VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na TPCA Beat Festivalu se radovali všichni, nejvíc pak Epy de Mye a FANFAN

Kolín – Kapela Epy de Mye tvořená muzikanty z Českých Budějovic, Prahy a Kolína a kolínská skupina FANFAN se staly vítězi čtvrtého ročníku soutěžního festivalu TPCA Beat Fest a každá z nich si odnesla šek na padesát tisíc korun určený na natočení CD.

17.7.2011 4
SDÍLEJ:

TPCA Beat Festival 2011Foto: Zdeněk Hejduk

Z folku na rockové festivaly


Folková Epy de Mye pochází sice z Českých Budějovic, nedávno ji však posílil zpěvák, kytarista a zde také hráč na cajon Mirek Vlasák, známý z formací dŘevěná včela či Tata Mia a posunul ji k rokovějšímu zvuku. „Byla to jediná kapela, která zpívala trojhlasně a intonačně naprosto čistě, navíc místo baskytary používala kontrabas,“ zdůvodnil svoji volbu porotce Josef Šťastný, dlouholetý kapelník mládežnického orchestru kolínské základní umělecké školy a nyní dirigent Kolínského Big Bandu. Kromě něj v porotě zasedli hudební publicista Ilja Kučera mladší, moderátor festivalu Martin Kolovrátník, dramaturg soutěže Zdeněk Hejduk a zástupci pořádající automobilky TPCA v osobě Vadima Petrova. „Zpráva o vítězství nás zastihla v autě cestou na další vystoupení, měli jsme ohromnou radost a řvali jsme šíleně. Máme roztočenou desku a popravdě se nám finance zrovna nedostávaly, takže je k tomuto účelu využijeme. Navíc to byl teprve náš druhý koncert na rockovém festivalu, oba se shodou okolností uskutečnily v Kolíně, o to víc si toho ceníme a utvrzuje nás to v tom, že máme nakročeno správným směrem“ shrnul Mirek Vlasák.


Škwor roztančil areál už odpoledne


Právě z důvodu ještě jednoho koncertu Epy de Mye celý festival začínala před několika desítkami fanoušků, další soutěžní kapelou byla jihlavská formace Mr. Hanky se zaměstnancem automobilky za bicími, fanoušky roztančila až následující partička z Třemošnice říkající si Žádnej stres a hrající ska punk. A právě po jejím vystoupení začal stoupat sloupec u jejího jména na velkoplošné obrazovce, vypovídající o tom, jak hlasují přítomní fanoušci. Pak přišla chvíle loňského vítěze Sek jsi bombónky a po ní se jaly porotu i diváky zaujímat další dvě soutěžní kapely – kutnohorská Studená Sprcha předvedla směs žánrů a zajímavý vokál zpěvačky, domácí FANFAN se trápil dlouho s kytarou při zvukové zkoušce, takže mu nakonec vymezený čas zbyl jen na tři písničky. „Zvukař nakonec vyměnil modul a najednou to šlo,“ byla naštvaná kapela, která pódium zahřála pro první slavnou kapelu festivalu, kterou byl Škwor, jenž si okamžitě podmanil přítomné, kteří zpívali největší hity kapely a po koncertu obklopili kapelu mladí i starší chtiví autogramu na tělo i plakáty.


U diváků zvítězil FANFAN


To už byl areál více než slušně zaplněný a po Škworu přišel na řadu poslední blok soutěžních kapel - na pódia se opět po čase vrátila kdysi velmi úspěšná místní kapela Mauritius se zpívajícím kytaristou, saxofonistou a rastamanem Markem Jelínkem, aby předvedla směs rocku, reggae a popu v chytlavých písničkách, opět místní The Clients se zpěvačkou Adélou Burešovou, jejím bratrem Matoušem za bicími a basistou Honzou Douskem s rockovými písničkami se zajímavými texty a metalovým kutnohorským spolkem říkajícím si Koudelníkův syn. Zatímco diváky bavil loňský držitel ceny diváků, Roxor, porota celkem jednohlasně určila vítěze. Na druhé místo pak vynesla Mauritius, pomyslný bronz si odnesli The Clients. Do poslední chvíle se pak sváděl boj o cenu diváků mezi kapelami Žádnej stres a FANFAN, vítězství si nakonec odnesl FANFAN, jenž získal 507 hlasů, dlouho vedoucí punkáči z Třemošnice nakonec dostali 345, Koudelníkův syn 179, Mauritius 105, The Clients 101, Mr. Hanky 64, Studená sprcha 39 a vítěz u poroty Epy de Mye skončila u diváků poslední s 36 hlasy. „TPCA Beat Fest se v krásném areálu Kmochova ostrova konal už po čtvrté a myslím, že si našel své místo mezi festivaly a naši zaměstnanci i místní už s ním počítají ve svých plánech. Dnes jsem tu viděl mnoho malých dětí s rodiči, což jenom potvrzuje naši ideu rodinného festivalu,“ podělil se o své dojmy Vadim Petrov, manažer vnějších vztahů TPCA. „Vedle tradičního festivalu Natruc je to další letní událost pro místní fanoušky rockové hudby, jsem rád, že má TPCA zájem podobnou akci tady organizovat, vítězným kapelám přeji úspěch a aby byl dnešní úspěch pro ně odrazovým můstkem pro další hudební kariéru,“ řekl Kolínskému deníku starosta města Vít Rakušan. Oba předávali slavnostně šeky na padesát tisíc korun, pro které si přišli příbuzní muzikantů obou vítězných kapel, protože obě hrály na dalších akcích, na pódiu se oba předávající promluv zdrželi.


Roztančenou tečku obstaraly Vypasaná fiXa a Medvěd 009


Na zaplněný areál pak čekal hudební bonbónek v podobě setů pardubické kapely Vypsaná fiXa a úvalského Medvěda 009, které roztančily a rozezpívaly většinu přítomných. Společně se špičkovou aparaturou z managmentu kapely Kabát a zastřešením, jaké tu ještě žádná produkce nepostavil, se jednalo celkově o parádní zážitek, který si těsně před půlnocí odnášeli fanoušci do svých domovů.

Zdeněk Hejduk

Místo události:
17.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na kolínských hřbitovech jsou tisíce opuštěných hrobů

Otevřená náplavka

Otevřená ulice bude na Zálabí

Lidé dostanou kontejnery na třídění až domů

Český Brod /ANKETA/ - Novinku v nabídce služeb pro obyvatele v oblasti třídění odpadu nyní chystají v Českém Brodě. Obyvatelé by měli přímo do svých domácností zdarma dostat nádoby na třídění papíru a plastů.

Vodu smějí používat pouze pro osobní potřebu

Kouřim/ Zásmuky /ANKETA/ – Užívání pitné vody z vodovodu pro veřejnou potřebu omezuje vyhláška v Kouřimi a Zásmukách.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Vyschlé studny trápí nejen Blinku

Blinka - „Musím ještě zalít levanduli a trávu," sdělila mezi řečí Lenka Pavlíčková svému manželovi Jaroslavovi. V tom jejímu muži zazvonil telefon. Volal soused, že nemá vodu ve studni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies