VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé se v Českém Brodě vrátili do atmosféry sedmdesátých let

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Českobroďáci se v sobotu na chvíli vrátili o několik desítek let zpět, tedy alespoň ti, kteří se vypravili za hradby na takzvaný Svazarmovský den.

19.6.2011
SDÍLEJ:

Svazarmovský den na hradbách v Českém BroděFoto: Martin Šnajdr

Tato recesistická akce měla navodit atmosféru sedmdesátých let. „Garda města Český Brod pořádá středověké střelecké slavnosti, takže jsme navázali také na jiné období a zkusili jsme udělat akci právě ze sedmdesátých let,“ prozradil jeden z organizátorů Martin Semrád.

Nápad prý vznikl spontánně. „V Liblicích byla kdysi svazarmovská střelnice. Slovo dalo slovo, dohodli jsme se a spáchali tuto akci,“ prozradil Semrád.
Tu ale celý den kazilo počasí a takřka bez přestání se na návštěvníky snášel lehký deštík. „Kvůli velice špatnému počasí dorazilo něco přes stovku lidí,“ počítal jeden z organizátorů Martin Semrád.

K vidění byly nejrůznější uniformy z té doby, mohli jste se ale také projet veteránem. „Připravili jsme také zábavy, které byly za našich dob docela běžné, takže je tu třeba střelba ze vzduchovky, hod granátem a další branné hry,“ podotkl Martin Semrád.

Návštěvníci si také mohli prohlédnout malou výstavu nejrůznějších věcí z dob socialismu. „Jsou to věci z našich sbírek, více méně každý něco našel doma, co si uchovává,“ řekl Semrád.

Lidé si mohli prohlédnout věci běžné potřeby, jako bylo nářadí nebo dobové noviny. Nechyběly ale ani zbraně, které používala Československá lidová armáda a Veřejná bezpečnost.

Martin Šnajdr

Místo události:
19.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zámek Radim

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Ilustrační foto.
44

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Zítra opraví povrch vozovky v Družstevní

Zásmuky – Zítra by se v Družstevní ulici měl opravovat povrch vozovky. Vedení města Zásmuky z toho důvodu žádá obyvatele, aby v dané lokalitě a také na křižovatkách s ulicemi Za Zahrady, Spojovací a Na Průhonech neparkovali svá vozidla a neshromažďovali žádné věci, které by mohly ve výkonu opravy vozovky překážet.

Nové bydlení ve staré svobodárně má kolínské nemocnici pomoci udržet experty

Kolín – Jindy nevídané rojení bílých oděvů (jež už dneska většinou ani nemají podobu plášťů) společně s tmavými obleky zažívala v pondělí kolínská nemocnice. Uskutečnila se tam malá slavnost k otevření Centra pro vzdělávání a péči o zaměstnance, vytvořeného přestavbou z více než šest desetiletí starého objektu svobodárny. Vedle vzdělávacích prostor tam našla místo mateřská škola – ovšem objekt neztratil ani funkci ubytovny pro zaměstnance nemocnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení