VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Polabská Porta 2010

Kolín - Trojice říkající si Šťastní a Veselí ve složení kytaristé a zpěváci Roman Říčař a Břetislav Veselý a hráč na percuse Vítek Halaška zvítězili vsobotu vinterpretační soutěži Polabského kola mezinárodního festivalu trampských, folkových a country písní Porta 2010 konaném vkolínském disko klubu Staré lázně a postoupili do mezinárodního finále Porty, které se uskuteční ve dnech 22. až 24. července vÚstí nad Labem.

14.3.2010
SDÍLEJ:

Potkají se tam ještě s duem sester Kláry a Zuzky Vytiskových, jež si říkají Quaoar a které porota poslala do Ústí v autorské Portě se skladbou Hodinář. Za písničku Komínkář si druhou cenu a rovněž postup odneslo duo Mirek Vlasák a Ondřej Služenko, které i rockové publikum zná pod jménem Tata Mia, třetí, ale už nepostupující, byli Víceméně se skladbou Každý z nás.

V interpretační soutěži se za vítěznými Šťastnými a Veselými umístil opět Quaoar a v Kolíně již také dobře známá kapela Lážo plážo. Porota, v níž se sešli kolínský muzikant a organizátor Honza Roth, písničkář žijící v Kutné Hoře Pepa Nos, portovní funkcionář a dlouholetý zvukař Luboš Friml, účastník minulých kol, písničkář Jiří Šmidt a Petr Vohnout, udělila ještě své uznání kapele Víceméně za skladbu Každý z nás.

Padesát devět hlasovacích lístků přítomných diváků i kolegů muzikantů ocenilo nejvíce nejpočetnější seskupení soutěže říkající si Crazy Crash, jen o dva hlasy méně získali Tata Mia, o sedmnáct hlasů se na třetím místě umístili Víceméně.

Od patnácté hodiny se v sále představila devítka soutěžících, kromě jmenovaných to byli ještě jednotliví písničkáři Hana Prskavcová a Stanislav Haláček a duo Zuzana Khodlová a Tomáš Matějček. Tradičně s humorem odpolednem provázel redaktor Českého rozhlasu Hradec Králové František Mifek, vítězové dostávali nejen dorty, ale i plastiku Porty vytvořenou Alžbětou Jankulíkovou.

Než se porota rozhodla, zahráli coby hosté místní Zavětrem, po slavnostním vyhlášení pak pardubičtí Marien. „Letošní hudební úroveň byla na daleko větší úrovni než v minulých letech, vše klapalo organizačně i časově, jediným nedostatkem byla tradičně účast diváků. Soutěžící měli téměř převahu,“ posteskl si hlavní organizátor Tomáš Gotvald z pořádající České tábornické unie.

„Soutěž byla opravdu vyrovnaná, naším bodováním se sešli na prvním místě dva soutěžící a o vítězi jsme museli rozhodovat dalším hlasováním a diskuzí,“ potvrdil jeho slova porotce Honza Roth.

Klání se konalo za finanční podpory Města Kolín.

ZDENĚK HEJDUK

14.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na konec školního roku se mohou jedničkáři těšit!

Rybízový raw dort.

Maminky na mateřské předvedou své umění

Český Brod bude mít první podzemní kontejnery

Český Brod – Město Český Brod se má sice bohatou husitskou tradici, ale jistý druh vozových hradeb se místním zrovna moc nelíbí. Jsou to hradby kontejnerů na tříděný odpad.

Pozvánky na Kolínsko: kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám pozvánka na zajímavé události na Kolínsku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

Vyžlovští vybírají lavice, do kterých usednou žáci

Vyžlovka - Škola na Vyžlovce by měla otevřít v září své dveře žákům. Stihne se však dokončit rozsáhlá rekonstrukce? Starosta obce Jan Pelikán je optimistický. Podle jeho slov jde vše podle plánu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies