, Lazzareth, Oliverova dálka a Krásné nové stroje. Na své si přijdou také fanoušci fotografie, kteří uvidí výstavu Jaroslava Dvořáka nazvanou Po cestě. Pro milovníky sportu jsou připravené závody v raftingu soutěžit budou šestičlenná družstva. Soutěžit se bude také ve vynášení bečky do svahu. Prezentace posádek bude od 12 do 12.30 hodin, závody pak od 13 hodin.KONÁROVICE
Cyklistické závody Konárovický kořen se letos konají již po sedmnácté. Závody pro celou rodinu začnou v sobotu 9. září od 9.30 hodin. Přihlášky budou přijímané na startu od 8 hodin, přihlásit se však lze také dopředu online. Sportovní den začne dětskými závody. Závodit mohou již tříleté děti na odrážedlech.Vyhlášení dětských závodů se koná v 10.20 hodin, starších dětí pak ve 12.30 hodin. Dospělí začnou své síly měřit v odpoledních hodinách. První „dospělácký“ závod by měl začít krátce před 13.30. Vyhlášení závodů juniorů, mužů a žen je pak naplánované na 16.15 hodin.

KOUŘIM
Sen noci kouřimské, který je poctou časům minulým i přítomným, začne ve 14 hodin touláním kouřimskými ulicemi v historické části města s oblastní geoložkou Veronikou Štědrou. Přijďte se dozvědět něco z historie tajuplného města v rámci Dnů evropského dědictví. Od 16 hodin budou kouřimští slavit a snít spolu s dětmi. V parku Na Hradbách ve stejnou dobu začne hudební program, který potrvá do 23 hodin. V 19 hodin se na náměstí uskuteční slavnostní zahájení za zvuku zvonů Štěpána a Marie, nebude chybět trh řemesel a městská veselice, ve 22 hodin je připravený ohňostroj u zvonice.

KOLÍN
Putování s knihovnou se koná v pátek. Sraz je v 9.30 hodin před budovou pobočky v Benešově ulici. Cílem bude synagoga s následným posezením na parkánu. Se zajímavými výstavami, které v synagoze probíhají, na místě seznámí Miroslava Jouzová.

DOBŘICHOV
Na pohádkovou cestu se vydají děti v Dobřichově. Startuje se u kostela Nejsvětější trojice od 13 do 16 hodin. Obcí pak děti, které budou cestou plnit úkoly, dojdou na fotbalové hřiště, kde je připravený závěrečný program. Zazpívá Yvette Gottová.

VITICE
Dřevorubeckou show s mistrem Evropy a vicemistrem světa Martinem Komárkem uvidí Vitičtí v neděli 10. září od 14 hodin na místním fotbalovém hřišti. Představí se i další sportovní dřevorubci. Přijďte se podívat na netradiční sport a pobavit se.

KOSTELEC N.Č.L.
Galerie Kruh a Ateliér GH zve na setkání XXVII Kámen. To bude zahájené v sobotu v 10 hodin v kostele sv. Jana Křtitele. Na příchozí čekají koncerty hudebních těles Vox Angelicus a Sanna Adam, vernisáž výstavy, recitace básní Rudolfa Kvíze i přednášky.

KOUŘIM
Sen noci kouřimské, který je poctou časům minulým i přítomným, začne ve 14 hodin touláním kouřimskými ulicemi v historické části města s oblastní geoložkou Veronikou Štědrou. Přijďte se dozvědět něco z historie tajuplného města v rámci Dnů evropského dědictví. Od 16 hodin budou kouřimští slavit a snít spolu s dětmi. V parku Na Hradbách ve stejnou dobu začne hudební program, který potrvá do 23 hodin. V 19 hodin se na náměstí uskuteční slavnostní zahájení za zvuku zvonů Štěpána a Marie, nebude chybět trh řemesel a městská veselice, ve 22 hodin je připravený ohňostroj u zvonice.

Autor: Lucie Mašínová

7.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

KRIMI MIX: Házel odpadky ze třetího patra

Cyklostezka. Ilustrační foto.

Vytíženou cyklostezku možná osvětlí solární lampy

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Střední Čechy – Jaký symbol by bylo ideální použít pro turistickou nabídku Středočeského kraje? Nemusí to být zrovna silueta Karlštejna, což by asi leckoho napadlo v prvním plánu. Možností se může nabízet víc. Což třeba jedinečná podoba chrámu svaté Barbory? Nebo snad stylizovaný skanzen? A pokud bychom chtěli být aktuální a připomenout si chystané akce k stému výročí ukončení první světové války a vzniku samostatného Československa, nabízelo by se i Konopiště – vždyť smrtí tamějšího pána v Sarajevu hrůzy Velké války vlastně začaly…

FOTO: Mládežnický fotbal ve výsledcích

Kolín – Fotbalové mládežnické týmy z Kolínska mají za sebou další kolo v okresních soutěžích. A jak se jim vedlo?

Debata o budoucnosti nemocnic měla spíš podobu hádky o minulých krocích

Střední Čechy – Se ziskem v řádu milionů korun – od jednoho do devíti – hospodařily uplynulém roce krajské nemocnice v Benešově, Příbrami a Kolíně. V úterý to na jednání středočeských zastupitelů uvedl náměstek hejtmanky Martin Kupka (ODS), jehož kompetencí je oblast zdravotnictví. Dvě nemocnice se naopak propadly do hluboké ztráty: ta se v případě mladoboleslavské nemocnice vyšplhala na 71,4 milionu korun – a v případě nemocnice v Kladně dokonce 171,4 milionu.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení