VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam za kulturou a zábavou na Kolínsku

KOLÍNSKO - Máte volné odpoledne nebo večer? Nechte se inspirovat naší nabídkou.

21.5.2007
SDÍLEJ:

Josef Laufer.Foto: DENÍK/Marek Pátek

Kino 99 Kolín, pondělí 21. května

19.30 hodin – SPIDER-MAN 3, americký film. Na začátku filmu se s Peterem Parkerem setkáváme ve chvíli, kdy se mu konečně podařilo skloubit oddanost k M.J. se svými superhrdinskými povinnostmi. Zdánlivý poklid je však pouze tichem před bouří. Když se barva jeho obleku zničehonic změní na černočernou a propůjčí jeho schopnostem mnohem větší sílu, začne se měnit i samotný Peter. Pod vlivem nového obleku se stane pohrdavým a až příliš sebejistým a začne zanedbávat lidi, na kterých mu záleží nejvíc. Zatímco dva nejobávanější padouši: Sandman a Venom nabírají na síle a stále více žízní po pomstě, odehrává se největší Peterův souboj v jeho nitru. Spider-Man bude tentokrát potřebovat znovu objevit svůj smysl pro slitování, který z něj dělá to, čím ve skutečnosti je: opravdového hrdinu. Mládeži přístupný.

20 hodin – 300: BITVA U THERMOPYL, americký film. Věčnou slávu mají na dosah ruky… Film vychází ze stejnojmenného komiksu, který je dravým převyprávěním příběhu bitvy u Thermopyl, kde se spartský král Leonidas a jeho 300 věrných bojovníků utká s mnohonásobnou přesilou Peršanů pod vedením krále Xerxa. Odvážní Sparťané bojují až do poslední kapky krve, jejich odvaha a sebeoběť způsobí sjednocení Řeků, motivuje k porážce Peršanů a přispěje k rozvoji demokracie na Peloponéském poloostrově. Slavný komiks ožívá za přispění nejmodernějších technologií, kombinujících živé herce a metodu modrého plátna, čímž dávný příběh odvahy opět povstává v celé své síle … Mládeži do 12 let nevhodný.

Městské divadlo Kolín

Úterý 22. května, 19 hodin
V OBLACÍCH SWINGU S JOSEFEM LAUFREM
Oblak dýmu vycházející z dobrého doutníku je nejčastějším atributem hosta, kterého si tentokrát pozval Kolínský Bigband na tradiční jarní koncert. Josef Laufer se nikdy netajil svou láskou ke swingové muzice. V jeho podání zazní ty nejznámější swingové melodie. Celým programem bude provázet hvězda Vinohradského divadla a kolínský rodák Michal Novotný. Uvádí: Kolínský Bigband.

Středa 23. května, 19 hodin
POLSKÁ KREV
, opereta o třech jednáních na text L.Steina. Příběh statkáře Zaremby a především jeho hrdé dcery Heleny, hraběte Boleslava Baraňského a dalších postav se spletitou milostnou zápletkou končí dožínkami a svatbou. Hudba plná síly, kontrastu, citu i burácivého temperamentu, rytmy plné života, radosti a bodrého humoru - to jsou atributy světově proslulé Nedbalovy operety. Uvádí: Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem.

Čtvrtek 24. května, 19 hodin
HELLO, DOLLY!
- Klasický titul muzikálového žánru, celosvětově proslulý díky filmové verzi s B.Streisandovou. Úspěch muzikálu Hallo, Dally! tkví jistě rovnou měrou v hluboce lidském příběhu o lásce a překonávání osamělosti, stejně jako v humoru a nestárnoucích melodiích. Byl napsán podle znamenité divadelní hry T.Wildera Dohazovačka. Uvádí: Městské divadlo Mladá Boleslav.

Základní umělecká škola Kolín

Úterý 22. května, 18 hodin
VEČER POEZIE - KOKTEJL
, Malý sál ZUŠ Kolín

Evangelický kostel Kolín

Pátek 25. května, 17 hodin
VARHANNÍ VEČER


Koupaliště Tři Dvory

Pátek 25. května
VISACÍ ZÁMEK
– koncert kapely

Regionální muzeum Kolín

Velký výstavní sál a Kremličkova síň: Kolín - český Manchester, půldruhého století kolínského průmyslu – výstava seznamuje s historií hlavních průmyslových odvětví, které se ve městě a jeho nejbližším okolí rozvíjely, do 8. června. Stará škola: Osobnosti kolínského průmyslu, výstava ke stému výročí světového skautingu, do 31. května.

Dvořákovo muzeum Kolínska v pravěku: I. prezentace prací absolventů kurzu „Výtvarné techniky krok za krokem“ – výstava prací studentů Akademie Třetího věku a volného času při Vysoké škole politických a společenských věd, s. r. o., do 28. června

Muzeum Kouřimska v Kouřimi

Výstavní sál: Svět hraček – zapůjčené exponáty z Městského muzea v Čáslavi představují ojedinělou kolekcí plyšových medvědů, panenek, domečků, stavebnic a her pro nejmenší, do 10. června

Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Na Hrázce, Kouřim

Vesnická sídla středních Čech – první část cyklu výstav o dokumentaci lidového stavitelství, do 8. července

21.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Velkoosecký vrh 2017.
36

OBRAZEM: Ve Velkém Oseku vrhali nože i sekery

Helena Jiranová (vlevo).

Ptejte se on-line Heleny Jiranové

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Kam za kulturou? Přečtěte si náš přehled!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled víkendových událostí na Kolínsku.

Areál Bartoloměje bude stát o miliony méně

Kolín - Po mnoha průtazích a doplňování odpovědí na spoustu dotazů stavebních firem se konečně pohnulo výběrové řízení na obří rekonstrukci celého areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Radnice už otevřela obálky s nabídkami, celkem byly tři. Nyní běží lhůty na odvolání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení