VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šestnáctá výtvarná Radost měla téma divadlo

Kolín – Již po šestnácté se vKolíně uskutečnila celostátní výstava výtvarných prací handicapovaných dětí nazvaná Radost pořádaná Sdružením pro pomoc mentálně postiženým a Základní školou a Mateřskou školou Kolín ve spolupráci skolínským Městským úřadem a Městským divadlem

7.11.2009 1
SDÍLEJ:

Již po šestnácté se v Kolíně uskutečnila celostátní výstava výtvarných prací handicapovaných dětí nazvaná Radost pořádaná Sdružením pro pomoc mentálně postiženým a Základní školou a Mateřskou školou Kolín ve spolupráci s Městským úřadem a divadlem.Foto: Zdeněk Hejduk

. To sehrálo letos i další roli, protože vůbec poprvé byly děti omezeny tématem, jímž se stalo právě divadlo. „Kolínské divadlo slaví sedmdesáté výročí, takže to bylo jasné, domluvili jsme se na něm s Václavem Linkou, oba divadelní výtvarníci také vybrali práce, které visí ve Studiové scéně,“ uvedla učitelka Václava Břečková.

Právě ve Studiové scéně se konala vernisáž výstavy, na niž vystoupili malí i větší tanečníci break dance z tanečního kroužku vedeného Alžbětou Bínovou. „Do soutěže přišlo 822 prací od 571 osob ze 45 zařízení z celé republiky,“ vypočítala v úvodu ředitelka kolínské školy Irena Pánková. Diplomy a malé věcné dárky si pak odnesli zástupci nejen kolínské školy, ale i ze zařízení z Kouřimi, Vsetína, Želešic, Zlína, Kroměříže, Litovle, Dlažkovic, Karviné a Berouna.

“Ocenění zasluhuje všechno,“ vyznala se Břečková s tím, že další práce visí v tělocvičně školy. Tam se také po slavnostním zahájení a rozdání ocenění všichni zúčastnění přesunuli, děti se tam poté bavily na diskotéce.

7.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda u Jestřabí Lhoty

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení