VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jedna cihla, druhá, třetí...

KOLÍN - Kdo by nechtěl bydlet ve svém? Mít své DOMA? Všichni. Proto se budou i v Kolíně prodávat cihly na Akci Cihla (www.akcecihla.cz). Výtěžek bude použit na výstavbu chráněného bydlení v Kolíně a na zakoupení bytu pro podporované bydlení, určené lidem s mentálním postižením. Kupte si v Akci Cihla cihlu a pomozte tak lidem s mentálním postižením žít stejný život, jako je ten váš!

23.5.2007
SDÍLEJ:

Irena Fuchsová.Foto: DENÍK/Petr Koděra

Akci Cihla, která se letos pořádá už poosmé, podporuje mnoho větších i menších firem. Generálním partnerem je Stavební spořitelna České spořitelny, hlavní mediální partneři jsou deník ŠÍP, Zdravotnické noviny, Sestra a Atlas. Kolínské Akci Cihla pomáhá Kolínský deník, Eko Voda Kolín, Web Service, MSD Kolín a podporují ji herci Petr Vondráček a Michal Novotný.

A teď to nejdůležitější!

Prodej kolínských cihel začne 1. června v 11 hodin na Karlově náměstí, za účasti senátora Jana Rakušana. Ve 14 hodin tam doslova „proběhne“ Firemní běh s cihlou, do kterého se mohou hlásit nejenom kolínské firmy, a to na telefonním čísle 321 623 591 nebo na e-mailu cds.kolin@volny.cz. Týž den vystoupí v 18 hodin v MSD několik kapel, například Sorry, Volná Linka, Nacht + Café a další, které Akci Cihla věnují výtěžek ze vstupného.

Prodej cihel bude probíhat i v dalších dnech, sledujte proto plakáty s výrazným nápisem AKCE CIHLA!

Kolínskou Akci Cihla spolupořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické, která sídlí v Kouřimské ulici č. p. 15, kde už druhým rokem provozuje Centrum denních služeb.

Chodím tam ráda. Když se někdy „strefím“ do oběda, dostanu například i výborný boršč! Mám tam kamarády Evičku, Ivanku, Michala, Pavla a další „velké děti“, které na mě ze začátku koukaly nedůvěřivě, ale dneska se pokaždé, když tam nakouknu, rozzáří, uvaří mi výborné kafe a někdy, když na mě mají čas (pořád totiž něco dělají), si i popovídáme. Trošičku jim pomáhám, ale říkám si, i z malých potůčků se stane řeka, stejně jako se z cihel postaví dům. Protože píšu knihy, pomohla jsem jim tentokrát několika svými knihami, které jsem Akci Cihla věnovala, a tak každý, kdo si přijde koupit 1. června na Karlovo náměstí cihlu, dostane nejenom certifikát, ale možná i moji knihu KDYŽ CHCI ZABÍT MANŽELA! Pokud totiž budete mít na zadní straně certifikátu namalované sluníčko, ponesete si domů nejenom cihlu, ale i Fuchsovou…

Důvěrná rada pro ženy, které zlobí manžel: Pokud chcete zabít manžela, kupte si 1. června u stánku kolínské Diakonie cihlu! :-)

Důvěrná rada pro muže, kteří zlobí svou ženu: Pokud si chcete zachránit život, kupte své ženě 1. června kytku! :-)

Se známou kolínskou spisovatelkou Irenou Fuchsovou se na našich stranách můžete setkat každou středu. Všechny předchozí Fuschoviny, které vyšly v Kolínském deníku, najdete na webových stránkách Ireny Fuchsové. Ty hledejte na www.kdyz.cz.

23.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ilustrační foto.

Ve středu v Kolínském deníku: prvňáčci z 6. základní školy!

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Odborná střední škola podnikatelská Kolín oslaví 25 let existence výstavou

Kolín - Je to k neuvěření, ale je tomu už skutečně tak dávno, kdy Ludmila Bílá uskutečnila svou myšlenku založit střední školu. V počátku bylo zaměření vzdělávání jasné – Ekonomika a podnikání.

Kam za kulturou? Přečtěte si naše tipy!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních tipů.

Kolínským atletům na mistrovství Čech pršely medaile

Kolín - Třetí zářijový víkend patřil bojům mládežnických týmů ve všech kategoriích o medaile z mistrovství Čech a o postup na vrchol sezony – mistrovství České republiky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení